Zaujímavosti a novinky obchodníkov v zahraničí

bipa toogoodtogo 0923 mLetným monitoringom obchodníkov vo svete rezonovala udržateľnosť.  Hranice recyklácie sa posúvajú do segmentu kozmetiky a hračiek a veľká sieť s drogistickým tovarom sa pustila do projektu proti plytvaniu potravinami. Čo všetko nás zaujalo v dianí za hranicami Slovenska?

Čítať ďalej...

Predajňa môže byť rajom pre domácich miláčikov

Petco Union Square mmSpoločnosť Petco Health and Wellness Company predstavila v júni priamo v srdci New Yorku svoju novú vlajkovú loď. Nové dvojposchodové centrum starostlivosti o domáce zvieratá s rozlohou 25 000 metrov štvorcových spája to najlepšie z ponuky produktov a služieb Petco, nechýba štýlový salón, veterinárna klinika ani kuchyňa JustFoodForDogs.

Čítať ďalej...

Česi sú v množstve promočných akcií jednotkou

karel tyra rs mPočas konferencie Retail Summit 2023, ktorá sa nedávno uskutočnila v Prahe, zaznelo niekoľkokrát číslo 61 %. Ide o podiel tovarov, ktoré sa v súčasnosti predajú v akciách a promóciách. Česi sú v tomto ukazovateli na špičke rebríčka v Európe. Prečo je to tak? Ako sme na tom na Slovensku a ako vystúpiť z promočnej špirály?

Čítať ďalej...

Jarné novinky zo sveta retailu

zahranicie 423 mTohtoročný úvod jari sa niesol najmä v znamení odborného veľtrhu EuroShop, ktorý ako tradične predstavil v nemeckom Dusseldorfe množstvo zaujímavých noviniek, riešení a inšpirácií. V rámci nášho pravidelného monitoringu zahraničného trhu sme však zachytili aj niektoré ďalšie novinky.

Čítať ďalej...

Ako zaujať zákazníka a zefektívniť fungovanie?

reta award2023 mMožností a konkrétnych príkladov je v rámci sveta viacero a postupne sa objavujú ďalšie. Nemecký retail inštitút EHI už po 16-krát vyberal víťazov súťaže Reta awards, ktorá ponúka obchodníkom aj inšpiráciu ako sa odlíšiť a fungovať lepšie. Hodnotenie prebehlo na nedávno uskutočnenom odbornom veľtrhu EuroShop 2023 v nemeckom Düsseldorfe.

Čítať ďalej...

EuroShop RetailDesign Award 2023 pozná víťazov

Interspar erda23 mNemecké obchodné združenie EHI a Messe Düsseldorf nedávno zverejnili víťazov súťaže EuroShop RetailDesign Award 2023. Najlepšie koncepty predajní pochádzajú z Nemecka, Rakúska, Veľkej Británie a Portugalska.

Čítať ďalej...

Je zrušenie papierových letákov dobrým krokom?

schranky letaky mČoraz viac maloobchodných reťazcov a obchodníkov nahrádza klasický papierový leták zviditeľňovaním aktuálnej akciovej ponuky na internete alebo prostredníctvom mobilných aplikácií. Je to však správny krok vzhľadom na rastúcu infláciu a vyššiu cenovú citlivosť spotrebiteľov? Agentúra GfK vypracovala v Nemecku štúdiu, ktorá ukazuje aktuálne trendy a odporúčania pre maloobchodníkov.

Čítať ďalej...

Bratislavská high-street, udržateľnosť a nová predajňa v režime 24/7

rossmann brno hln mZ množstva správ a noviniek, ktoré sme vo svete retailu v posledných týždňoch zaznamenali alebo sa dostali do našich redakčných emailových schránok vyberáme niekoľko tých najviac zaujímavých.

Čítať ďalej...

Priemerná kúpna sila Európanov rastie

Kupna sila Europanov rastie mV tomto roku dosiahne hodnotu 16 344 €. Medzi jednotlivými 42 európskymi krajinami sú však v tejto oblasti výrazné rozdiely. Potenciál výdavkov je najvyšší v Lichtenštajnsku, Švajčiarsku a Luxembursku, najnižší v Kosove, Moldavsku a na Ukrajine.

Čítať ďalej...

Vianočné výklady budú menej osvetlené

Rakusko obchodnici energeticka kriza mZ aktuálneho prieskumu rakúskeho obchodného združenia Handelsverband konkrétne vyplýva, že bez vianočného osvetlenia budú v tomto roku dve tretiny rakúskych obchodníkov. Dôvodom je rast cien energií. Aké ďalšie kroky rakúski obchodníci podnikli?

Čítať ďalej...

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk