Vydrica odhalila prvého retailového nájomcu – je ním supermarket YEME s bistrom a vlastnou pekárňou

Výstavba bratislavskej Vydrice napreduje, čoho dôkazom je nielen výber budúcej podoby národnej kultúrnej pamiatky Vodná veža a jej okolia, ale aj postupné napĺňanie ďalších funkcií projektu. Popri predaji bytov v 1. etape projektu, Vydrica spustila aj prenájom priestorov určených pre retailové prevádzky.

Čítať ďalej...

Pekári, cukrári a cestovinári sa rozširujú a svoje záujmy chcú presadzovať intenzívnejšie

Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov bude zastupovať záujmy ďalších 200 zamestnancov v sektore. Rady svojich členov zväz rozšíril o spoločnosti Tina plus, FLORIL, Taliansku pekáreň Bageta, MPC CESSI. Tie sa zaoberajú produkciou rôznych výrobkov od chleba, bagiet, cestovín, zákuskov až po oblátky.

Čítať ďalej...

Finančná správa zverejnila novú aplikáciu Virtuálna registračná pokladnica 2

Virtuálna registračná pokladnica 2 (VRP 2) bude mať aj funkciu zaokrúhľovania. Od 1. júla totiž nadobúda účinnosť novela zákona o cenách, ktorou sa obmedzí obeh jednocentových a dvojcentových mincí na Slovensku. Stiahnuť aplikáciu si je možné z platformy Google Play, dostupná je aj cez webové rozhranie.

Čítať ďalej...

Aupark víta leto. Návštevníkov čaká aj pozoruhodná hydroponická záhrada

Obchodné centrum Aupark môže jedným z miest trávenia letných dní a usiluje sa urobiť preto všetko potrebné. Centrum pripravilo záživné workshopy a jedinečnú hydroponickú záhradu s čerstvou zeleninou a bylinkami.

Čítať ďalej...

BILLA pripravila akciovú ponuku rýb a papierenských výrobkov pochádzajúcich z ekologických zdrojov

Podnikanie zodpovedné k životnému prostrediu je jednou z priorít spoločnosti BILLA. V týchto dňoch ponúka za zvýhodnenú cenu ryby a papierové produkty privátnych značiek vyrobené s ohľadom na svetové lesy a oceány.

Čítať ďalej...

Zaokrúhľovanie mincí od júla: Čo by ste mali vedieť?

Už v piatok, 1.7. sa stanú realitou zmeny pri platení za tovary aj služby. Najmenšie jedno a dvojcentové mince sa začínajú vyraďovať z obehu.

Čítať ďalej...

Prechodné obdobie končí, od júla sa môžu predávať už len zálohované nápojové obaly

Po pol roku fungovania zálohového systému sa na Slovensku končí prechodné obdobie, ktorého cieľom bolo uľahčiť situáciu s nástupom plynulého zálohovania predajcom nápojov. Do konca júna 2022 platí stále možnosť predávať nápoje nielen v nových, zálohovaných obaloch označených symbolom Z-Zálohované, ale aj v starých nezálohovaných.

Čítať ďalej...

Online nakupovanie predbehlo dobu. Pandémia ho posunula o sedem rokov dopredu

Slováci nakupujú na internete takmer všetko, napriek tomu online trh zaznamenal v prvom kvartáli tohto roka medziročný pokles o 28 %. Dôvodom sú extrémne vysoké nárasty v slovenskom e-commerce počas pandémie.

Čítať ďalej...

Súťaž o umelecké dielo na nové námestie pred EUROVEA TOWER pozná víťaza

Víťazom verejnej súťaže o vizuálne umelecké dielo na novom námestí na nábreží Dunaja vo štvrti EUROVEA CITY sa stal Viktor Frešo s dielom Octahedral Body. Rozhodla o tom päťčlenná porota, ktorá 15. júna 2022 hodnotila 25 návrhov od slovenských a českých umelcov. Ocenenia za prvé tri miesta si autori prevzali na vernisáži súťažných diel v Sklade č. 7.

Čítať ďalej...

Packeta bude inštalovať svoje Z-BOXy v predajniach Tesco a Lidl

Packeta zahájila spolupráca s obchodnými reťazcami Tesco a Lidl. V prvej fáze spolupráce nainštaluje 13 ekologických samoobslužných výdajných Z-Boxov do predajní Lidl a ďalších 13 do predajní Tesco po celom Slovensku. Počas roka ich chce Packeta postupne zvyšovať približne na 50.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk