kaufland

kaufland veggie banner l

kaufland

Dlho očakávané Nivy otvorili svoje brány

nivySvojich prvých návštevníkov privítali 30. septembra. Bratislava tak po dlhých rokoch získala reprezentatívnu autobusovú stanicu, ktorú developer HB Reavis obohatil o ďalšie dôležité moderné mestské funkcie – nákupné centrum a celoročnú mestskú tržnicu. Čím je tento koncept iný?

Čítať ďalej...

Zálohovanie si rýchlo osvojili ľudia po celom svete

roman postl mSlováci sa k nim pridajú. Hovorí Roman Postl, konateľ spoločnosti TOMRA Collection Slovakia. Zálohovanie jednorazových obalov sa na Slovensku spustí už o niekoľko mesiacov.

Čítať ďalej...

7 tipov ako podporiť spokojnosť zákazníka

7 tipov klientsky servis mProfesionálny klientsky servis spolu s kvalitným produktom a silnou značkou pomáhajú premeniť kupujúcich na verných zákazníkov a ambasádorov značky. Správny mix služieb, ktorý naplní cieľ postarať sa o potreby a priania zákazníka vo vzťahu k produktu alebo službe, pritom často nežiada veľké investície.

Čítať ďalej...

Zálohovanie jednorazových obalov sa onedlho stane realitou

plast flasaAko prvá krajina v regióne spustí Slovensko 1.1.2022 zálohovanie PET fliaš a plechoviek. Prípravy sú v plnom prúde, väčšina obchodníkov už v predstihu uviedla do prevádzky prvé recyklomaty. 

Čítať ďalej...

Brigádnici pomáhajú zastúpiť dovolenkujúcich pracovníkov

brigadniciUvoľnenie pandemických opatrení prinieslo aj oživenie pracovného trhu. V lete sa navyše v oblasti obchodu otvárajú zaujímavé príležitosti aj pre brigádnikov. Aká je situácia počas tohto letného obdobia?

Čítať ďalej...

Obchodníci viete, ako by mali vyzerať recyklačné odberné miesta?

TOMRAAutomaty, v ktorých budeme od nového roka zálohovať jednorazové obaly, sa budú postupne inštalovať v predajniach po celom Slovensku. Aké výhody tieto recyklomaty prinesú zákazníkom a obchodníkom?

Čítať ďalej...

Národná bločková revolúcia

blockyZačiatkom tohto roka v tichosti skončila národná bločková lotéria. eKasa a pokladničné bločky však medzitým uviedli zaujímavejšie novinky.

Čítať ďalej...

Správne zvolené POS ako podpora predaja funguje

dagoPri tvorbe efektívnych POS médií je dôležité poznať klienta, brand aj celé portfólio. Dodávateľ POS tak môže ponúknuť také aplikácie, ktoré sú technologicky vyspelé a zároveň maximálne podporia predaj.

Čítať ďalej...

Zachránia cudzinci aktuálnu situáciu v maloobchode?

cudzincivobchode uvodV odvetví obchodu bol zaznamenaný rekordný počet pracovných ponúk. V 21. týždni 2021 bolo na pracovnom portáli Profesia.sk registrovaných 1286 pracovných ponúk v tejto oblasti, pričom v rovnakom týždni minulého roka to bolo 666.

Čítať ďalej...

Akým smerom sa uberá vývoj obchodných centier na Slovensku?

vyvvojcentra m

Nákupné správanie Slovákov sa za posledné desaťročia zmenilo. Vo veľkej miere ho ovplyvnili moderné obchodné centrá, ktoré v závere uplynulého roka oslávili na Slovensku svoje okrúhle dvadsiate ýročie.

Čítať ďalej...

Video

Prvé ohlasy spotrebiteľov na recykláciu plastov

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk