KAUFLAND CARD

KAUFLAND CARD

KAUFLAND CARD

Obchodníkom rástli náklady, potvrdili silný prínos pre ekonomiku krajiny

samo2021 mKoronakríza ovplyvnila tržby obchodníkov združených v Slovenskej aliancii moderného obchodu (SAMO) v roku 2020, a to vrátane enormných nákladov, ktoré museli vynaložiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu, s cieľom ochrániť zákazníkov a zamestnancov.

Čítať ďalej...

Pomohol by predaj liekov v supermarketoch?

liekyParalen alebo kvapky do nosa v supermarkete? Problematika predaja voľnopredajných liekov v maloobchode v posledných rokoch opäť ožíva. Analytici tvrdia, že lieky by mohli zlacnieť, obchodníci zase, že by boli viac dostupné.

Čítať ďalej...

Poznáte nórsky model zálohovania nápojových obalov?

zalohynorsko mSystém zálohovania nápojových obalov bude musieť byť spustený už 1. januára 2022. Čas na implementáciu sa kráti každý deň. Ako stihnúť všetko tak, aby to fungovalo?

Čítať ďalej...

Slovenské záhradníctva vytvorili spoločnú iniciatívu

iniciativazahradnictva mĽudia po roku strávenom prevažne vo svojich domovoch čoraz viac objavujú krásy záhradníčenia a skrášľovania svojich záhrad, terás aj balkónov. Záujem Slovákov o pestovanie vlastnej zeleniny, ovocia či byliniek vlani extrémne vzrástol. A tiež o príslušný sortiment.

Čítať ďalej...

Čo sa zmenilo v poskytovaní pomoci podnikateľom?

pomocpodnikatelom mHoci prešiel takmer rok od spustenia štátnej pomoci podnikateľom, postihnutým koronakrízou, podľa obchodníkov táto stále nie je dostatočná. Obchodníci kritizujú nielen výšku príspevkov, ale aj ich pomalé vyplácanie.

Čítať ďalej...

Žabka expanduje, hľadá priestory i nadšených podnikateľov

Potraviny ŽabkaPotraviny Žabka úspešne pokračujú v otváraní nových obchodov na západnom Slovensku. V súčasnosti Žabka hľadá voľné priestory aj v Bratislave a okolí.

Čítať ďalej...

IKEA otvorí výdajné miesto pre zákazníkov v Nitrianskom kraji

ikea 2021Zaradí ho k výdajným miestam, ktoré ku koncu roku 2020 otvorila v Banskej Bystrici a Žiline. Čo ďalšie pribudne? 

Čítať ďalej...

Prípravy na zálohovanie fliaš sa už začali

pet flase mSlovensko má rok na to, aby sa pripravilo na zálohovaný zber PET fliaš a plechoviek. Ministerstvo životného prostredia SR už vybralo správcu systému - konzorcium štyroch zástupcov výrobcov nápojov a obchodu. Očakáva, že už v roku 2025 sa bude recyklovať 90 percent plastových fliaš a plechoviek.

Čítať ďalej...

Koľko slovenských výrobkov končí v nákupných vozíkoch?

podiel vyrobkov 2021 mO tom, že slovenské produkty majú nezastupiteľné miesto na pultoch maloobchodných predajní na Slovensku, niet pochýb. Sú však postupy a metodológia pri určovaní podielu slovenských produktov v sieti obchodných systémov jednotné? Ako túto záležitosť hodnotia obchodníci?

Čítať ďalej...

Rok 2020 posunul spoločnosť Hornbach dopredu

hornbach presov mRok 2020 a prebiehajúca pandemická situácia preverila pripravenosť a akcieschopnosť tejto spoločnosti pružne reagovať na novovzniknutú situáciu.

Čítať ďalej...

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk