Čo prinesie blížiaci sa EuroShop 2023?

euroshop2023 mOd 26.februára do 2.marca 2023 sa v nemeckom Düsseldorfe opäť uskutoční odborný veľtrh EuroShop. Ide o svetovú jednotku v rámci retailových veľtrhov. Už po 21.krát sa tu stretnú zástupcovia zo sveta retailu a ich partneri.

Čítať ďalej...

Zálohujeme už vyše desať mesiacov. Návratnosť obalov dosiahla 70%

tomra aluminum can11 22 mMáloktorý veľký projekt bol u nás taký úspešný ako spustenie zálohového systému v roku 2022. Slováci svojím prístupom dokázali, že im záleží na ochrane a zachovaní životného prostredia pre budúce generácie. Vďaka tomu sa blížime k návratnosti zálohovaných obalov minimálne 90% do roku 2025.

Čítať ďalej...

Zmeny v rámci firiem vnímajú zamestnanci negatívne

personalne zmeny 11 22 mV poslednej dobe sa udialo množstvo zmien, ktoré sa dotkli celkového fungovania firiem. Prieskumy však ukazujú, že pracovníci sa k takýmto zvratom stavajú odmietavo. Dôvody, ktoré sú za tým, ako aj riešenia, ako sa vyhnúť ich negatívnym dopadom, vysvetľuje prezidentka Asociácie personálnych agentúr Slovenska.

Čítať ďalej...

Vydrica ponúkne priestor pre zážitkové gastro a unikátne produkty

Ermanno Boeris mNajzaujímavejšie koncepty v retaile a gastre nevznikajú zvyčajne vo veľkých nákupných centrách. Ermann Boeris, obchodný riaditeľ spoločnosti Lucron, nám prezradil, aké príležitosti vidí v odvetví retailu po pandémii, čo je podľa neho dobré gastro a čím bude Vydrica v tomto smere jedinečná.

Čítať ďalej...

DIGITECH zacielil na retailové technológie

digitechZáujem o rýchly rozvoj digitálnych riešení pre obsluhu zákazníkov aj back office procesov, ktorý v období covidových obmedzení v sektore obchodu rapídne posilnil, neochabol ani po ukončení obmedzení. Digitalizácia ponúka odpovede na nové potreby, ktoré prináša súčasná ekonomická kríza.

Čítať ďalej...

Kvalita recyklovaného materiálu: Ako pomáha zálohový systém?

tomraZnečistenie oceánov plastmi, náklady na nakladanie s odpadom a povinné parametre separovaného zberu vedú k tomu, že čoraz viac vlád považuje trvalo udržateľné riadenie zdrojov za prioritu.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk