Bratislavský Aupark získal certifikáciu "Safe & Healthy Places"

Certifikácia je potvrdením najvyššej kvality nákupných centier Unibail-Rodamco-Westfield (URW) v prípade, ak centrum dodržiava všetky štandardy v oblasti hygieny, bezpečnosti a životného prostredia (HSE - Hygiene, Safety and Environment).

Čítať ďalej...

Dve tretiny mladých uprednostňujú vyšší príjem na úkor voľného času

Mladí ľudia si chcú skôr zarobiť, a to aj na úkor voľného času. U starších generácií si ich čas kúpite ťažšie. Ukázal to generačný prieskum preferencií, ktorý zrealizovala personálna agentúra Grafton Slovakia.

Čítať ďalej...

„Nákupný asistent“ v sieti BILLA pomáha od roku 2017

„Nákupný asistent“ je ucelený koncept, ktorý pomáha nevidiacim a slabozrakým ľuďom nakúpiť si pohodlne a bez stresu. Projekt funguje vo vybraných predajniach BILLA po celom Slovensku.

Čítať ďalej...

Firmy častejšie uprednostňujú prenájom elektroniky pred jej zakúpením

Svedčí o tom rast programu Alza NEO, ktorý práve túto službu zákazníkom ponúka. Od tohtoročného apríla do neho vstúpilo o takmer tretinu viac spoločností ako za rovnaké obdobie v minulom roku.

Čítať ďalej...

Spoločnosť AVON, ktorá sa zaoberá priamym predajom, zaznamenala počas pandémie nárast nových predajcov

AVON Česko a Slovenská republika avizujú nárast v počte 2 100 nových registrovaných AVON Ladies, a to v čase aktuálnej krízy pracovných pozícií, kedy ľudia hľadajú nové zárobkové príležitosti.

Čítať ďalej...

Ministerstvo životného prostredia SR pripravuje zvýšenie recyklačných poplatkov

Pre mnohých slovenských výrobcov môžu byť tieto poplatky likvidačné, a preto jedinou možnosťou pre nich môže byť premietnutie nových poplatkov do cien produktov, čím sa zníži ich konkurencieschopnosť.

Čítať ďalej...

Inflácia spomaľovala aj v auguste, opäť najmä vďaka výraznejšiemu zlacneniu sezónnych potravín

Podľa údajov Štatistického úradu spotrebiteľské ceny na Slovensku v auguste v priemere klesli o 0,1%, čo znamenalo spomalenie dynamiky ich medziročného rastu z 1,7% na 1,4% a najpomalší medziročný rast cien od júla 2017.

Čítať ďalej...

Čaká nás harmonizované európske označovanie potravín?

Európska komisia tento rok v rámci stratégie Z farmy na stôl oznámila, že do dvoch rokov predloží konkrétne návrhy k jednotnému a harmonizovanému označovaniu výživovej hodnoty potravín na prednej strane balenia a tiež prehodnotenie označovania krajiny pôvodu potravín.

Čítať ďalej...

Výrobca domácej sódy SodaStream rozbieha spoluprácu s distribútorom potravín Lunys

Predmetom spolupráce je dovoz originálnych bombičiek ku koncovým spotrebiteľom. Používatelia systému SodaStream mali doteraz možnosť vymeniť si bombičku na viac ako 600 predajných miestach po celom Slovensku, medzi ktorými sú aj exponované super- a hypermarkety.

Čítať ďalej...

Kaufland opäť prinesie čerstvé ovocie a zeleninu školákom na celom Slovensku

Reťazec štartuje 3. septembra druhý ročník projektu Čerstvé hlavičky, ktorého cieľom je viesť školákov k pravidelnej konzumácii ovocia a zeleniny. Týždenne poskytne čerstvú nádielku 67 základným školám.

Čítať ďalej...

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW