Fashion (Re)search: Rok 2022 bol pre módnu e-commerce úspešný, rast zaznamenala skoro polovica e-shopov

Napriek udalostiam minulého roku uviedlo 47 % partnerských e-shopov GLAMI.cz/sk rast tržieb a rovnaký počet hodnotí uplynulý rok pozitívne. Najčastejšími prekážkami na ceste k úspechu boli napríklad vyššie náklady na materiál, zdražovanie nájomného a reklamy v dôsledku inflácie. Aké druhy odevov budú najrýchlejšie rastúcim segmentom?

Čítať ďalej...

HORNBACH edícia DIELO pokračuje novinkami

V spolupráci so švédskym štúdiom Front/ vzniklo kreslo Green Hideaway, jedinečný dizajnový kúsok vyrobený výhradne z materiálov zo sortimentu HORNBACH. Vďaka návodu si môže každý postaviť tento zelený úkryt a preniesť tak kus prírody k sebe domov. HORNBACH dokazuje, čo všetko je možné pokiaľ sa spojí kreativita, zručnosť a bežný sortiment HORNBACHu.

Čítať ďalej...

Medzi tromi najlepšími zamestnávateľmi figuruje po roku opäť McDonald‘s

Spoločnosť McDonald’s aj za minulý rok obhájila svoju líderskú pozíciu ako atraktívny zamestnávateľ v gastro segmente. Po troch predošlých prvenstvách a druhej priečke minulý rok získala táto sieť reštaurácií aj tento rok 2. miesto v celonárodnej ankete portálu Profesia Najzamestnávateľ roka 2022.

Čítať ďalej...

IKEA Slovensko zaznamenala vo finančnom roku 2022 14 percentný nárast tržieb

Počas predchádzajúceho finančného roka stúpol počet návštevníkov obchodného domu IKEA v Bratislave o viac ako 500 tisíc.

Čítať ďalej...

Tempo rastu výrobných cien sa postupne zmierňuje

Ceny v priemyselnej sfére naďalej rastú, ale tempo ich rastu sa od septembra postupne zmierňuje. Maximálny rast výrobných cien pre tuzemský trh bol dosiahnutý v septembri 2022 na úrovni vyše 60 % a do decembra sa medziročný rast spomalil na úroveň 33,5 %.

Čítať ďalej...

Kofola sa rozhodla podporiť startup, ktorý šetrí vodu

Spoločnosť Zahradní OLLA, ktorá vyrába v Krnove, kolíske Kofoly, keramické nádoby určené na šetrné a kontrolované zavlažovanie rastlín, nadviazala spoluprácu s Kofolou. Tá jej poskytla úver na rozvoj udržateľného podnikania.

Čítať ďalej...

Kaufland opäť rozšíril svoju obchodnú sieť

Od januára pribudla nová predajňa Kauflandu vo Veľkom Mederi a aktuálne ich má na Slovensku už 75. Predajňa je zároveň ďalšou prevádzkou vybavenou fotovoltaickým systémom na výrobu elektrickej energie zo slnečného žiarenia.

Čítať ďalej...

Maloobchodníci vítajú snahu nastaviť zmene legislatívy systém

Dlhodobým problémom, s ktorým sa stretávajú podnikatelia nielen v maloobchode, je chaotická zmena zákonov s vplyvom na podnikateľské prostredie. Zákony sa menia často, neraz bez odbornej diskusie a bez priestoru na prípravu. A to nielen tie, ktoré majú negatívny vplyv na podnikanie, ale aj tie pozitívne, ako napríklad zníženie DPH v gastro sektore.

Čítať ďalej...

Lidl Plus funguje už tri roky. Onedlho pribudne elektronická účtenka

Lidl Plus oslavuje v týchto dňoch tri roky od spustenia na Slovensku. Za ten čas bola z App Storu a Google Play stiahnutá takmer 1 600 000 krát a dlhodobo patrí medzi najsťahovanejšie aplikácie na Slovensku.

Čítať ďalej...

Tesco už tretí rok po sebe potvrdzuje, že je dobrým miestom na prácu

V prestížnej nezávislej ankete Najzamestnávateľ za rok 2022 sa tento reťazec umiestnil medzi trojicou najlepších spomedzi 23 nominovaných spoločností v kategórii Obchod a služby.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk