KAUFLAND CARD

KAUFLAND CARD

KAUFLAND CARD

New Retail Summit 2021 sa uskutoční v júni

New Retail Summit 2021

Budú súčasťou supermarketov a obchodných centier zelené strechy?

Budú súčasťou supermarketov a obchodných centier zelené strechy?

Poznáte nórsky model zálohovania nápojových obalov?

Poznáte nórsky model zálohovania nápojových obalov?

Čo sa zmenilo v poskytovaní pomoci podnikateľom?

pomoc podnikatelom icetab

Prípravy na zálohovanie fliaš sa už začali

Prípravy na zálohovanie fliaš sa už začali

Previous
Next
  • New Retail Summit 2021 sa uskutoční v júni

  • Budú súčasťou supermarketov a obchodných centier zelené strechy?

  • Poznáte nórsky model zálohovania nápojových obalov?

  • Čo sa zmenilo v poskytovaní pomoci podnikateľom?

  • Prípravy na zálohovanie fliaš sa už začali

MINIT 30 ROKOV

 

AKTUÁLNE

Analytička: Maloobchodné tržby vo februári poklesli o výrazných - 14,7 %. Dôvodom sú najmä zatvorené kamenné predajne

Pokles tržieb oproti februáru 2020 zaznamenali všetky oblasti maloobchodu. Hypermarketom a supermarketom, ktoré tvoria z celkových tržieb vyše 40 %, poklesli tržby o – 13,2 %.

Konica Minolta s novým generálnym riaditeľom

Novým generálnym riaditeľom značky Konica Minolta na Slovensku sa stal doterajší český riaditeľ Pavel Čurda. Konica Minolta na Slovensku a Čechách tak spájajú svoje sily.

 

pavel curda

 

Zmena prinesie na oba trhy nové produkty a služby, lepšiu vzájomnú výmenu know-how a kvalitnejšie služby pre zákazníkov.


Česká a slovenská Konica Minolta bude mať jednotné vedenie. Doterajšieho riaditeľa Konica Minolta Slovakia Milana Kasíka nahradil Pavel Čurda. Ten šéfuje českej pobočke od roku 2016. Je zodpovedný najmä za riadenie priameho a nepriameho predaja, tlačových služieb a IT riešení. Práve na tie sa chce v budúcich rokoch sústrediť. Novým obchodným riaditeľom pre Česko a Slovensko sa stal Pavel Štepán. Na starosti má najmä priamy predaj.

 

„Značka Konica Minolta má na Slovensku dlhodobo dobré renomé a dosiahla veľké úspechy. Preto chceme napríklad na český trh priniesť aj nový produkt – riešenie pre evidenciu dochádzky, ktoré doteraz úspešne ponúkali naši slovenskí kolegovia. Odborníci na Slovensku budú mať zase otvorené dvere k know-how od našich českých kolegov. Mojim cieľom je nastaviť vzájomnú a efektívnu výmenu informácií a skúsenosti pre dobro oboch krajín a posilňovať úlohu značky Konica Minolta ako servisného integrátora a partnera v oblasti IT služieb a poradenstva,“ konštatuje P. Čurda.


Nový generálny a obchodný riaditeľ nie sú jediné zmeny v štruktúrach značky. Do vedenia českej a slovenskej pobočky nastúpila HR manažérka Katarína Bachratá, ktorá doposiaľ pôsobila na Slovensku. Vzájomná blízkosť trhov, vývojové centrum v Brne, skúsení odborníci v Čechách aj na Slovensku dávajú pri spájaní firme nevídané možnosti jej budúceho rozvoja. Jej ambíciou je sústrediť sa na zvyšovanie podielu na slovenskom trhu v oblasti IT služieb, produkčnej, industriálnej tlače a vo videonalytických systémoch Mobotix.


„Doterajšia kvalita služieb a servisu, ktorou je značka Konica Minolta známa, zostáva zachovaná. Cieľom týchto opatrení je vybudovať lepšie zázemie pre jednotlivé servisné tímy, dosiahnuť väčšiu efektivitu, ľahšie vzájomne zdieľanie informácií a najmä posilniť obchodné tímy tak, aby Konica Minolta zostala konkurencieschopná aj v budúcich rokoch,“  konštatuje P. Čurda.

 

Zdroj: Konica Minolta

 

Obchodník

Produkt

Hovorí Ladislav Ambrovics, výkonný riaditeľ MINIT SLOVAKIA. V rozhovore sme rozobrali zaujímavé miľníky v histórii spoločnosti, trendy v pekárenstve, úspešné novinky, fungovanie franšízovej siete aj ...

Retail UP

Nový konferenčný projekt Plant-Powered Perspectives Slovakia otvoril na slovenskom trhu silnú tému a zároveň aj zaujímavú súťaž Plant-Powered Startup Pitch. Kto sú traja výhercovia prvého ročníka? Čo ...

Spotrebiteľ

Aspoň raz za týždeň piekli v uplynulom roku dve z piatich domácností na Slovensku a v Čechách. Až 41 % českých a 48 % slovenských domácností sa dokonca nechalo inšpirovať novými trendmi v pečení.

Logistika

Hustá premávka, parkovanie v špičke a v centrách veľkých miest, dokonca ani daždivé počasie pre nich nie sú prekážkou. Cyklokuriérske spoločnosti evidujú enormný dopyt. Predstavujú ekologickejšiu ...

Zahraničie

Drogistická sieť ROSSMANN minulý rok opäť upevnila svoju pozíciu významného hráča na globálnom aj českom trhu. Koncern zakončil rok 2020 s obratom vo výške 10,35 miliardy €, čo predstavuje medziročný ...

Komentáre

lenka buchlakova m
Lenka Buchláková
FinGO.sk
Od krízy sa zdvojnásobilo nakupovanie cez internet
Martin Katriak
Martin Katriak
Prezident Zväzu obchodu SR
Ako ďalej malé predajne?
robert kicina m
Robert Kičina
Potravinárska komora Slovenska
Prečo mať v regáloch značkové výrobky?
rudolf sedmina m
Rudolf Sedmina
KPMG Slovensko spol. s.r.o.
V topánkach zákazníkaSORTIMENTNÉ NOVINKY

Rozhovor mesiaca

Nápor nakupujúcich kopíruje predvianočné obdobie

jozef dvorskyHodnotí aktuálny stav v oblasti e-commerce na Slovensku Ing. Jozef Dvorský, výkonný riaditeľ Slovenskej asociácie pre elektronický obchod (SAEC).

Personálne zmeny

BILLA má na Slovensku nového generálneho riaditeľa

arnd riehlOd 1. apríla 2021 sa ním stal Arnd Riehl, ktorý mal doteraz z pozície Chief Operating Officer (COO) zodpovednosť za logistiku a technické oddelenie spoločnosti.

POVEDALI

daniel poturnay

„Každá štvrtá potravina predávaná na Slovensku je pod privátnou značkou.“

Daniel Poturnay,
prezident Potravinárskej komory Slovenska

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

Monitor trhu

Ako často za rok nakupujú domácnosti čokoládové výrobky?

podiel druhov kavy na objeme predaja

 

Zdroj: GfK Consumer Panels & Services

Obdobie: október 2019-september 2020 

Všimli sme si

Posedenie padne kedykoľvek vhod. Lavičku pred predajňou ocení napríklad muž, ktorý sa vyberie nakupovať so svojou nerozhodnou manželkou :-)


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk