Kaufland Vianoce 2020

Kaufland Vianoce 2020

Kaufland Vianoce 2020

Zamestnanosť v maloobchode je v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi najnižšia

ludskezdroje 2020 mPriemerná mzda v sektore maloobchodu v porovnaní s minulým rokom mierne narástla, nemusí to však znamenať, že zamestnanci zarobia viac. Po vypuknutí epidémie koronavírusu rekordne narástol dopyt po predavačoch a pokladníkoch, nasledoval výrazný pokles, ktorý zaznamenávame aj v toto období.

Čítať ďalej...

10 najčastejších chýb, na ktoré by si mali firmy dať pozor pri daňovom priznaní

danovepriznanie2020 mDaňové priznanie, ktoré musí každá firma povinne podať k 31.3. resp. 30.6. – a aktuálne za uplynulý rok do 2.11.2020 - je kľúčovým dokumentom, ktorý sumarizuje celoročné hospodárenie a zároveň určuje daňovú povinnosť.

Čítať ďalej...

Trend digitalizácie mení aj predaj na splátky

splatkovypredajSplátkový predaj je na Slovensku bežnou záležitosťou už veľa rokov, hoci teraz nastali niektoré zmeny. V poslednej dobe Slováci viac nakupujú na splátky aj v e-shopoch, pričom častejšie využívajú výpredaje a rôzne akcie.

Čítať ďalej...

Prieskum: Pracovný stres ovplyvňuje výkon dvoch tretín zamestnancov

pokladnaViac ako polovica zamestnaných Slovákov považuje svoje pracovné zaťaženie za nadmerné. Práve preťažovanie je najčastejší dôvod, prečo ľudia v práci pociťujú stres.

Čítať ďalej...

Zmenila pandémia intenzitu falšovania tovarov?

obuvÚrad priemyselného vlastníctva SR v lete t.r. oznámil, že výška strát za rok 2019 v dôsledku falšovania a pirátstva sa v SR odhaduje na 456 mil. €. Predstavuje to 12,3 % predaja v rámci jedenástich odvetví.

Čítať ďalej...

Silnou výhodou je mať viac predajných kanálov

multikanal2020 mSprávanie spotrebiteľov a obchodníkov počas pandémie ukazuje, že online a offline predajné kanály tvoria v spojení vysoko konkurenčný maloobchodný trh. Potvrdzuje to aj aktuálny prieskum spoločnosti GlobalData.

Čítať ďalej...

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW