Technológie podporujú efektívnosť obchodníkov

Usporiadatelia konferencie Retail Summit, každoročného významného stretnutia celého obchodného trhu, prichádzajú 4.10.2022 s menšou špecializovanou akciou, ktorá sa uskutoční v Prahe a je dokonale ušitá na mieru súčasnej rýchlej dobe. Konferencia z cyklu „Retail in Detail“ od Blue Events nesie podtitul „Digitech“ a zaoberať sa bude technológiami pre efektívnejší obchod.

Čítať ďalej...

Poľnohospodári dostanú odškodnenie za sucho v celkovej výške 50 miliónov EUR

Tohtoročné sucho spôsobilo výpadky úrody objemových krmív na úrovni od 30% do 50%, čo predstavuje existenčný problém pre chovateľov hospodárskych zvierat. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) v spolupráci s Ministerstvom financií SR (MF SR) pripravilo mechanizmus na odškodnenie a pomoc poľnohospodárom v súhrnnej výške 50 miliónov € zo zdrojov štátneho rozpočtu.

Čítať ďalej...

Sprite sa po novom predáva iba v čírej fľaši. Docieli tým širšie využitie v rámci recyklácie

Pôvodná zelená farba fľaše je minulosťou, Sprite sa tak pripojil k ďalším značkám Coca-Cola, ktoré sa už v čírych fľašiach predávajú – Coca-Cola, Coca-Cola Zero a Fanta. Dôvodom zmeny farby fľaše je skutočnosť, že číre fľaše majú v porovnaní s farebnými fľašami širšie využitie v rámci recyklácie.

Čítať ďalej...

CCC otvára novú predajňu obuvi v bratislavskom nákupnom centre Eurovea

Sieť predajní obuvi pre ženy, mužov i deti sa vo štvrtok, 22. 9. 2022 rozrastie o novú pobočku. V poradí siedma bratislavská predajňa privíta v nákupnom centre na nábreží Dunaja svojich priaznivcov pestrým programom.

Čítať ďalej...

Otvorenie rozšírenia nákupného centra Eurovea je naplánované na jar

Budúci rok v apríli sa Eurovea stane najkomplexnejším nákupným centrom na Slovensku. Na ploche 85 000 m2 ponúkne návštevníkom 320 predajní, reštaurácií, barov a kaviarní. Svojich nájomcov pozná aktuálne v 2. fáze už viac ako 80% plôch. Najväčším lákadlom novej časti bude dvojpodlažná predajňa írskeho módneho reťazca Primark.

Čítať ďalej...

HalfPrice otvára druhú predajňu na Slovensku

Koncept off-price predajní HalfPrice sa rozrastie o ďalšiu veľkometrážnu predajňu značkového oblečenia, obuvi, bytových doplnkov, športových potrieb a potrieb pre domácich miláčikov. Otvára sa vo štvrtok 22.9.2022 v nákupnom centre OC Mirage Žilina.

Čítať ďalej...

Spoločnosť EY vyhlasuje na Slovensku už sedemnásty ročník medzinárodnej súťaže EY Podnikateľ roka

Prihláste sa alebo nominujte podnikateľa zo svojho okolia, ktorý má víziu, odvahu a svojou tvrdou prácou a húževnatosťou vybudoval úspešnú spoločnosť. Víťaz súťaže sa zaradí do medzinárodného spoločenstva najlepších podnikateľov a v júni 2023 bude reprezentovať Slovensko na svetovom finále súťaže v Monte Carle.

Čítať ďalej...

Chovateľské potreby zostávajú hitom online nakupovania. Rastie však aj priemerná cena krmív

Jedným z najstabilnejších segmentov online nakupovania je kategória s krmivami pre psy a mačky, ktorý je odolný voči sezónnym výkyvom. Na internete sa tomuto sortimentu darí dobre už dlhodobo, čo dokazuje aj tohtoročný medziročný rast predaja krmív pre psov o 4 %, pričom krmivá pre mačky zaznamenali rast predaja až o 8 %.

Čítať ďalej...

Analytička: Augustová inflácia vyskočila na 14 %

V auguste celkový rast cien tovarov a služieb opäť zrýchlil, inflácia dosiahla 14 %. Ide o rekordnú úroveň od začiatku milénia.

Čítať ďalej...

Ako lepšie riadiť biznis pomocou dát?

Dňa 22. septembra sa v Národnej technickej knižnici v Prahe zíde špička českých dátových odborníkov na konferencii Primetime for Business Data od Blue Events. Akcia je určená každému, kto sa zaujíma o dáta ako strategický nástroj. Tohtoročný podtitul znie: Excel nie, radšej dashboard!

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk