kaufland

kaufland veggie banner l

kaufland

STILL radí, ako zefektívniť chod skladu

stillAko plniť úlohy s čo najmenšou spotrebou cenných zdrojov a čo najlepšie využiť svoje financie? V súčasnosti a nielen v odvetví intralogistiky sú takmer pre každého podnikateľa najpodstatnejšie dva aspekty – šetriť energie a rozumne využívať kapitál.

Čítať ďalej...

Nepodceňte dizajn obalu. Môže ovplyvniť spokojnosť zákazníka

obaly raja mHoci hlavnou úlohou obalu je stále to, aby sa tovar bezpečne dostal k zákazníkovi, dobe, kedy stačilo tovar zabaliť do starého papiera a kartónu, odzvonilo. Obal sa čoraz častejšie stáva súčasťou brandu, nehľadiac na to, či ide priamo o výrobcu alebo e-shop.

Čítať ďalej...

Stroje vs. ľudia v intralogistike. Budeme ešte potrebovať skladníkov?

stillPočas najtvrdšieho lockdownu, kvôli koronavírusovej pandémii, kedy ostali otvorené len potravinové reťazce a väčšie drogérie, sa ukázalo, aká dôležitá je efektivita práce v centrálnych skladoch.

Čítať ďalej...

Ako znížiť náklady na dopravu výberom vhodného obalu?

vhobaly mDoba sa posúva dopredu a s ňou prichádzajú aj inovácie, ktoré uľahčujú ľuďom prácu. Tieto inovácie sa nevyhýbajú ani obalovému priemyslu a e-commerce, pričom jednou z nich sú inteligentné obaly.

Čítať ďalej...

Logistický priemysel vkladá nádeje do využívania vodíka

vodikIde o jeho využívanie ako paliva, a to z dobrého dôvodu. Je to najrozšírenejší chemický prvok vo vesmíre a jediný, ktorý ponúka tri priame možnosti, ktoré môžu podporiť ochranu klímy − hoci je ešte stále potrebné prekonať mnohé prekážky.

Čítať ďalej...

Je možné baliť tovary ekonomicky a ekologicky?

balenie tovarovPozrite tipy ako ušetriť čas a peniaze za skladovanie a dopravu nielen pri e-shopoch.

Čítať ďalej...

Aké výhody prináša satelitné určovanie polohy?

GPS monitoringGPS, čiže Global Positioning System, predstavuje základ pre sledovanie vozidiel a zásielok. Nové systémy, ako Galileo, ponúkajú niekoľko sľubných možností, napriek tomu v budúcnosti nebude satelitné určovanie polohy vhodné pre využitie vo všetkých aplikáciách v logistike.

Čítať ďalej...

Automatizácia mení doterajšie logistické operácie

automatizacia prologis mMieru jej zintenzívnenia podporujú stále nižšie náklady a rýchlejšia návratnosť investícií. Prechod na vyšší stupeň automatizácie v logistických nehnuteľnostiach je spojený s tromi faktormi.

Čítať ďalej...

Úsporné osvetlenie výrazne prispieva k dosiahnutiu energetickej triedy A0

foto zumtobel mSlovensko stojí pred novou výzvou v rámci energetickej náročnosti budov. Energetická trieda A0 so sebou prináša nový pohľad na úsporu energie v budovách.

Čítať ďalej...

Kaufland predstavuje nové skladacie palety

kaufland palety Aj keď logistické centrá obchodných reťazcov sú už v súčasnosti plné moderných technológií a veľa procesov funguje úplne automaticky, naplniť paletu rôznymi druhmi tovaru podľa individuálnej objednávky predajní si vyžaduje šikovné ruky pracovníka.

Čítať ďalej...

Video

Prvé ohlasy spotrebiteľov na recykláciu plastov

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk