Ako môže počítačové videnie zvýšiť predaj?

pocitacove videnie1 mPočítačové videnie sa v Európe stáva neoddeliteľnou súčasťou života. Výnimkou nie je ani Slovensko. Ako dokáže pomôcť v FMCG spoločnostiach? Výhody počítačového videnia v obchode nám priblížil Michal Savický, technologický vedúci počítačového riešenia Goods Checker v spoločnosti IBA Group.

Čítať ďalej...

Primark otvára prvú slovenskú predajňu

primark eurovea mOd 25. mája sa stáva súčasťou rozšírenej časti obchodného centra Eurovea v Bratislave. Slovensko je 16. svetovým trhom a 5. európskym, kde táto značka v súčasnosti pôsobí. Čo ponúkne slovenským zákazníkom?

Čítať ďalej...

Predávame slovenské, podporujeme potravinovú sebestačnosť Slovenska

Ján BilinskýSlovenskosť, lokálnosť, čerstvosť a cenová výhodnosť sú kľúčovými atribútmi, ktoré napĺňajú stratégiu najväčšej slovenskej maloobchodnej siete COOP Jednota. Rozprávali sme sa s Jánom Bilinským, predsedom predstavenstva, COOP Jednota Slovensko, spotrebné družstvo.

Čítať ďalej...

Ako zlepšiť motiváciu personálu predajní?

motivacia personaluPomôcť môže napríklad koučing. Na Slovensku je táto oblasť zatiaľ ešte začiatku svojho rozvoja, no je čoraz viac firiem, ktoré služby koučov pravidelne využívajú a dosahujú vďaka tomu lepšie výsledky.

Čítať ďalej...

Od samo-obsluhy po samo-platenie

scan and shop 23 mVeľký prielom v nakupovaní nastal už za socializmu, keď pultové predajne postupne doplnili samoobsluhy. Hoci sa zákazníci sami obslúžili, platiť museli pri pokladnici so živým personálom. Dnes vďaka samoobslužným pokladniciam a self-scan aplikáciám ide skutočne o samo-obsluhu a samo-platenie.

Čítať ďalej...

COOP Jednota spúšťa viacero noviniek

coop michal svrcekJednou z tých najdôležitejších je elektronický pokladničný doklad, tzv. e-doklad. Každý držiteľ vernostnej karty tejto siete tak má od februára možnosť rozhodnúť sa, či chce doklad o nákupe vytlačiť alebo uprednostní elektronickú podobu, čiže odoslanie do zákazníckeho konta, alebo súčasne i do e-mailovej schránky.

Čítať ďalej...

Visa Slovak Top Shop pozná svojich víťazov za rok 2022

visa slovak top shop vysledky2022 mV hlavnej kategórii hodnotenia zákazníckeho zážitku sa ním stala firemná predajňa Včelovina zo Smoleníc. V kategórii hlasovanie verejnosti získalo prvé miesto záhradné centrum Plantex a cenu Visa získala predajňa Potraviny od našich. Súťaž tak úspešne ukončila svoj druhý ročník.

Čítať ďalej...

Postavenie a obľúbenosť diskontov silnie

diskonty2023 TEDI mPredajný model diskontov a privátnych značiek, ktoré ponúkajú, Slovákov oslovuje. Mnohí si nákupy v diskontných predajniach tvrdo obhajujú a nemajú záujem nakupovať inde. Aký to má však dopad na kultúru nákupného prostredia a inovácie v oblasti retailu?

Čítať ďalej...

Obchodníci vlani čelili neistote aj enormnému rastu nákladov

samo 0323 mNapriek tomu sa im podarilo zabezpečiť predaj, tlmiť rast cien, ale aj pomáhať domácim producentom. Ako hodnotia minulý rok obchodné siete združené v Slovenskej aliancii moderného obchodu?

Čítať ďalej...

Action otvoril v Bratislave prvú slovenskú predajňu

action otvorenie predajne mPribudla v obchodnom centre Danubia v bratislavskej Petržalke a onedlho sa k nej pridá druhá, tá sa bude nachádzať v bratislavskom obchodnom centre Shopping Palace Zlaté Piesky. Známa je už aj lokalita tretej slovenskej predajne, svoje brány otvorí v rámci jedného z obchodných centier vo Zvolene.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk