Nákup obalov prebieha častejšie online

gabriela fabianovaStacionárny obchod však naďalej zostáva v tomto odvetví prínosný, hoci môže mať úplne inú podobu a hodnotu. Čo ďalšie sa zmenilo v oblasti vývoja a predaja obalov a obalových materiálov? Aké sú trendy, ako sa darí inteligentným či personalizovaným obalom? Hovorili sme s Gabrielou Fabianovou, generálnou manažérkou spoločnosti RAJA pre Českú a Slovenskú republiku.

Čítať ďalej...

Problémom sa stáva falšovanie pôvodu potravín

jozef bires„V prípade, ak niektorý členský štát prijme právny akt nad rámec legislatívy EÚ, mala by byť táto skutočnosť notifikovaná EK,“ vysvetľuje v rozhovore Prof. MVDr. Jozef Bíreš, DrSc., ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR.

Čítať ďalej...

Obchod sa mení dennodenne

Nadežda MatúchováProfesionalita, pracovitosť, produktivita, potenciál a poctivosť, to je päť P slovenského obchodu podľa Nadeždy Machútovej, prezidentky Zväzu obchodu SR.

Čítať ďalej...

Tolerancia zákazníkov voči obchodu sa znížila

Milan SurovecŽijeme novú, neštandardnú dobu. Obchodníci i zákazníci. Pravidlá a zákony, ktoré platili roky, odrazu neplatia. O tom, ako sa s pandémiou a novými nastaveniami popasovali v spoločnosti Nitrazdroj, a.s., sme sa rozprávali s jej generálnym riaditeľom, Ing. Milanom Surovcom.

Čítať ďalej...

Chceme umožniť zákazníkom hodnotiť výdajné miesta

Alexander JančoHovorí Alexander Jančo, výkonný riaditeľ spoločnosti Packeta na Slovensku. V rozhovore zhodnotil nedávno realizovaný rebranding, fungovanie výdajných miest, načrtol zaujímavé príležitosti pre kamenných obchodníkov a predstavil smer, ktorý si na najbližšie obdobie vytýčili.

Čítať ďalej...

Plánujeme pôsobenie aj mimo Bratislavy

hans peter pichler mHovorí Hans Peter Pichler, Country Manager pre Slovensko, Slovinsko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko a Srbsko spoločnosti Peek & Cloppenburg

Čítať ďalej...

Aká bude budúcnosť potravín na rastlinnej báze?

marian milecDňa 14.10.2021 sa uskutoční 2. ročník konferencie o aktuálnych trendoch a novinkách v oblasti rastlinných potravín PLANT-POWERED PERSPECTIVES. Hovorili sme s Ing. Marianom Milecom, projektovým manažérom tohto podujatia.

Čítať ďalej...

Slovenské e-shopy sú schopné veľmi rýchlo napredovať

Michal KrálHovorí Michal Král, CEO Pricemania spol. s.r.o. V rozhovore sme rozobrali zmeny, ktorými v poslednom období prešla Pricemania, plánovanú expanziu do Česka, rozvoj online obchodu v pandemickom období a niektoré výrazné trendy.

Čítať ďalej...

Chceme byť príkladom pre ďalšie spoločnosti

Zuzana BaloghováHovorí v súvislosti s rozbiehajúcimi sa aktivitami v oblasti diverzity a inklúzie v rozhovore pre RETAIL magazin.sk Zuzana Baloghová, ambasádorka pre diverzitu v spoločnosti Lidl.

Čítať ďalej...

Bola to veľká výzva, rozhodnutie neľutujeme

Viktória HložekováHovorí v rozhovore pre RETAIL magazin.sk Viktória Hložeková, franšízová manažérka predajní Žabka v Trnave a v Bratislave.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk