Distribučné centrá obchodných reťazcov

distribucne centra retazce mKaždá retailová sieť potrebuje funkčné zásobovanie. Reťazce preto investujú do skladov a logistiky, implementujú „zelené“ riešenia a zefektívňujú interné procesy a spoluprácu so špeditérmi. Pozreli sme sa bližšie na jednotlivé distribučné centrá ôsmich najúspešnejších predajcov potravín pôsobiacich na Slovensku.

Čítať ďalej...

Aký sklad zvoliť pre menší e-shop?

sklad pre eshop mPrevádzkujete menší e-shop a prestáva vám stačiť na uskladnenie tovaru byt, dom, pivnica či garáž? Aké sú možnosti pre získanie vhodného skladu a prípadne nadväzných služieb za poplatky, ktoré nezvýšia fixné náklady?

Čítať ďalej...

BILLA otvorila dlho pripravované logistické centrum

Billa logisticke centrum Sered mPresne rok po poklepaní základného kameňa otvára BILLA nové logistické centrum v Seredi. Moderný a ekologický areál na zelenej lúke s rozlohou 138 202 metrov štvorcových vyrástol v priemyselnej zóne mesta Sereď a je porovnateľný s rozlohou 20 futbalových ihrísk.

Čítať ďalej...

Nie je paleta ako paleta. Poolingové riešenie CHEP má jasné pravidlá

CHEP722 mHoci sa plné regály v obchodoch môžu spotrebiteľom zdať samozrejmosťou, preprava tovaru na miesto predaja je zložitý proces. Pre spoločnosť CHEP, priekopníka obehového hospodárstva, je funkčnosť a efektivita dodávateľských reťazcov prioritou, ktorú sa snaží docieliť riešením známym ako paletový pooling, respektíve outsourcing paletového hospodárstva.

Čítať ďalej...

Karimpol otvára prvú fázu projektu Squarebizz Bory

karimpol mV rámci prvej fázy projektu, ktorá priniesla 15 000 m2 moderných a ekologických predajno-skladovacích a výstavných priestorov v novom koncepte Work.Shop.Store., aktuálne otvárajú svoje prevádzky prvé značky.

Čítať ďalej...

Mestská logistika má výrazný rozvojový potenciál

Jakub Velko„Trh industriálnych nehnuteľností ovplyvní neplánovaný presun výrobných firiem z ukrajinského územia na Slovensko. Silnejúcim trendom je mestská logistika, vďaka ktorej bude tovar uskladnený bližšie k spotrebiteľovi,“ uviedol v rozhovore pre RETAIL magazin.sk Jakub Velko, Senior Industrial Consultant zo spoločnosti 108 Agency.

Čítať ďalej...

V Panattoni Parku Cheb otvorili rozšírené distribučné centrum Tchibo

tchibo sklad 2021 mDokončením tretej fázy výstavby o ďalších približne 30 tisíc m2 sa hala, ktorá presahuje 100 000 m2, stala najväčšou dokončenou priemyselnou budovou v tomto roku v Českej republike. Tchibo je nájomcom už od prvej fázy výstavby v roku 2016.

Čítať ďalej...

Terno rozširuje distribučné centrum

terno Narastajúci počet predajní Terno a KRAJ vyústil do zväčšenia prevádzky nového distribučného centra v Ivanke pri Dunaji. Kompletné zásobovanie predajní Terno a KRAJ trvanlivými, ale aj čerstvými potravinami sa odteraz bude zabezpečovať už len z tohto miesta. Aktuálne je k dispozícii približne 11 tis. položiek.

Čítať ďalej...

Neďaleko Bratislavy vznikne nový logistický park

panatonni park bratislava northVybuduje ho BHS Real Estate v spolupráci s Panattoni. Projekt s názvom Panattoni Park Bratislava North reaguje na vysoký dopyt po skladových priestoroch.

Čítať ďalej...

Prologis Park Bratislava zavádza nový koncept - flexibilné priestory na menších plochách

prologis malejednotky mIde o tzv. „small flexi units“, ktoré sprostredkovávajú prémiové zázemie rýchlo rastúcim spoločnostiam a start-upom, ktoré by sa inak pre logistické priestory tohto typu nerozhodli.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk