Obchodníci viete, ako by mali vyzerať recyklačné odberné miesta?

TOMRAAutomaty, v ktorých budeme od nového roka zálohovať jednorazové obaly, sa budú postupne inštalovať v predajniach po celom Slovensku. Aké výhody tieto recyklomaty prinesú zákazníkom a obchodníkom?

Čítať ďalej...

Národná bločková revolúcia

blockyZačiatkom tohto roka v tichosti skončila národná bločková lotéria. eKasa a pokladničné bločky však medzitým uviedli zaujímavejšie novinky.

Čítať ďalej...

Správne zvolené POS ako podpora predaja funguje

dagoPri tvorbe efektívnych POS médií je dôležité poznať klienta, brand aj celé portfólio. Dodávateľ POS tak môže ponúknuť také aplikácie, ktoré sú technologicky vyspelé a zároveň maximálne podporia predaj.

Čítať ďalej...

Zachránia cudzinci aktuálnu situáciu v maloobchode?

cudzincivobchode uvodV odvetví obchodu bol zaznamenaný rekordný počet pracovných ponúk. V 21. týždni 2021 bolo na pracovnom portáli Profesia.sk registrovaných 1286 pracovných ponúk v tejto oblasti, pričom v rovnakom týždni minulého roka to bolo 666.

Čítať ďalej...

Akým smerom sa uberá vývoj obchodných centier na Slovensku?

vyvvojcentra m

Nákupné správanie Slovákov sa za posledné desaťročia zmenilo. Vo veľkej miere ho ovplyvnili moderné obchodné centrá, ktoré v závere uplynulého roka oslávili na Slovensku svoje okrúhle dvadsiate ýročie.

Čítať ďalej...

Pandémia zintenzívnila aj konflikty na predajnej ploche

konflikty mHeslo „Náš zákazník, náš pán“ zaviedol podnikateľ Tomáš Baťa už pred viac ako sto rokmi. Sú však situácie, kedy toto základné pravidlo vzťahového marketingu platiť nemôže.

Čítať ďalej...

Obchodníkom rástli náklady, potvrdili silný prínos pre ekonomiku krajiny

samo2021 mKoronakríza ovplyvnila tržby obchodníkov združených v Slovenskej aliancii moderného obchodu (SAMO) v roku 2020, a to vrátane enormných nákladov, ktoré museli vynaložiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu, s cieľom ochrániť zákazníkov a zamestnancov.

Čítať ďalej...

Pomohol by predaj liekov v supermarketoch?

liekyParalen alebo kvapky do nosa v supermarkete? Problematika predaja voľnopredajných liekov v maloobchode v posledných rokoch opäť ožíva. Analytici tvrdia, že lieky by mohli zlacnieť, obchodníci zase, že by boli viac dostupné.

Čítať ďalej...

Poznáte nórsky model zálohovania nápojových obalov?

zalohynorsko mSystém zálohovania nápojových obalov bude musieť byť spustený už 1. januára 2022. Čas na implementáciu sa kráti každý deň. Ako stihnúť všetko tak, aby to fungovalo?

Čítať ďalej...

Slovenské záhradníctva vytvorili spoločnú iniciatívu

iniciativazahradnictva mĽudia po roku strávenom prevažne vo svojich domovoch čoraz viac objavujú krásy záhradníčenia a skrášľovania svojich záhrad, terás aj balkónov. Záujem Slovákov o pestovanie vlastnej zeleniny, ovocia či byliniek vlani extrémne vzrástol. A tiež o príslušný sortiment.

Čítať ďalej...

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk