Ako nakupuje generácia Z v porovnaní s mileniálmi?

glami 123 mRastie do produktívneho veku a čoskoro prevezme štafetu od mileniálov. Generácia Z chce nakupovať výrobky značiek, ktoré vyznávajú rovnaké hodnoty. Trendy, rýchla móda a zľavy sú však kľúčové faktory, ktoré vo finále ovplyvnia ich nákup módnych kúskov.

Čítať ďalej...

Najviac nakupujeme v decembri, tentokrát však drahšie

vianoce nakupy22 mDôvodom intenzívnejšieho decembrového míňania sú nákupy potravín na štedrovečerný stôl alebo darčekov pod vianočný stromček. Obchodníci tak v priebehu decembra utŕžia o desiatky percent viac ako počas iných mesiacov roka. Väčšina Slovákov realizuje nákupy počas decembra, niektorí aj na poslednú chvíľu. Nájdu sa však i takí, ktorí začínajú s vianočnými prípravami v predstihu.

Čítať ďalej...

Slováci potešia vianočným darčekom menej ľudí

vianocny prieskum 2022 mDoprajú im však kvalitnejšiu voľbu. O darčekoch mnohí rozmýšľajú rozumnejšie, namiesto zbytočností chcú kupovať praktickejšie veci. Každý desiaty Slovák, ktorý nakupuje na internete, neplánuje tento rok darovať dokonca žiadny darček.

Čítať ďalej...

Ako sa Slováci pripravujú na šetrenie v domácnosti?

ikea setrenieEnergie sú horúcou témou posledných týždňov. Niet divu, že s prichádzajúcou jeseňou čoraz viac ľudí hľadá spôsoby, vďaka ktorým by sa dokázali vyhnúť neskorému vianočnému darčeku – nepríjemnému nedoplatku. Sme ochotní uskromniť sa aj za cenu nižšieho komfortu?

Čítať ďalej...

Úvod školského roka sa rodičom predraží

uvodskr mZačiatok nového školského býva pre rodiny školopovinných detí finančne náročný. Tento rok to navyše podčiarkuje aj inflácia v dvojciferných číslach. Tá sa premietla do plošného zdražovania, vrátane zošitov aj učebníc a mnohí rodičia tak na výbave pre školákov budú musieť šetriť.

Čítať ďalej...

Prieskum GLAMI (Re)search odhalil (ne)vkus Slovákov

glami 2206 mTrvácnosť módnych trendov často preverí čas. Mnohé zotrvávajú, či pravidelne slávia návrat na výslnie. Aktuálny prieskum Fashion (Re)search módneho vyhľadávača GLAMI priniesol zistenia, ako rozdielne vnímajú fenomén módy muži, a ženy.

Čítať ďalej...

Deti menej raňajkujú a viac desiatujú

nestle deti ranajky mZdravá a vyvážená strava je základom pre správne fungovanie človeka. V detstve má navyše veľký vplyv na zdravý rast a celkový vývin, preto sú osvojenie si správnych stravovacích návykov a pozitívny vzťah k pohybu už v mladom veku veľmi dôležité. V spojitosti s narastajúcou obezitou si na stravovanie detí už po tretíkrát posvietil projekt zdravej výživy a voliteľný predmet „Viem, čo zjem“.

Čítať ďalej...

Zálohovanie sa na Slovensku rozbehlo dobre

tomra 5 22 mNový zálohový systém na plastové fľaše a plechovky od nápojov poznajú prakticky všetci dospelí obyvatelia Slovenska, veľká väčšina sa doň už zapojila a viac ako polovica je s ním bez väčších výhrad spokojná. Vyplýva to z prieskumu o zálohovaní, ktorý zrealizovala spoločnosť TOMRA počas marca 2022.

Čítať ďalej...

Ovplyvňujú inflácia a situácia na Ukrajine nákupy módy?

glami fashion research mInflácia, zdražovanie a vojnový konflikt na Ukrajine majú vplyv aj na segment módnej e-commerce. Čo v tejto súvislosti odhalil aprílový prieskum Fashion (Re)Search?

Čítať ďalej...

O zálohovaní jednorazových fliaš vie väčšina Slovákov

recflase mNa Slovensku je od 1. januára tohto roku povinnosť zálohovať všetky jednorazové plastové fľaše a plechovky od nápojov. Podľa prieskumu Nielsen Admosphere Slovakia túto novinku zaregistrovalo 97 % Slovákov aktívnych na internete.Využívať túto možnosť plánuje 95 % opýtaných.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk