Bonami sa na Slovensku darilo aj v čase pandémie, za rok 2020 navýšilo tržby o 12,6 miliónov €

V tomto roku plánuje tento e-shop ďalšie investície. Novinkou budú aj privátne značky Bonami, ktoré zákazníci budú môcť nájsť v kategóriách nábytku a textilu. 

Čítať ďalej...

Vybrané predajne dm ponúkajú praktickú novinku

Koncom decembra 2020 spustil reťazec dm drogerie v rámci testu vo vybraných štyroch filiálkach v Nemecku a v jednej filiálke v Rakúsku, Maďarsku a na Slovensku aplikáciu dm nákupný skener.

Čítať ďalej...

Žabka pokračuje v rýchlej expanzii

Počas februára 2021 otvorí celkovo tri nové predajne, z toho dve prevádzky pribudnú počas jedného týždňa. V tomto týždni pribudla Žabka na Špitálskej ulici v centre Bratislavy a v piatok pribudne obchod Žabky v Šamoríne.

Čítať ďalej...

Zväz obchodu SR je za otvorenie obchodov s nepotravinárskym tovarom

Zväz sa domnieva, že ak za stanovených prísnych hygienických podmienok môžu byť otvorené predajne s potravinami, drogériou, lekárne a obchody so záhradníckymi potrebami, tak za tých istých podmienok by mohli byť otvorené aj obchody s nepotravinárskym tovarom, ktorý je často životne nevyhnutný v záujme bezproblémového chodu firiem aj domácností.

Čítať ďalej...

Novela Zákonníka práce: Zmeny platné od 1. marca 2021

V stredu 17. februára 2021 prezidentka SR podpísala novelu Zákonníka práce, ktorá prináša do pracovnoprávnych vzťahov viac zmien. Novela Zákonníka práce napríklad priniesla spresnenie podmienok domáckej práce a telepráce.

Čítať ďalej...

Reťazec dm realizuje svoju prvú tohtoročnú kampaň, tentoraz s headlinom Dôverujem sile prírody

Hlavným zámerom tejto kampane je prostredníctvom 28 bylín odkomunikovať výrobky s ich obsahom, ktorých silu si môžu zákazníci naplno vychutnať aj v produktoch z dm.

Čítať ďalej...

Pekári: Ceny pečiva v najbližšom období vzrastú

Náklady na výrobu chleba, rožkov a ďalších pekárskych, cukrárskych a cestovinárskych výrobkov výrazne ovplyvňujú svetové ceny pšenice. Tá v posledných mesiacoch láme rekordy. Slovenskí pekári po tom, čo ich vláda vylúčila z akýchkoľvek pandemických pomocí, už nie sú schopní znášať rastúce náklady.

Čítať ďalej...

Projekt „Poďakovanie COOP Jednoty ľuďom v prvej línii“ získal ocenenie

Zo súťaže Hermes Komunikátor roka 2020 si odniesol prvé miesto v kategórii Krízová komunikácia.

Čítať ďalej...

Analytička: Tržby maloobchodu na Slovensku klesli vlani iba o jedno percento

Pandémia dala vlani slovenskej ekonomike zabrať. Avšak nie natoľko, ako sa pôvodne očakávalo. Stalo sa tak aj vďaka spotrebe slovenských domácností. Keď aj ľudia počas uplynulého roka míňali o niečo menej, nebolo to ani tak z dôvodu poklesu príjmov, ako v dôsledku zatvorených predajní.

Čítať ďalej...

Alza zakončila rok 2020 s obratom 1,4 miliárd €

Alza.cz a. s. zaznamenala vlani najrýchlejší rast za posledných 10 rokov a za rok spracovala 15,8 miliónov objednávok. Takmer polovica z nich bola zaplatená kartou online a v sezóne štvrtina doručená do AlzaBoxov.

Čítať ďalej...

Video

Hašlerky oslavujú 100 rokov

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW