Preferencie Nemcov určujú ponuku výrobcov v iných krajinách

deloitte prieskum udrzatelnost2022 mTri štvrtiny obyvateľov strednej Európy veria, že za klimatickú zmenu môže ľudská činnosť. Šesť z desiatich respondentov je ochotných upraviť svoje nákupné zvyklosti, aby minimalizovali negatívny vplyv na životné prostredie.

Čítať ďalej...

TOP trendy: live - shopping, rýchle dodanie a virtuálny obchod

trendy maloobchod EHI jun22 mMaloobchod je čoraz viac prepojený, omnichannel prístup sa stáva nevyhnutnosťou. Podľa štúdie nemeckého inštitútu EHI „Connected Retail 2022“, sa maloobchodníci v budúcnosti chcú zamerať na zrýchlenie dodávok a digitálne kontaktné body.

Čítať ďalej...

TOP 25 maloobchodníkov podľa tržieb za rok 2021

walmart mDátová a analytická spoločnosť GlobalData zverejnila rebríček 25 najväčších maloobchodníkov podľa výšky tržieb za fiškálny rok 2021. Polovica z týchto obchodníkov vykázala medziročný nárast tržieb o viac ako 8 %, a to aj napriek výzvam súvisiacim s pandémiou.

Čítať ďalej...

Supermarket so strešnou farmou je Obchodom roka 2022

rewe green farming vstup mGreen Farming predajňa, ktorá patrí do skupiny REWE a nachádza sa v nemeckom meste Erbenheim, vyhrala súťaž o najinovatívnejšiu a najzaujímavejšiu maloobchodnú prevádzku v Nemecku.

Čítať ďalej...

Trend udržateľnosti silnie aj v módnom priemysle

udrzatelnost moda mPovedomie spotrebiteľov o udržateľnosti neustále rastie. Prieskumná agentúra GfK zrealizovala na nemeckom trhu prieskum, podľa ktorého je pre 69 percent spotrebiteľov environmentálna a sociálna kompatibilita pri nákupe oblečenia a obuvi veľmi alebo dosť dôležitá.

Čítať ďalej...

Zahraničný retail opäť plný noviniek

zahranicieAj v druhej polovici zimy sme v oblasti retailu zachytili niekoľko informácií a tiež noviniek, ktorých cieľom je prispieť k pohodlnejšiemu nakupovaniu a intenzívnejšiemu nákupnému zážitku. Inovácie zároveň prinášajú úžitok aj samotným obchodníkom. Čo nás najviac zaujalo? Pozrite si náš stručný redakčný výber.

Čítať ďalej...

Aké trendy dominujú vo vybavení obchodov pre rok 2022?

trendy 2202 mMedzinárodná súťaž EuroShop RetailDesign Award každoročne predstavuje a vyhodnocuje zaujímavé koncepty predajní. Na tie, ktoré sa v tomto roku dostali do užšieho výberu, sa bližšie pozrela expertka na vybavenie predajní z nemeckého obchodného združenia EHI, Claudia Horbert a identifikovala najmarkantnejšie trendy v medzinárodnom maloobchodnom dizajne.

Čítať ďalej...

V Rakúsku sa darí lokálnym produktom aj biopotravinám

rakusko maloobchod mK európskym krajinám, kde počas pandémie výrazne narástol predaj potravín, najmä kvôli tomu, že ľudia si častejšie pripravovali pokrmy doma, patrí Rakúsko.

Čítať ďalej...

Pohodlie pre zákazníkov a ekologické benefity

ppzakaz mIde o trendy, ktoré sú v popredí aktuálneho vývoja. Aj počas posledného obdobia sa v oblasti zahraničného retailu a súvisiacich odvetviach objavilo niekoľko zaujímavých noviniek. Vybrali sme niektoré z nich.

Čítať ďalej...

V krajinách SVE rastie význam menších nákupných centier

colliers december 2021 mZáujem diskontných predajcov o rozširovanie lokalít predajní rastie, a to aj v tradičných nákupných centrách. Predpokladá sa, že pre diskontné predajne bude trh strednej a východnej Európy (SVE) aj v nasledujúcom období veľmi atraktívny.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk