Kaufland Moja malá záhradka

Kaufland Moja malá záhradka

Kaufland Moja malá záhradka

Zastavila pandémia inovácie v sektore retailu?

nrs2022 inovacie retail mMohlo by sa zdať, že pandémia zastavila príchod všetkých trendov a noviniek. Retaileri sa sústredili len na online predaj, v kamenných prevádzkach pribudli maximálne stojany na dezinfekčné prostriedky a plexisklá pri pokladniciach. Je to však skutočne tak? Zúžili sa inovácie na zápolenie s následkami pandémie? Odpoveď priniesla konferencia New Retail Summit 2022. 

Čítať ďalej...

Kaufland spúšťa nové online trhoviská na Slovensku a v Česku

kaufland online trhovisko mOd roku 2021 prevádzkuje spoločnosť Kaufland jedno z najrýchlejšie rastúcich online trhovísk v Nemecku – Kaufland.de. Začiatkom roka 2023 budú spustené ďalšie online trhoviská Kaufland.sk na Slovensku a Kaufland.cz v Česku a predajcovia budú môcť ponúkať svoj tovar na všetkých súčasne, a to len s jednou registráciou. Môžu tak osloviť nové cieľové skupiny a získať milióny nových zákazníkov.

Čítať ďalej...

Rastúca inflácia, ceny, dôraz na udržateľnosť a technológie

nrsba422 uvod mTieto a ďalšie témy najviac rezonovali v rámci odbornej konferencie New Retail Summit 2022, ktorá sa konala v dňoch 19.4.-20.4.2022 v hoteli Double Tree by Hilton Bratislava.

Čítať ďalej...

HalfPrice nezostane len v Nitre

halfprice uvod mDlho očakávaná prvá slovenská predajňa reťazca HalfPrice bola otvorená 28. apríla v Nitre. Zákazníci v nej nájdu pestrú ponuku produktov rôznych značiek z celého sveta. Čím je táto značka odlišná?

Čítať ďalej...

Bez zálohového systému sa nezaobídeme

rs2022 c mTéma nakladania s nápojovými obalmi sa v rámci špecializovaného workshopu na konferencii New Retail Summit 2022 stretla so širokým záujmom publika. Stretnutie, ktoré sa uskutočnilo 19. apríla 2022, uviedol minister životného prostredia SR Ján Budaj.

Čítať ďalej...

Aký je retail na Slovensku?

slovensky retail mfNapriek často nejasným a zvláštnym protipandemickým opatreniam dosahuje zisky a rastie. Expanzia už nie je taká masívna, čo nemožno pripísať na vrub len pandémii, ale aj saturácii trhu.

Čítať ďalej...

Aké novinky prinesie tohtoročný New Retail Summit?

New Retail Summit 2022Obchod bližšie k ľuďom. Tak znie tohtoročná téma New Retail Summitu, ktorý bude v Bratislave po novom trvať dva dni a ponúkne aktuálne témy a diskusie, ako aj účasť hneď dvoch ministrov. Program už organizátori zverejnili.

Čítať ďalej...

Knižný trh formuje viacero faktorov

knizny trh

Celkový obraz o ekonomickom výkone slovenského knižného trhu a e-shopoch s knihami skresľuje skutočnosť, že v súčasnosti už má takmer každé vydavateľstvo svoj e-shop.

Čítať ďalej...

Pribúdajú žánre, ale knihy vychádzajú v menšom náklade

Juraj HegerČo ďalšie je charakteristické pre trh s knihami? Hovorili sme s Jurajom Hegerom, predsedom Združenia vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky.

Čítať ďalej...

Čo sa zmenilo v oblasti franchisingu?

franchising 2022 mSú Slováci voči zahraničným franchisingovým licenciám skeptickí a radšej skúšajú vlastné podnikanie, pod vlastnou značkou? Je to veľmi individuálne. Všeobecne však platí, že aj domáce novovzniknuté značky často prídu na to, že vďaka franchisingu môžu rýchlejšie expandovať. Mnohokrát je to totiž ekonomicky rýchlejšia cesta, ako rozšíriť značku na domácom trhu aj v zahraničí.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk