Všimli sme si

V tejto sekcii zverejňujeme zaujímavé, veselé, inšpiratívne a prekvapivé postrehy z oblasti obchodu na Slovensku a v zahraničí. Ak máte aj vy zaujímavé postrehy, podeľte sa s nimi na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Plytvanie potravinami je vážny problém. Ako sa k nemu postavilo TESCO, vidno aj v predajniach. Na špeciálnych plagátoch sa tu zákazníci dočítajú aj to, aké využitie našli potraviny z danej prevádzky, ktoré by inak skončili na skládke.

Hľadáte knihu, no viete len, že mala ružovú obálku? V kníhkupectve Martinus pomáha zákazníkom aj takéto nápadité vystavenie tovaru.

Deti si zapamätajú, kde sa popri nákupoch zahrali. Prínosné to môže byť aj pre obchodníkov. Hoci detský kútik v potravinových predajniach nepatrí medzi štandard, Billa Bajkalská myslí aj na tých najmenších.

Keď sa v predajni stretnú dva svety, moderný a tradičný. V predajni COOP Jednota pomáha zákazníkom pri čítaní drobného textu o zložení potravín aj takáto lupa.

Takýto zeleninový kalendár nájdu zákazníci v devínskej predajni Od našich. Je skvelou pomôckou pre všetkých, ktorí sa riadia pravidlom konzumácie sezónnej úrody. 

Aby sa nič nepokazilo. IKEA vyrába z použitých kartónových krabíc výplňový materiál, ktorý zákazníkom pomôže ochrániť krehký tovar pri preprave domov.

Mnohých priaznivcov týchto značiek iste potešil na Vianoce „chutný“ obsah týchto obalov v podobe ponožiek.

Predaj vína môže mať nápaditejšiu podobu. V nedávno otvorenej predajni Od našich využili takúto zaujímavú formu.

K celkovému zákazníckemu zážitku prispievajú aj drobné detaily.