Bonami rozbieha vlastnú dopravu po Bratislave

bonamiPo úspechu na českom trhu expanduje e-shop Bonami na Slovensko so službou Bonami Kuriér. Plánuje tu otvoriť aj kamennú predajňu.

Čítať ďalej...

Logistika a doručovanie fungujú na frontovej línii

kurierkorona mLogistika a doručovanie naplno fungujú, avšak nešlo by to bez investícií do hygienických opatrení a extrémneho úsilia skladníkov, operátorov, vodičov, dispečerov a celého radu ďalších profesií.

Čítať ďalej...

dm testuje kamión na zemný plyn

zemnyplyn mTest potrvá tri týždne a vozidlo Iveco Stralis NP bude jazdiť na trase Bratislava – Senec. Ak bude test úspešný je časom plánované nasadenie vozidiel na LNG do vozového parku dm drogerie markt.

Čítať ďalej...

DPD: Využitie cyklokuriérov a širšia flotila elektrických dodávok

cyklokurierDPD mSpoločnosť DPD začala doručovať zásielky v Bratislave cyklokuriérom. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest.

Čítať ďalej...

Lidl rozširuje flotilu ekologických kamiónov

lidl2020eko mKamióny s kombinovaným pohonom CNG/LNG využíva aktuálne na celom Slovensku. Ide o plynový pohon, ktorý nevytvára takmer žiadne emisie.

Čítať ďalej...

Odchodom Británie z únie sa zatiaľ nič nemení

odchodEU mVeľká Británia vystupuje posledným januárovým dňom z EÚ. Finančná správa pripravila pre podnikateľskú verejnosť a aj bežných občasnov informácie, akým spôsobom ovplyvní BREXIT dovoz či objednávky tovarov.

Čítať ďalej...

Zákazníci si nechávajú nákupy na poslednú chvíľu

nakupyposledne2019 mDlhodobé sledovanie nákupných návykov spotrebiteľov ukazuje, že vianočné nákupy si väčšina z nich necháva až na december. A to aj napriek marketingovým stimulom akým je Black Friday.

Čítať ďalej...

DPD group a Geis sa dohodli na prevzatí balíkových služieb v Česku a na Slovensku

geispredaj mSkupina Geis predáva svoje spoločnosti zamerané na prepravu balíkov v Českej republike a na Slovensku spoločnosti DPD group. Predaj podlieha schváleniu protimonopolných autorít.

Čítať ďalej...

Brexit: Podnikatelia majú na prípravu už iba niekoľko dní

brexitnovy mFirmy, ktoré chcú naďalej obchodovať so Spojeným kráľovstvom, sa musia pripraviť na nové povinnosti. Odkladať ich na poslednú chvíľu sa nemusí vyplatiť.

Čítať ďalej...

Alza.cz testuje REPETEBOX

repetebox mInternetový predajca Alza.cz testuje opakovane použiteľný prepravný obal spoločnosti RepeteBox. Chce tak podporiť myšlienku mladých inovátorov, ktorí vyvinuli špeciálnu schránku na prepravu tovarov.

Čítať ďalej...

Video

New Retail Summit 2020 v 1 minúte

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW