Ako pristupovať k použitiu lepenky?

lepenkaNiet pochýb o tom, že lepenka je pre manažérov logistiky kľúčovým materiálom. A to nielen vďaka svojim praktickým vlastnostiam a širokej využiteľnosti, ale aj ako ekologické riešenie.

Čítať ďalej...

STILL SK už 20 rokov formuje na Slovensku intralogistiku

still sk vyrocie mNemecká značka STILL expandovala na východoeurópsky trh v 90. rokoch. Históriu svojho pôsobenia na Slovensku začala písať začiatkom nového milénia so šiestimi zamestnancami. Tento rok oslavuje STILL SR svoje 20. výročie už ako korporátna stabilná spoločnosť s 90 zamestnancami.

Čítať ďalej...

Aké samoobslužné boxy fungujú na Slovensku?

vydajne boxyAutomatické smart boxy predstavujú moderný a čoraz obľúbenejší spôsob vyzdvihovania a aj posielania zásielok. V pandemických obdobiach im nahrával fakt, že sú bezkontaktné - zákazník sa nemusel chrániť rúškom ako pri preberaní zásielky od kuriéra. Boxy však poskytujú množstvo ďalších benefitov.

Čítať ďalej...

Vozík RXE je najmenší, má však vlastnosti giganta

still rxe1 mAk sú priestory pre nakládku a vykládku nákladných vozidiel úzke a členité, je to ideálny priestor pre nový elektrický vozík STILL RXE 10-16C. Tento vysokozdvižný vozík je ozajstným gigantom z pohľadu kompaktnosti a výkonu.

Čítať ďalej...

Šetrite a neutrácajte zbytočne peniaze na opravy vozíkov

still 522 mMnohým opravám sa dá predísť. Prečítajte si tipy od špičkového nemeckého výrobcu manipulačnej techniky STILL, ako udržať vysokozdvižné vozíky v top stave čo najdlhšiu dobu.

Čítať ďalej...

Potrebujete vysokozdvižný vozík len na pár dní?

still igo neo mMôžete si ho výhodne prenajať. Špičkovú manipulačnú techniku totiž nemusíte vlastniť, ak s ňou nepracujete na dennej báze.

Čítať ďalej...

6 faktorov výberu manipulačnej techniky

6 faktorov man technikaManipulačnú techniku potrebujú všetky firmy, ktoré prevádzkujú sklad. Skôr či neskôr príde každý začínajúci podnikateľ k bodu, že bez pomocníka, ako je napríklad ručný paletový vozík alebo vysokozdvižný vozík, sa pri efektívnom skladovaní tovaru nezaobíde.

Čítať ďalej...

Priemysel 4.0 je revolúciou aj v intralogistike

still revolucia04 mPriemysel 4.0 predstavuje unikátnu koncepciu, ktorá zahŕňa fyzické, informačné a dátové komponenty nielen v prostredí výroby. Môžeme pri ňom hovoriť o štvrtej priemyselnej revolúcii, ktorá nás nasmerovala k masívnej automatizácii vo väčšine odvetví i v logistike, kde je to priam nevyhnutné.

Čítať ďalej...

Inteligentné obaly môžu zamedziť plytvaniu

rajaModerná história obalovej technológie bola v rámci vtedajšieho Československa zahájená vetou: „Váš tovar musí byť odteraz značený čiarovými kódmi!“ Čo predtým bola vymoženosť najnovších technológií, to je dnes bežnou súčasťou každého produktu. Kam sa obalová technológia odvtedy ale posunula a aká je budúcnosť obalového priemyslu?

Čítať ďalej...

Nahradia ľudí v logistike automaty a roboty?

logistika automaty robotyZasielateľské a logistické firmy prechádzajú najviac exponovaným obdobím roka. Každoročná príprava na Vianoce prináša aj nábor brigádnikov a sezónnych pracovníkov, aby sa podarilo vykryť dopyt a všetci zákazníci dostali darčeky včas. Keďže množina ľudí, ktorí sú k dispozícii nie je nevyčerpateľná, viaceré spoločnosti už kombinujú ľudské zdroje s autonómnymi vozíkmi a robotmi.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk