V krajinách SVE rastie význam menších nákupných centier

colliers december 2021 mZáujem diskontných predajcov o rozširovanie lokalít predajní rastie, a to aj v tradičných nákupných centrách. Predpokladá sa, že pre diskontné predajne bude trh strednej a východnej Európy (SVE) aj v nasledujúcom období veľmi atraktívny.

Čítať ďalej...

Kto sú víťazi Austrian Retail Innovation Awards 2021?

retail innovation award2021 300x200Rakúske obchodné združenie Handelsverband aj v tomto roku hľadalo inšpiratívne projekty, ktoré sa vyznačujú využitím výnimočných, inovatívnych technologických riešení. Víťazmi šiesteho ročníka odbornej súťaže Retail Innovation Awards sa stali jö Bonus Club, Hervis a Hornbach.

Čítať ďalej...

Čínsky dravec s názvom Shein

sheinŠtýlové dámske šaty za 8 €, ľahké vzdušné nohavice za 8,50 € alebo ľahko prateľné džínsy za necelých 16 €. Mladí zákazníci čoraz viac bažia po lacných módnych vychytávkach z dielne čínskeho obchodníka Shein.

Čítať ďalej...

Čo je nové vo svete zahraničného retailu?

svet retailRetail je dynamické odvetvie, ktoré neustále prekvapuje niečím novým. Ani počas neskorej jesene nie je núdza o novinky a zmeny. Prinášame vám niekoľko zaujímavostí z posledného obdobia.

Čítať ďalej...

V Čechách sa rodí nový koncept pekárskych kaviarní

zrno zrnkoMajitelia trendového konceptu Zrno zrnko chcú zákazníkov presvedčiť dôrazom na najkvalitnejšie čerstvé suroviny a výrobky „výborné ako od babičky“. Tento rok pribudnú v Prahe štyri pobočky pekárskych kaviarní.

Čítať ďalej...

Dodávateľská kríza ovplyvňuje tri štvrtiny rakúskych obchodníkov

dodkrizaVývoj v súvislosti s pandémiou koronavírusu vyvolal v posledných mesiacoch výraznú neistotu v oblasti plánovania, najmä pokiaľ ide o úroveň skladových zásob.

Čítať ďalej...

Huawei otvoril vo Viedni prvú vlajkovú predajňu

huawei wienNovootvorená vlajková predajňa láka zákazníkov na výnimočný zážitok z nakupovania a zároveň demonštruje inovatívne technológie a produkty.

Čítať ďalej...

V Česku rastie dôležitosť retail parkov

retail parkZaujímavý pohľad na maloobchod v Česku ponúkajú výsledky analýzy prvého polroka 2021, ktoré pripravila poradenská spoločnosť BNP Paribas Real Estate. Z výstupov tohto prieskumu je zreteľný rastúci záujem o retail parky, ktoré bez väčších strát zvládli aj covidové obmedzenia.

Čítať ďalej...

Módny priemysel sa vydáva na novú cestu

online shoppingPandémia koronavírusu bola v roku 2020 dôvodom až 20 percentného poklesu predaja v odvetví módy v Nemecku. Nepriaznivému trendu nepomohli ani prvé štyri mesiace roku 2021.

Čítať ďalej...

COOP testuje v Česku výdajné boxy s potravinami

coop cz mSkupina COOP spúšťa v susednom Česku výdajné chladené boxy v obciach, ktoré nemajú predajne s potravinami. Boxy boli doteraz inštalované vždy v nadväznosti na predajne.

Čítať ďalej...

Video

Retail Summit 2021 v 100 sekundách

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk