Ako reaguje retail na energetickú krízu?

energie mPrednedávnom som bol v jednom bratislavskom nákupnom centre a vypadol prúd. Kaderníci si svietili smartfónmi, niektorí obchodníci vytiahli papierové paragóny, ale väčšina personálu sa postavila do dverí a nevpúšťala do prevádzok zákazníkov. Na podzemnom parkovisku svietilo len núdzové osvetlenie. Takýto „blackout“ síce predstavuje extrémny scenár, no i tak sa treba pripraviť na šetrenie.

Čítať ďalej...

Prečo je automatizácia merchandisingu na Slovensku silnou témou?

automatizacia merchandising1 mNákup väčšiny položiek z nákupného košíka prebieha podľa prieskumov impulzívne. Dve tretiny nakupujúcich sa až v predajni rozhodnú, ktorú značku si kúpia. Pre výrobcov a distribútorov FMCG sortimentu je preto problematika automatizácie merchandisingu nesmierne dôležitá. Aké výhody prináša?

Čítať ďalej...

KOCKA prináša do regiónov moderný retail

kocka 2022 mObchodné centrá KOCKA a KOCKA mini predstavujú pôvodný slovenský koncept lokálnych nákupných centier, ktorý patrí do retailového portfólia investičného holdingu M-MARKET a.s. V súčasnosti má sieť desať centier so stabilnými nájomcami a vysokou obsadenosťou. Aké má ďalšie plány?

Čítať ďalej...

Obchodníci: Zálohomat zvyšuje návštevnosť predajní

tomra lubietovaOdkedy je v predajni COOP Jednota v Ľubietovej zálohovací automat na odber PET fliaš a nápojových plechoviek, zákazníci ich nemusia odvážať do blízkej Banskej Bystrice či inam, aby ich odovzdali a dostali naspäť zálohovanú sumu.

Čítať ďalej...

COOP Jednota dostala prestížnu Cenu J. A. Segnera

coop chladnickyMaloobchodná sieť COOP Jednota získala za aplikovanie inteligentného meracieho systému do svojich predajní prestížnu cenu za metrológiu za rok 2021. Riešenie založené na IoT, teda internete vecí, ocenil Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo Slovenskej republiky na jubilejnom 50. Fóre metrológov.

Čítať ďalej...

Leto láka na „casual“ štýl

ozonee mStriktný dress code v letných dňoch v mnohých spoločnostiach strieda menej formálny biznis casual alebo smart casual štýl obliekania. V sparných dňoch je pohodlnejší, dáva voľnosť farbám a strihom, vyhovie aj na večerný koktejl, neformálny obed či večeru pre utuženie obchodných vzťahov. Čo by v pánskom letnom šatníku nemalo chýbať?

Čítať ďalej...

Slováci odovzdali už vyše 212 miliónov obalov s písmenom „Z“

tomra 622aSpotrebiteľom je k dispozícii už viac ako 2 500 odberných miest, kde môžu vrátiť zálohované plastové fľaše a nápojové plechovky. Následne ich spracováva triediace centrum pri Novom Meste nad Váhom.

Čítať ďalej...

IKEA oslavuje 30 rokov na Slovensku

IKEA 30rokov mSvoj prvý obchodný dom otvorila IKEA na Slovensku v roku 1992. Nachádzal sa na Gagarinovej ulici a jeho predajná plocha bola 637 m2. Pracovalo tu 18 zamestnancov a ponuku tvorilo 680 kusov výrobkov.

Čítať ďalej...

Čo prináša novela zákona o potravinách?

zakon potraviny 2022 mNa základe novely zákona č. 152/1995 Z. z. o potravinách, s účinnosťou od 1.7.2022, boli prijaté zmeny, ktoré vítajú a vnímajú pozitívne obchodníci i zástupcovia výrobcov.

Čítať ďalej...

Obchod sa stal sofistikovaným miestom nákupov

obchod krajcovic mAko sa postaviť k budúcnosti? Aj táto otázka zaznela na nedávno uskutočnenej konferencii New Retail Summit 2022. Odpovedí a možností je viac. Prečítajte si niekoľko myšlienok, ktoré sme na konferencii zaznamenali.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk