Vývoj sa posúva k dvojdimenzionálnym kódom

rdax mV logistike kedysi dominovali klasické čiarové kódy, avšak v súčasnosti sa čoraz viac posúvajú k dvojdimenzionálnym kódom. Tie predstavujú sľubný potenciál, ktorý je ďaleko od obyčajnej identifikačnej funkcie.

Čítať ďalej...

Manipulačnú techniku častejšie obsluhujú aj ženy

manipulacna2020 mModerné vysokozdvižné vozíky boli vyvinuté okolo roku 1960 viacerými spoločnosťami v USA, Veľkej Británii a v Japonsku. Za takmer 60 rokov sa však zmenili, okrem nich aj sklady a dôležitosť takého faktora akým je ergonómia.

Čítať ďalej...

DHL spúšťa softvérovú platformu pre urýchlenie robotizácie skladu

dhlplatforma mPlatforma poskytuje zákazníkom väčšiu flexibilitu vo vyberaní a integrácií nových dodávateľov robotiky do jedného riešenia.

Čítať ďalej...

7 tipov pre bezpečnosť tovaru v sklade

bezpecnostsklad mLogistický sklad je ako mravenisko, plný pohybu, ľudí a tovaru. Aby bolo možné tovar optimálne uchovávať alebo prepravovať, je nutné zvýšiť pozornosť pri sledovaní rizík. Ako zaistiť bezpečnosť tovaru a aké sú hlavné rizikové faktory v logistickom sklade?

Čítať ďalej...

Konica Minolta vstupuje na trh kamerových systémov

kamerafoto mKonica Minolta týmto krokom posilňuje svoje postavenie poskytovateľa komplexných IT riešení. Nadväzuje to na investíciu vo výške 86 mil. €, ktorou kúpila 65 % akcií spoločnosti Mobotix.

Čítať ďalej...

DHL využíva pri vychystávaní tovarov aj inteligentné okuliare

DHL mDHL Supply Chain rozširuje zavádzanie inteligentných okuliarov a zariadení nositeľných na tele, ako súčasť svojej digitalizačnej stratégie.

Čítať ďalej...

Slovenská pošta rozširuje sieť BalíkoBOXov

SP2019 mBalíkoBOXy ponúkajú zákazníkom rýchly a nonstop dostupný výdaj zásielok neviazaný na otváracie hodiny či zamestnancov v pobočke.

Čítať ďalej...

DACHSER stavil na Lítium-iónové technológie

dachser2019 mSpoločnosť plánuje nahradiť všetku svoju pozemnú manipulačnú techniku v Európe, ktorá má približne 6 000 kusov, technikou na energeticky úsporné lítium-iónové batérie. Má sa tak stať do konca roka 2022.

Čítať ďalej...

Hollandia začína s robotizáciou, reaguje tak aj na menšie formáty predajní

robotizacia2019 mMliekareň Hollandia Karlovy Vary, s.r.o. sa rozhodla modernizovať a zefektívniť vyskladnenie svojich výrobkov. V spolupráci so spoločnosťou HOPI zahájila výnimočný projekt robotizovaného mixovacieho pracoviska.

Čítať ďalej...

Na českom prekladisku Geis sleduje pohyby zásielok špeciálny kamerový systém

geis kamera mAž 16 000 balíkov za hodinu. S touto triediacou a prekládkovou kapacitou je centrálny hub balíkových zásielok Geis Parcel CZ v Modleticiach pri Prahe dobre pripravený pre ďalší rozvoj.

Čítať ďalej...

Video

New Retail Summit 2020 v 1 minúte

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW