kaufland

kaufland veggie banner l

kaufland

BILLA spúšťa test zálohovania plastových fliaš a plechoviek

Zákazníci tohto reťazca si môžu od 14. októbra vyskúšať, ako bude v praxi prebiehať výkup plastových fliaš a plechoviek. V rámci nového projektu „Ružinovské lavičky za plastové fľaštičky“ spoločnosť zriadila pri svojich dvoch predajniach v Bratislave-Ružinove automaty na zber nápojových obalov z plastu a kovu.


Od 1. januára 2022 sa na Slovensku spúšťa zálohovací systém na nápojové plastové fľaše a plechovky, ktorého cieľom je znížiť množstvo odpadov a prispieť k ochrane planéty. Aby boli zákazníci na túto zmenu pripravení, spoločnosť BILLA otvorila testovaciu fázu zálohovania PET fliaš a plechoviek. Zálohové automaty na zber týchto nápojových obalov BILLA umiestnila k dvom svojim predajniam v bratislavskom Ružinove – na Bajkalskej a Záhradníckej ulici. Obidva automaty sú už v plnej prevádzke. Od nového roka sa zálohové automaty budú nachádzať pri každej predajni BILLA na Slovensku.


V testovacej fáze zálohovania plastových fliaš a plechoviek, ktorá bude prebiehať do 15. decembra, spája BILLA príjemné s užitočným. Využívať zálohové automaty motivuje zákazníkov nový projekt „Ružinovské lavičky za plastové fľaštičky“. Za každý plastový či plechový nápojový obal vhodený do automatu venuje BILLA 15 centov na podporu a rozvoj komunity v bratislavskej mestskej časti Ružinov.


Zdroj: BILLA

Video

Prvé ohlasy spotrebiteľov na recykláciu plastov

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk