Rastúce náklady na výstavbu zvyšujú nájomné

prologis park prague rudna mV roku 2022 zaznamenal report Prologis Rent Index najvyšší rast nájomného v nominálnom aj reálnom vyjadrení od roku 2007, keď bol prvýkrát predstavený. Globálne nájomné konkrétne medziročne vzrástlo o 30 % (21 % reálny rast), čím výrazne prekonalo predchádzajúci rekord 17 % (10 % reálny rast) v roku 2021.

Čítať ďalej...

Tovar zo strednej Európy doručia už do 48 hodín. Raben otvára nový Eurohub v Rokycanoch

Raben2023 mSpoločnosť Raben Logistics Czech otvára unikátny logistický uzol, ktorý zaistí nadštandardné spojenie medzi strednou Európou a Nemeckom. Moderné prekladisko vyrástlo v Rokycanoch neďaleko Plzne v bezprostrednej blízkosti diaľnice D5. Denne odbaví 33 priamych spojení do Nemecka a späť a klientom zaručí najrýchlejší čas doručenia na trhu.

Čítať ďalej...

Čo je nové v oblasti logistiky?

logistika 1222 mOdvetvie logistiky má toho aj v druhej polovici tohto kalendárneho roka veľa nového. Počas jesene a adventného obdobia sme zaznamenali niekoľko zaujímavých informácií. Niektoré z nich vám prinášame v stručnom prehľade.

Čítať ďalej...

Cyrkl pomáha firmám šetriť na odpadoch

Cyrkl paletaboxy mČo jedna firma pokladá za odpad, pre druhú je cenným zdrojom. Cyrkl - digitálne odpadové trhovisko je unikátna platforma, ktorá prepája producentov odpadu so spoločnosťami, ktoré ho chcú ďalej využiť, upcyklovať, recyklovať či inak zhodnotiť. 

Čítať ďalej...

Čo je nové v oblasti logistiky?

DODO uvod mPočas leta sme v oblasti logistiky postrehli niekoľko noviniek a zaujímavých informácií. Pozrite si výber tých, ktoré nás zaujali. Prinášame vám ich v našom pravidelnom prehľade.

Čítať ďalej...

Čo je nové v oblasti logistiky?

logistika322 uvod mLogistika čelí neustále mnohým výzvam a zmenám, ktoré prinieslo pandemické obdobie. Ide o dynamicky rastúce odvetvie, dôkazom sú aj infomácie a novinky, ktoré sme zachytili v posledných týždňoch.  

Čítať ďalej...

Čo je nové v oblasti logistiky?

logistika11Vývoj v oblasti logistiky neustále napreduje a ponúka nové, efektívnejšie možnosti a príležitosti na kvalitnejšie fungovanie. Aktuálne stojí táto oblasť aj pred veľkou výzvou a tou sú predvianočné nákupy. Je všetko pripravené? Počas posledných jesenných týždňov sme zaznamenali aj viaceré zaujímavosti a novinky.

Čítať ďalej...

Pracovné úrazy v skladoch nie sú výnimočné

still bezpecnostOblasť dopravy, obsluhy pojazdných strojov a skladovania patrila aj v roku 2020 medzi tie, v ktorých sa často stávali pracovné úrazy. Zo štatistík Inšpektorátu práce SR vyplýva, že z celkového množstva úrazov na pracovisku sa zhruba 10 percent udialo v odvetví dopravy a skladovania.

Čítať ďalej...

Logistické nehnuteľnosti a e-commerce znižujú uhlíkovú stopu maloobchodu

prologis2021 mUplynulá vianočná sezóna bola pre e-commerce rekordná. Podľa predpovedí narastie počet doručených balíkov v nasledujúcom desaťročí o 80 %. Nová štúdia MIT Real Estate Innovation Lab preto skúmala hmatateľné prínosy online nakupovania pre životné prostredie.

Čítať ďalej...

Aké trendy budú v budúcnosti formovať logistiku?

roboty mUmelá Inteligencia, Robotika, Kvantové Výpočty, Udržateľnosť a Globálna Nestabilita a ďalšie smerovania. V piatom vydaní Logistics Trend Radar-u, spoločnosť DHL odhalila 29 kľúčových trendov, ktoré ovplyvnia logistický priemysel v nasledujúcich rokoch.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk