COOP Jednota má nový terminál na ovocie a zeleninu

coop scModerná bielo-sivá budova, ktorá sa nachádza neďaleko Senca, na prvý pohľad nepôsobí príliš výnimočne, v skutočnosti však ukráva niečo veľmi špeciálne. Vnútro budovy sa nesie v znamení veľkého množstva farieb a najmä vôní. O čo ide?

Čítať ďalej...

Rok 2021 bude pre POS odlišný

becherovka dago mV porovnaní s minulosťou budú zadávatelia paralyzovaní, podiel investícií bude nižší. Je to správna cesta?

Čítať ďalej...

Aké budú tohtoročné valentínske nákupy?

valentinday mSlovákov čaká netradičný sviatok zaľúbených – lockdownový Valentín. Tradičné produkty budú vyhľadávanejšie, iné, najmä zážitkového charakteru, naopak zostanú tento rok vynechané.

Čítať ďalej...

Koronakríza ovplyvnila aj spotrebiteľské súťaže

spotr sutaze mRôzne súťaže už tradične pred Vianocami ovplyvňujú nákupné správanie Slovákov. Kým sa zákazníci zabavia a niektorí sa aj budú radovať z výhier, obchodom pomáhajú zvyšovať tržby. Podmienkou účasti totiž často je, že zákazník musí svoj nákup zaokrúhliť nad istú sumu.

Čítať ďalej...

Ktoré maloobchodné reťazce separujú najviac odpadu?

triedenieodpad mObchodné reťazce ročne vyprodukujú desiatky tisíc ton odpadu. Do konca roku 2025 budú musieť nakladanie s odpadom nastaviť tak, aby miera triedenia dosiahla úroveň 65 percent. Reťazce, ktoré na tom pracujú, sú vo výhode.

Čítať ďalej...

Nová obalová legislatíva zrejme skomplikuje obchodníkom náklady

odpady 2020 legislativa mTohtoročné zmeny v odpadovej legislatíve narazili na odpor. Ministerstvo životného prostredia SR totiž priznalo, že pre 16 000 registrovaných výrobcov môžu zmeny priniesť zvýšené náklady. Podľa obchodníkov sa môžu premietnuť do spotrebiteľských cien.

Čítať ďalej...

Video

Hašlerky oslavujú 100 rokov

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW