Efektívnejšia nákladná preprava je výhodou pre prepravcu aj klienta

Kuehne nagel 23 mNákladná medzinárodná preprava z roka na rok rastie. Počas kovidových rokov zažívali boom najmä kuriérske služby prepravujúce náklad na krátke vzdialenosti, pričom nákladná medzinárodná doprava bola kvôli reštrikciám v útlme. V súčasnosti je však opäť na výraznom vzostupe.

Čítať ďalej...

Ivo Velíšek: Inteligentná mestská logistika dokáže e-shopom výrazne pomôcť

dodo mZabezpečenie kvalitného doručenia na poslednej míli je pre úspech v e-commerce absolútne nevyhnutné. U zákazníkov dopyt po doručovaní zásielok neutícha, avšak pre obchodníkov je zaistenie logistiky čoraz nákladnejšie. Rastúca inflácia a zvyšujúce sa ceny palív sú výzvou pre jednotlivcov aj firmy.

Čítať ďalej...

Preprava elektroniky vyžaduje osobitný prístup

raja maj22 mVäčšinu produktov možno skladovať a prepravovať v bežných kartónových škatuliach. Elektronika a nebezpečný tovar však vyžadujú špeciálne obaly, ktoré ich chránia pred vlhkosťou, koróziou alebo elektrostatickými nábojmi. Ktoré obaly sú vhodné pre tento špecifický sortiment?

Čítať ďalej...

Rýchlosť doručenia nesmie ísť na úkor bezpečnosti

foodpanda kurier mMedzi profesie, pri ktorých sú nároky na ochranu a bezpečnosť nepochybne vyššie, patria kuriéri. Do ich dennej rutiny patrí: presun bez ohľadu na počasie či náročnosť cestnej premávky, manipulácia s tovarom, úzky kontakt so zákazníkmi.

Čítať ďalej...

Ako zabrániť poškodeniu tovaru počas prepravy?

dachser warehousing mNajmä v súčasnej neistej hospodárskej situácii sa kladie dôraz na bezpečnosť a schopnosť vôbec dodať tovar. Preprava tovaru bez poškodenia je preto nevyhnutná a vyžaduje si obal, ktorý odolá tlaku a je vhodný na tento účel.

Čítať ďalej...

Aké kuriérske spoločnosti pôsobia na Slovensku?

kurierViete, kto evidoval počas pandémie masívny nárast dopytu? Boli to kuriérske, donáškové a zásielkové spoločnosti. Pripravili sme zoznam tých, ktoré aj po akvizíciách pôsobia na našom trhu.

Čítať ďalej...

Zjednodušenie platby mýta po celej Európe ušetrí dopravcom náklady

myto europaRôzne národné predpisy pre výber mýta na európskych cestách znamenajú pre dopravcov značné komplikácie. Pracuje sa však na riešení, ktoré výrazne zjednoduší platbu mýta po celej Európe. 

Čítať ďalej...

Kedy budú nákupy doručovať autonómne vozidlá?

autonomne mV minulosti sa médiami prehnali správy o doručovaní tovarov pomocou dronov. Inovácia síce rezonovala, ale v realite má oveľa bližšie k nasadeniu do praxe „prízemnejšia“ technológia: pozemné autonómne doručovacie vozidlá a roboty.

Čítať ďalej...

Cyklokuriér je ekologická alternatíva doručovania tovaru

cyklokurier mHustá premávka, parkovanie v špičke a v centrách veľkých miest, dokonca ani daždivé počasie pre nich nie sú prekážkou. Cyklokuriérske spoločnosti evidujú enormný dopyt. Predstavujú ekologickejšiu alternatívu konvenčnej dopravy a doručovania.

Čítať ďalej...

Na slovenský trh vstupuje prepravná sieť Palletways

palety2020 mJej vstup prinesie unikátny spôsob prepravy paletizovaného tovaru v spolupráci s domácimi prepravcami.

Čítať ďalej...

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk