Ako zabrániť poškodeniu tovaru počas prepravy?

dachser warehousing mNajmä v súčasnej neistej hospodárskej situácii sa kladie dôraz na bezpečnosť a schopnosť vôbec dodať tovar. Preprava tovaru bez poškodenia je preto nevyhnutná a vyžaduje si obal, ktorý odolá tlaku a je vhodný na tento účel.

Čítať ďalej...

Aké kuriérske spoločnosti pôsobia na Slovensku?

kurierViete, kto evidoval počas pandémie masívny nárast dopytu? Boli to kuriérske, donáškové a zásielkové spoločnosti. Pripravili sme zoznam tých, ktoré aj po akvizíciách pôsobia na našom trhu.

Čítať ďalej...

Zjednodušenie platby mýta po celej Európe ušetrí dopravcom náklady

myto europaRôzne národné predpisy pre výber mýta na európskych cestách znamenajú pre dopravcov značné komplikácie. Pracuje sa však na riešení, ktoré výrazne zjednoduší platbu mýta po celej Európe. 

Čítať ďalej...

Kedy budú nákupy doručovať autonómne vozidlá?

autonomne mV minulosti sa médiami prehnali správy o doručovaní tovarov pomocou dronov. Inovácia síce rezonovala, ale v realite má oveľa bližšie k nasadeniu do praxe „prízemnejšia“ technológia: pozemné autonómne doručovacie vozidlá a roboty.

Čítať ďalej...

Cyklokuriér je ekologická alternatíva doručovania tovaru

cyklokurier mHustá premávka, parkovanie v špičke a v centrách veľkých miest, dokonca ani daždivé počasie pre nich nie sú prekážkou. Cyklokuriérske spoločnosti evidujú enormný dopyt. Predstavujú ekologickejšiu alternatívu konvenčnej dopravy a doručovania.

Čítať ďalej...

Na slovenský trh vstupuje prepravná sieť Palletways

palety2020 mJej vstup prinesie unikátny spôsob prepravy paletizovaného tovaru v spolupráci s domácimi prepravcami.

Čítať ďalej...

Železničný cargo biznis spája nová platforma

vlaky2020 mRAILVIS.com, inovatívna online platforma pre oblasť železničnej nákladnej dopravy na jednom mieste združuje ponuky voľných kapacít vagónov a lokomotív naprieč celou Európou. Aktuálne spustila svoju prevádzku.

Čítať ďalej...

Chladené prepravy potravín sú v Európe na vzostupe

mrazenytovar mSpotrebitelia čoraz viac prihliadajú na svoje pohodlie. Výsledkom je aj to, že vo svojich domácnostiach častejšie siahajú po priemyselne spracovaných potravinách z mrazničiek.

Čítať ďalej...

Emons Spedice chystá expanziu v Česku aj na Slovensku

emonsHneď po Nemecku sa tejto medzinárodnej špedičnej spoločnosti najlepšie darí v Českej republike. Špecializuje sa na zbernú službu, primárne v Čechách, na Slovensku a v Nemecku.

Čítať ďalej...

Bonami rozbieha vlastnú dopravu po Bratislave

bonamiPo úspechu na českom trhu expanduje e-shop Bonami na Slovensko so službou Bonami Kuriér. Plánuje tu otvoriť aj kamennú predajňu.

Čítať ďalej...

Video

Retail Summit 2021 v 100 sekundách

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk