Kaufland Vianoce 2020

Kaufland Vianoce 2020

Kaufland Vianoce 2020

Amazon prináša nové spôsoby sledovania a vyzdvihnutia vianočných objednávok

amazon vianoce mVianoce sú pre mnohých obchodníkov a najmä zákazníkov stresujúce. Amazon sa rozhodol postarať o to, aby si tieto sviatky naďalej zachovali punc výnimočnosti.

Čítať ďalej...

Aké expanzné trendy zaznamenáva maloobchod?

shopping center300x200Pandémia koronavírusu výrazne ovplyvnila maloobchodný sektor na celom svete, spomalila mnohé plány, trendy a smerovania. Čo zaujímavé odhalila v tejto súvislosti nemecká štúdia EHI?

Čítať ďalej...

Maloobchod v Európe sa v auguste vrátil na predkrízové úrovne

maloobchodeuropa mJarná pandémia COVID-19 citeľne zasiahla príjmy európskych domácnosti a prispela i k dramatickým zmenám (v mnohých prípadoch len dočasným) v ich spotrebiteľskom správaní.

Čítať ďalej...

Kto vyhral v súťaži Retail Innovation Awards 2020?

retailinovations mPodujatie „eCOMMERCE / TECH DAY“ sa u našich západných susedov opäť nieslo aj v znamení vyhlasovania výsledkov súťaže, ktorú každoročne organizuje rakúske obchodné združenie Handelsverband.

Čítať ďalej...

Medzinárodný knižný trh: Prvá polovica roka priniesla dvojciferné straty

knihy2020 mMedzinárodné knižné trhy skončili v prvej polovici roka 2020, ktorú poznačila pandémia koronavírusu, na mnohých miestach so zreteľným poklesom. Odhaľuje to prieskum spoločnosti GfK Entertainment, ktorý bol realizovaný v siedmych európskych krajinách a v Brazílii.

Čítať ďalej...

V budúcnosti by sme radi otvorili predajne aj na Slovensku

La Formaggeria Gran MoraviaHovorí v rozhovore pre RETAIL magazin.sk Roberto Brazzale, spolumajiteľ spoločnosti Brazzale, ktorá na českom trhu prevádzkuje predajne La Formaggeria Gran Moravia, zároveň aj prezident syrárskej skupiny BRAZZALE.

Čítať ďalej...

Neďaleko Slovenska pribudne nová nákupná galéria PADO

pado title mVyrástla v rakúskom Parndorfe, ktorý je obľúbeným nákupným miestom aj pre zákazníkov zo Slovenska. Ponúkne 36 nových predajní a svoje brány prvýkrát otvorí 17. septembra 2020.

Čítať ďalej...

Koľko minú Rakúšania za školské pomôcky?

skolskepotreby2020 mNáklady na štartovací balíček pre školáka sa v Rakúsku vyšplhali až do výšky 300 €. Uvádza to aktuálny prieskum Consumer Check. Výdavky spojené s nástupom do školy analyzovalo Rakúske obchodné združenie Handelsverband v spolupráci s MindTake Research a idealo.at.

Čítať ďalej...

Počas pandémie pomáhali zákazníkom budovať domáce oázy

bellaflora mKoronakríza a s ňou súvisiace obmedzenia zatvorili v hlavnej sezóne aj všetky prevádzky rakúskeho hobbymarketu bellaflora. Ako sa im podarilo prekonať toto obdobie, ale aj o tom, ako ďaleko sú v oblasti udržateľnosti, porozprával pre RETAIL magazin.sk Mag. Franz Koll, obchodný riaditeľ spoločnosti bellaflora.

Čítať ďalej...

Krádeže poškodzujú aj maloobchod v Nemecku

kradezEHI Retail Institute nedávno publikoval štúdiu týkajúcu sa rozdielov v inventúrnych zásobách nemeckého maloobchodu. Zistenia sú prekvapivé.

Čítať ďalej...

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW