Nadišiel čas uviesť čokoládu s QR kódom

lyraNa začiatku bola vášeň pre čokoládu a zmysel pre poctivosť. „Chceme sa ľuďom pozerať do očí vždy férovo,“ hovorí majiteľ a zakladateľ značky Lyra, čokolatier Karol Stýblo.

Čítať ďalej...

Čerstvo odtrhnutá zelenina je zdravšia

zezahora.skHovorí v rozhovore pre RETAIL magazin.sk Matej Hajdin, zakladateľ internetového trhu ZeZáhorá.sk.

Čítať ďalej...

Aj v malej krajine vznikajú originálne pochúťky

snowlandiaSlowlandia, krajina dobrôt uprostred Slovenska. Aj takto by sa dal pomenovať príbeh jednej originálnej slovenskej značky.

Čítať ďalej...

Ponuku rastlinných potravín menia mladí nadšenci

plant powered sutazNový konferenčný projekt Plant-Powered Perspectives Slovakia otvoril na slovenskom trhu silnú tému a zároveň aj zaujímavú súťaž Plant-Powered Startup Pitch. Kto sú traja výhercovia prvého ročníka? Čo prihlásili do súťaže a aké majú ďalšie plány?

Čítať ďalej...

Na Slovensku máme zaujímavé značky prírodnej kozmetiky

slovenskakozmetika mPôsobí tu konkrétne asi tridsiatka domácich výrobcov prírodnej kozmetiky. Ich produkcia je od niekoľko tisíc predaných kusov ročne až po viac ako 100 tisíc kusov. Tržby sa pohybujú od niekoľko tisíc až do 1,4 milióna €.

Čítať ďalej...

Koniec plastov na jedno použitie? Startup z Moravy ponúka riešenie

rurky mSpoločenský a legislatívny tlak na znižovanie spotreby plastov neustále narastá. Vývoj v oblasti ekologických materiálov, ktorý by ich mohli nahradiť, ide na plné obrátky.

Čítať ďalej...

Segment domácej prírodnej kozmetiky výrazne posilňuje

prirodnakozmetika mZa kozmetiku míňame ročne približne toľko ako za chlieb. V posledných rokoch čoraz viac siahame po prírodnej či bio kozmetike.

Čítať ďalej...

365.labb otvára inovačné centrum

inolabb mKomunitno-coworkingový projekt 365 banky, ktorý funguje v Banskej Bystrici, poskytuje svoje zázemie viacerým organizáciám. Najnovším prírastkom je inovačné centrum moderných technológií.

Čítať ďalej...

Bylinky a drobné ovocie z Tatier

biotatrySlovensko poskytuje ideálne podmienky pre prirodzený rast mnohých unikátnych rastlín. Nájdeme medzi nimi napríklad mnohé užitočné liečivé rastliny či drobné bobuľové ovocie. A to bol jeden z impulzov pre vznik značky BIOTATRY H&B.

Čítať ďalej...

Nové nástroje v sektore retailu

start-upy retailPodľa všetkých indícií, ktoré máme z trhu k dispozícii, sa zákaznícke správanie mení. Dôvodom je pandémia a opatrenia s ňou spojené. Zmení sa však aj retail? Akú úlohu v tom zohrajú slovenské a české začínajúce firmy, start-upy?

Čítať ďalej...

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk