Ľudia si zvykli platiť bezkontaktne aj vyššie sumy

lubica gubova mHovorí v rozhovore pre RETAIL magazin.sk Ľubica Gubová, country manažérka Visa pre Slovensko. V rozhovore hodnotí aktuálny stav a budúcnosť platieb na Slovensku, trendy a novinky v tejto oblasti ku ktorým patria napríklad platby nositeľnými zariadeniami a prezentuje zaujímavú súťaž pre obchodníkov Visa Slovak Top Shop.

Čítať ďalej...

Slovenský FAIRTRADE príplatok medziročne rastie

fairtrade 1122mPotvrdzuje v rozhovore Lubomír Kadaně, riaditeľ Fairtrade Česko a Slovensko. Počas stretnutia sme rozobrali predaj fairtradového sortimentu na Slovensku, jeho aktuálnu znalosť u slovenských spotrebiteľov, spoluprácu s obchodníkmi a aktivity, ktoré pomáhajú oblasť FAIRTRADE viac zviditeľniť.

Čítať ďalej...

Nahliadnite do segmentu najtrendovejších potravín

marian milecK takýmto patria v súčasnosti predovšetkým rastlinné potravinové produkty. Všetko najdôležitejšie, trendy, novinky, zaujímavé dáta aj pohľad výrobcov predstaví odborná konferencia PLANT-POWERED PERSPECTIVES. Hovorili sme s Marianom Milecom z Jem pre Zem, ktorá je organizátorom podujatia.

Čítať ďalej...

V momente krajší deň

andrej catloch mTakto dobre znie hlavný headline konceptu Moment Liptov. Čo všetko ponúka zaujímavá a netradičná maloobchodná prevádzka Moment, sme zisťovali u majiteľa spoločnosti, Andreja Čatlocha.

Čítať ďalej...

Slovenské skúsenosti pomôžu ďalším krajinám

lucia morvai mHovorí v rozhovore pre RETAIL magazin.sk Mgr. Lucia Morvai, riaditeľka pre vonkajšie vzťahy a komunikáciu Správcu zálohového systému.

Čítať ďalej...

Nákup obalov prebieha častejšie online

gabriela fabianovaStacionárny obchod však naďalej zostáva v tomto odvetví prínosný, hoci môže mať úplne inú podobu a hodnotu. Čo ďalšie sa zmenilo v oblasti vývoja a predaja obalov a obalových materiálov? Aké sú trendy, ako sa darí inteligentným či personalizovaným obalom? Hovorili sme s Gabrielou Fabianovou, generálnou manažérkou spoločnosti RAJA pre Českú a Slovenskú republiku.

Čítať ďalej...

Problémom sa stáva falšovanie pôvodu potravín

jozef bires„V prípade, ak niektorý členský štát prijme právny akt nad rámec legislatívy EÚ, mala by byť táto skutočnosť notifikovaná EK,“ vysvetľuje v rozhovore Prof. MVDr. Jozef Bíreš, DrSc., ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR.

Čítať ďalej...

Obchod sa mení dennodenne

Nadežda MatúchováProfesionalita, pracovitosť, produktivita, potenciál a poctivosť, to je päť P slovenského obchodu podľa Nadeždy Machútovej, prezidentky Zväzu obchodu SR.

Čítať ďalej...

Tolerancia zákazníkov voči obchodu sa znížila

Milan SurovecŽijeme novú, neštandardnú dobu. Obchodníci i zákazníci. Pravidlá a zákony, ktoré platili roky, odrazu neplatia. O tom, ako sa s pandémiou a novými nastaveniami popasovali v spoločnosti Nitrazdroj, a.s., sme sa rozprávali s jej generálnym riaditeľom, Ing. Milanom Surovcom.

Čítať ďalej...

Chceme umožniť zákazníkom hodnotiť výdajné miesta

Alexander JančoHovorí Alexander Jančo, výkonný riaditeľ spoločnosti Packeta na Slovensku. V rozhovore zhodnotil nedávno realizovaný rebranding, fungovanie výdajných miest, načrtol zaujímavé príležitosti pre kamenných obchodníkov a predstavil smer, ktorý si na najbližšie obdobie vytýčili.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk