Na český maloobchodný trh mieria aj nové značky

noveznackycr mPandémia plány developerov v maloobchodnom segmente síce zabrzdila, ale neutlmila. Na český trh, aj napriek rastu e-commerce, vstupujú nové značky.

Čítať ďalej...

Moderný obchod obohatia nové projekty

obchod projekty m Efektívnejšie kuriérske dodávky tovarov, produktový vyhľadávač pre podporu lokálnych obchodníkov, regionálny chov morských rýb. V Nemecku sa bude udeľovať Cena za vedu 2021, súperia medzi sebou zaujímavé startupy.

Čítať ďalej...

Žatva priamo v predajni?

zatva mZelenina, šaláty a bylinky vypestované a zbierané priamo na predajnej ploche? Nie je to sci-fi. Už pri otvorení slovenského reťazca Yeme mali zákazníci možnosť odstrihnúť si rôzne bylinky priamo z črepníkov. Spoločnosť Infarm však zašla ešte ďalej.

Čítať ďalej...

Najvyšší objem maloobchodných priestorov je v Poľsku

colliers2021 mSilný, až 172 miliónový, spotrebiteľský trh regiónu strednej a východnej Európy, by mal v maloobchode, ako aj v iných odvetviach, naďalej poskytovať lepšiu mieru rastu a návratnosti ako rozvinutejšie trhy.

Čítať ďalej...

Amazon prináša nové spôsoby sledovania a vyzdvihnutia vianočných objednávok

amazon vianoce mVianoce sú pre mnohých obchodníkov a najmä zákazníkov stresujúce. Amazon sa rozhodol postarať o to, aby si tieto sviatky naďalej zachovali punc výnimočnosti.

Čítať ďalej...

Aké expanzné trendy zaznamenáva maloobchod?

shopping center300x200Pandémia koronavírusu výrazne ovplyvnila maloobchodný sektor na celom svete, spomalila mnohé plány, trendy a smerovania. Čo zaujímavé odhalila v tejto súvislosti nemecká štúdia EHI?

Čítať ďalej...

Maloobchod v Európe sa v auguste vrátil na predkrízové úrovne

maloobchodeuropa mJarná pandémia COVID-19 citeľne zasiahla príjmy európskych domácnosti a prispela i k dramatickým zmenám (v mnohých prípadoch len dočasným) v ich spotrebiteľskom správaní.

Čítať ďalej...

Kto vyhral v súťaži Retail Innovation Awards 2020?

retailinovations mPodujatie „eCOMMERCE / TECH DAY“ sa u našich západných susedov opäť nieslo aj v znamení vyhlasovania výsledkov súťaže, ktorú každoročne organizuje rakúske obchodné združenie Handelsverband.

Čítať ďalej...

Medzinárodný knižný trh: Prvá polovica roka priniesla dvojciferné straty

knihy2020 mMedzinárodné knižné trhy skončili v prvej polovici roka 2020, ktorú poznačila pandémia koronavírusu, na mnohých miestach so zreteľným poklesom. Odhaľuje to prieskum spoločnosti GfK Entertainment, ktorý bol realizovaný v siedmych európskych krajinách a v Brazílii.

Čítať ďalej...

V budúcnosti by sme radi otvorili predajne aj na Slovensku

La Formaggeria Gran MoraviaHovorí v rozhovore pre RETAIL magazin.sk Roberto Brazzale, spolumajiteľ spoločnosti Brazzale, ktorá na českom trhu prevádzkuje predajne La Formaggeria Gran Moravia, zároveň aj prezident syrárskej skupiny BRAZZALE.

Čítať ďalej...

Video

Hašlerky oslavujú 100 rokov

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW