Začínali semiačkami, pokračujú panenským olejom

farma tekvicka uvod mNa farme Tekvička v Malom Cetíne neďaleko Nitry zbierajú v tomto období tekvice."Kedysi si pestovaním tekvíc privyrábali len moji rodičia, v súčasnosti na farme pracuje celá naša rodina," hovorí záhradná architektka Alena Bernadičová. Porozprávala nám veľa zaujímavého z fungovania tekvicovej farmy.

 

Čítať ďalej...

Značka, ktorá pomáha ženám rásť

vely uvod mZnačka Vely sa zrodila z túžby podporovať ženy, pomôcť im vynikať a napredovať vo všetkých smeroch. Čo všetko tvorí unikátne portfólio tejto značky, čím sú tieto produkty odlišné a v čom spočíva originalita ich obalov? Hovorili sme so zakladateľkou a riaditeľkou značky Vely, MSc. Miroslavou Sabolovou.

Čítať ďalej...

Vášeň pre čili prerástla do úspešného podnikania

chillihellNie je to tak dávno, čo si milovníci pikantných jedál museli čili omáčky zháňať v zahraničí. Dnes už v tejto oblasti pôsobí na Slovensku niekoľko firiem, vrátane rodinných fariem. Čili papričky si sami pestujú aj spracovávajú.

Čítať ďalej...

PIKITO prepája svet online a offline nákupov

pikito showroom1 mNový český startup s názvom PIKITO chce prepojiť svet online a offline nákupov formou zdieľaných showroomov. V tomto roku plánuje otvoriť predajne v Prahe, Bratislave a Bukurešti. V budúcom roku avizuje expanziu aj na ďalšie európske trhy.

Čítať ďalej...

Chute leta zachovajú až do zimy

komora uvod mKaždá správna komora ukrýva veľké množstvo rôznych dobrôt, veľakrát sú to ozajstné rodinné poklady. Môžu to byť napríklad vlastnoručne vyrobené konzervované produkty. Ich obľuba opäť začína rásť, no nie každý si ich dokáže doma pripraviť. Do výroby tradičných konzervovaných potravín sa aj preto pustila malá rodinná firma z východného Slovenska.

Čítať ďalej...

Silu prírody vnášajú do moderných produktov

bobuleKľúčovým slovom a zároveň vstupnou surovinou je v prípade tohto originálneho slovenského nápadu BOBUĽA. Slovenská, nezasiahnutá chémiou, plná zdraviu prospešných látok, zároveň chutná a príjemne aromatická. Zoznámte sa so zaujímavým slovenským konceptom BOBULE, ktorý na výrobu produktov využíva vzácne dary prírody.

Čítať ďalej...

Čo je zdravé, môže byť zároveň chutné

ryskaRozhodli sa spojiť zdravie, delikátnosť, lokálnosť a ekológiu do zaujímavého portfólia výrobkov. Aký je príbeh slovenskej značky Ryska?

Čítať ďalej...

Rozhodli sa pre výrobu originálnych nesyrov

dobra karmaPočas minuloročného lockdownu urobili zásadné rozhodnutie - vrátili sa po pár rokoch zo zahraničia naspäť na Slovensko. Keďže však bolo nemožné zohnať v danom období zamestnanie, padlo rozhodnutie uskutočniť kariérnu zmenu. Bol to prvý krok k novej pracovnej etape, k vymýšľaniu a skúšaniu receptov na netradičné rastlinné syry.

Čítať ďalej...

Nechcú vidieť krajinu posiatu jednorazovými obalmi

vcelobalEurópska únia tlačí na členské štáty, aby obmedzili používanie jednorazových plastov. Momentálne je na Slovensku zakázané niektoré z nich aj predávať. Zároveň sú na trh uvádzané rôzne druhy vlastných, opakovane použiteľných obalov.

Čítať ďalej...

Našli dieru na trhu, aktuálne predávajú v 40 krajinách

mia stepanovska mMalá rodinná firma z Bratislavy zaznamenala hneď v prvom roku svojho fungovania stotisícové tržby a počas pandémie expandovala dokonca do sveta. Zistili totiž, čo chýba na celosvetovom trhu v segmente barefoot obuvi, ktorá sa v poslednom desaťročí stala veľkým hitom. Hovorili sme s MIOU ŠTEPANOVSKOU, zakladateľkou a majiteľkou značky SHAPEN.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk