Visa Slovak Top Shop pozná svojich víťazov za rok 2022

V hlavnej kategórii hodnotenia zákazníckeho zážitku sa ním stala firemná predajňa Včelovina zo Smoleníc. V kategórii hlasovanie verejnosti získalo prvé miesto záhradné centrum Plantex a cenu Visa získala predajňa Potraviny od našich. Súťaž tak úspešne ukončila svoj druhý ročník.

 

visa slovak top shop vysledky2022 

Cieľom tejto súťaže je hodnotiť a oceňovať kamenné predajne po celom Slovensku a prispievať tak k motivácii obchodníkov starať sa o výnimočný zákaznícky zážitok. Odborný portál RETAIL magazin.sk je jedným z mediálnych partnerov tejto súťaže. 


Minulý rok opäť dokázal, že slovenskí obchodníci majú neustále chuť inovovať, zlepšovať sa a poskytovať svojim zákazníkom tie najlepšie služby. Hodnotitelia súťaže Visa Slovak Top Shop preto nemali problém vybrať každý mesiac jedného postupujúceho finalistu.


Projekt je jedným zo spôsobov, ktorými spoločnosť Visa podporuje malé a stredné podniky: „Zaviazali sme sa podporiť až osem miliónov malých a stredných podnikov po celej Európe. Darí sa nám to aj vďaka rôznym špeciálnym projektom. Na Slovensku je to okrem súťaže Visa Slovak Top Shop, ktorej cieľom je zviditeľniť tie najzaujímavejšie predajne, napríklad aj program Slovensko platí kartou. V rámci neho môžu malé firmy získať platobný terminál až na pol roka zadarmo,“ povedala Ľubica Gubová, country manažérka Visa pre Slovensko.


Výsledky Visa Slovak Top Shop 2022


Prvé miesto v hlavnej kategórii získala predajňa Včelovina zo Smoleníc, v ktorej majitelia predávajú kompletný sortiment vlastnej výroby - medy, medoviny, medové pivo a destilát, ktorý je doplnený o rôzne iné včelie a tematické produkty.

 

Samotná budova predajne je umiestnená v prerobenej bývalej farskej stodole, starej viac ako 200 rokov. Súčasťou celého areálu je okrem výroby aj Medová kaviareň s výhľadom na Smolenický zámok a Včelárska záhrada. Celý areál je vybudovaný s dôrazom na udržateľnosť.


Na druhom mieste sa umiestnila a zároveň cenu Visa získala predajňa Potraviny od našich z bratislavského Devína. Je to jediná predajňa svojho druhu na Slovensku otvorená pre registrovaných zákazníkov aj mimo otváracích hodín, čo zabezpečuje plne digitálny systém založený na umelej inteligencii. Tretia priečka patrí zaujímavému konceptu podnikovej predajne Nestville Park Exposhop, ktorý ponúka produkty z portfólia Nestville Distillery v Hniezdnom, neďaleko Kežmarku.


Poznáme víťaza aj v rámci špeciálnej kategórie Hlasovanie verejnosti. Verejnosť v ankete rozhodla o víťaznej predajni, ktorou sa stalo záhradné centrum Plantex z Veselého pri Piešťanoch.


Odovzdávanie ocenení


Slávnostné odovzdanie ocenenia prebehlo 15. marca v priestoroch Jurkovičovej teplárne na Bottovej ulici v Bratislave a zúčastnili sa ho okrem finalistov aj zástupcovia titulárneho partnera súťaže zo spoločnosti Visa, ďalej zástupcovia partnerov Moris Design a Samsung či rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave profesor Ferdinand Daňo.


„Vidieť toľko skutočných profesionálov z tejto oblasti a talentovaných ľudí počas slávnostného odovzdávania je veľmi potešujúce. Prajem všetkým víťazom, aby aj v budúcnosti mali nielen otvorené dvere svojich predajní, ale aj hlavy novým nápadom a inováciám, ktoré pomôžu ďalej rozvíjať ich podnikanie . Už teraz sa teším, čo nám prinesie ročník 2023 a aké skvelé predajne budeme môcť v rámci súťaže Visa Slovak Top Shop opäť navštíviť,“ dodala country manažérka Visa pre Slovensko Ľubica Gubová.


Dvanásť finalistov ocenenia Visa Slovak Top Shop pre rok 2022:


Potraviny od našich v Devíne, Notino OC Centrál Bratislava, MTBIKER Bratislava, Douglas Aupark Bratislava, Včelovina Smolenice, Alza.sk Nivy Centrum Bratislava, Nestville Park Exposhop Hniezdne, SPP zákaznícke centrum Nivy Centrum Bratislava, Decathlon Bratislava, iHRYsko Vivo! Bratislava, Plantex Veselé pri Piešťanoch, Optika Oros Šamorín.


O súťaži Visa Slovak Top Shop


Ocenenie Visa Slovak Top Shop je od júla roku 2021 udeľované v spolupráci so spoločnosťou Visa kamenným predajniam po celom Slovensku.


Víťazi sú vyberaní každý mesiac na základe bodového hodnotenia prevádzok predaja a služieb od nezávislej komisie inšpektorov. Tá každý mesiac navštívi nominované prevádzky a hodnotí zákaznícku skúsenosť v ôsmich kategóriách:


• Exteriér a interiér prevádzky – upravenosť a atraktívnosť
• Dizajn prevádzky
• Navigácia v prevádzke, prípadne v oddelení či regáli
• Vystavenie a prezentácia produktov a služieb
• POP komunikácia vrátane prebiehajúcich akcií
• Cashless Friendly – podpora digitálnych spôsobov platenia
• Digital Signage – využitie digitálnych nosičov
• Personál - vhodný počet a správanie (aktivita, odbornosť, ochota pomôcť)

 

Vo veľkom finále vyberá odborná porota z dvanástich finalistov - najlepších predajní za daný ročník, absolútneho víťaza. Členom odbornej poroty je aj zástupca portálu RETAIL magazin.sk. 

 

Zdroj a foto: Visa Slovak Top Shop

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk