Budúcnosť retailu bude založená na pokročilej videonalytike

marian slebodnik mHovorí v rozhovore pre RETAIL magazin.sk Marián Slebodník, Sales Director Key Accounts spoločnosti Konica Minolta. V rozhovore uviedol akým smerom sa začala uberať táto značka v posledných rokoch, čo všetko dokáže ponúknuť moderne zmýšľajúcim obchodníkom a čo z jej riešení by nemalo chýbať v žiadnej predajni.

Čítať ďalej...

Väčšinu tovarov dokážeme v mestách doručiť do dvoch hodín

peter menky mHovorí v exkluzívnom rozhovore pre RETAIL magazin.sk Peter Menky CCO spoločnosti DODO. Rozobrali sme spolu zaujímavé trendy v doručovaní tovarov v rámci väčších miest, nahliadli sme do oblasti zónovej logistiky, do nových a perspektívnym modelov fungovania.

Čítať ďalej...

Nepokladáme sa za diskont

maciej podwojski mHovorí v rozhovore pre RETAIL magazin.sk Maciej Podwojski, riaditeľ spoločnosti Primark pre strednú a východnú Európu. V rozhovore predstavuje dlho očakávanú prvú slovenskú predajňu, jej sortiment, stratégiu, v akej bude fungovať a najbližšie expanzné plány značky Primark v rámci Európy.

Čítať ďalej...

Cieľom Wolt Marketov sú aj menšie mestá

wolt rozhovor mHovorí v rozhovore pre RETAIL magazin.sk Jana Trnovská, generálna riaditeľka Wolt Marketu pre Česko a Slovensko. Spolu s Tomášom Beniakom, generálnym riaditeľom Wolt Slovensko hodnotia pôsobenie tejto fínskej technologickej spoločnosti na slovenskom trhu a predstavujú najbližšie plány v oblasti retailu.

Čítať ďalej...

Ľudia si zvykli platiť bezkontaktne aj vyššie sumy

lubica gubova mHovorí v rozhovore pre RETAIL magazin.sk Ľubica Gubová, country manažérka Visa pre Slovensko. V rozhovore hodnotí aktuálny stav a budúcnosť platieb na Slovensku, trendy a novinky v tejto oblasti ku ktorým patria napríklad platby nositeľnými zariadeniami a prezentuje zaujímavú súťaž pre obchodníkov Visa Slovak Top Shop.

Čítať ďalej...

Slovenský FAIRTRADE príplatok medziročne rastie

fairtrade 1122mPotvrdzuje v rozhovore Lubomír Kadaně, riaditeľ Fairtrade Česko a Slovensko. Počas stretnutia sme rozobrali predaj fairtradového sortimentu na Slovensku, jeho aktuálnu znalosť u slovenských spotrebiteľov, spoluprácu s obchodníkmi a aktivity, ktoré pomáhajú oblasť FAIRTRADE viac zviditeľniť.

Čítať ďalej...

Nahliadnite do segmentu najtrendovejších potravín

marian milecK takýmto patria v súčasnosti predovšetkým rastlinné potravinové produkty. Všetko najdôležitejšie, trendy, novinky, zaujímavé dáta aj pohľad výrobcov predstaví odborná konferencia PLANT-POWERED PERSPECTIVES. Hovorili sme s Marianom Milecom z Jem pre Zem, ktorá je organizátorom podujatia.

Čítať ďalej...

V momente krajší deň

andrej catloch mTakto dobre znie hlavný headline konceptu Moment Liptov. Čo všetko ponúka zaujímavá a netradičná maloobchodná prevádzka Moment, sme zisťovali u majiteľa spoločnosti, Andreja Čatlocha.

Čítať ďalej...

Slovenské skúsenosti pomôžu ďalším krajinám

lucia morvai mHovorí v rozhovore pre RETAIL magazin.sk Mgr. Lucia Morvai, riaditeľka pre vonkajšie vzťahy a komunikáciu Správcu zálohového systému.

Čítať ďalej...

Nákup obalov prebieha častejšie online

gabriela fabianovaStacionárny obchod však naďalej zostáva v tomto odvetví prínosný, hoci môže mať úplne inú podobu a hodnotu. Čo ďalšie sa zmenilo v oblasti vývoja a predaja obalov a obalových materiálov? Aké sú trendy, ako sa darí inteligentným či personalizovaným obalom? Hovorili sme s Gabrielou Fabianovou, generálnou manažérkou spoločnosti RAJA pre Českú a Slovenskú republiku.

Čítať ďalej...

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk