Kedy budú nákupy doručovať autonómne vozidlá?

autonomne mV minulosti sa médiami prehnali správy o doručovaní tovarov pomocou dronov. Inovácia síce rezonovala, ale v realite má oveľa bližšie k nasadeniu do praxe „prízemnejšia“ technológia: pozemné autonómne doručovacie vozidlá a roboty.

Čítať ďalej...

Cyklokuriér je ekologická alternatíva doručovania tovaru

cyklokurier mHustá premávka, parkovanie v špičke a v centrách veľkých miest, dokonca ani daždivé počasie pre nich nie sú prekážkou. Cyklokuriérske spoločnosti evidujú enormný dopyt. Predstavujú ekologickejšiu alternatívu konvenčnej dopravy a doručovania.

Čítať ďalej...

Na slovenský trh vstupuje prepravná sieť Palletways

palety2020 mJej vstup prinesie unikátny spôsob prepravy paletizovaného tovaru v spolupráci s domácimi prepravcami.

Čítať ďalej...

Železničný cargo biznis spája nová platforma

vlaky2020 mRAILVIS.com, inovatívna online platforma pre oblasť železničnej nákladnej dopravy na jednom mieste združuje ponuky voľných kapacít vagónov a lokomotív naprieč celou Európou. Aktuálne spustila svoju prevádzku.

Čítať ďalej...

Chladené prepravy potravín sú v Európe na vzostupe

mrazenytovar mSpotrebitelia čoraz viac prihliadajú na svoje pohodlie. Výsledkom je aj to, že vo svojich domácnostiach častejšie siahajú po priemyselne spracovaných potravinách z mrazničiek.

Čítať ďalej...

Emons Spedice chystá expanziu v Česku aj na Slovensku

emonsHneď po Nemecku sa tejto medzinárodnej špedičnej spoločnosti najlepšie darí v Českej republike. Špecializuje sa na zbernú službu, primárne v Čechách, na Slovensku a v Nemecku.

Čítať ďalej...

Bonami rozbieha vlastnú dopravu po Bratislave

bonamiPo úspechu na českom trhu expanduje e-shop Bonami na Slovensko so službou Bonami Kuriér. Plánuje tu otvoriť aj kamennú predajňu.

Čítať ďalej...

Logistika a doručovanie fungujú na frontovej línii

kurierkorona mLogistika a doručovanie naplno fungujú, avšak nešlo by to bez investícií do hygienických opatrení a extrémneho úsilia skladníkov, operátorov, vodičov, dispečerov a celého radu ďalších profesií.

Čítať ďalej...

dm testuje kamión na zemný plyn

zemnyplyn mTest potrvá tri týždne a vozidlo Iveco Stralis NP bude jazdiť na trase Bratislava – Senec. Ak bude test úspešný je časom plánované nasadenie vozidiel na LNG do vozového parku dm drogerie markt.

Čítať ďalej...

DPD: Využitie cyklokuriérov a širšia flotila elektrických dodávok

cyklokurierDPD mSpoločnosť DPD začala doručovať zásielky v Bratislave cyklokuriérom. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest.

Čítať ďalej...

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk