Wolt otvorí na Slovensku kamenné predajne. Ponúkne v nich až 2000 položiek a expresné doručenie

Fínska spoločnosť Wolt otvorí na Slovensku prvé kamenné obchody Wolt Market koncom roka. Budú fungovať výlučne ako obchody s rozvozom potravín a tovarov základnej potreby. Prvý Wolt Market pribudne v centre Bratislavy.

 

wolt 2021

 

Ambície Woltu na Slovensku sú veľké, po Bratislave plánuje otvoriť obchody aj v ďalších väčších mestách. Aktuálne zostavuje tím, ktorý bude zodpovedný za rozvoj nového konceptu Wolt Market na Slovensku.


Kombináciou rýchlej donášky, zaujímavého sortimentu a excelentnej zákazníckej podpory chce Wolt posunúť donášku potravín na Slovensku na novú úroveň. Koncept funguje už v niekoľkých krajinách. Pilotné testovanie Wolt Marketu prebehlo vlani vo Fínsku a v Grécku a okrem Slovenska sa nové Wolt Markety budú otvárať napríklad aj v Česku, Poľsku, Dánsku, Estónsku, Litve a Lotyšsku.


Prvé Wolt Markety na Slovensku ponúknu zákazníkom sortiment so zhruba 2000 rôznorodými položkami, najmä potraviny a drogériu, pričom do budúcnosti sa bude ponuka rozširovať. “Zákazníci si čoraz viac zvykajú na rýchlu donášku a už to nie je len o jedle. Wolt má v súčasnosti vo svojej aplikácii aj cez 120 obchodníkov s rôznym tovarom, ako sú napríklad potraviny, kvety, knihy. Nový Wolt Market zabezpečí expresné dodacie lehoty, no predovšetkým s ním chceme zákazníkom ponúknuť kvalitný servis, na ktorý sú v prípade služieb Woltu zvyknutí. Naše plány na slovenskom trhu sú ambiciózne. Vidíme, že napríklad vo Fínsku sa doručenie objednávky z Wolt Marketu pohybuje v priemere okolo 15 minút,“ uviedol Tomáš Beniak, generálny riaditeľ Woltu na Slovensku.


Aktuálne je prioritou spustenie prvej predajne v hlavnom meste a zostavenie silného tímu pre Wolt Market, ktorý bude rozvíjať nový koncept na slovenskom trhu. “Momentálne prebieha výberové konanie na viacero pozícií pre Wolt Market. Nový tím bude plne zodpovedný za prevádzku a rozvoj Wolt Marketu a získavanie partnerov-dodávateľov. Podľa našich skúseností, Wolt Market v iných krajinách zvýšil záujem aj o dodávky od všetkých našich retailových partnerov,“ dodal T. Beniak.


Wolt bol založený v roku 2014 a aktuálne pôsobí už vo viac ako 23 krajinách, viac ako 200 mestách a má už viac ako 14 mil. registrovaných používateľov. Na Slovensku Wolt pôsobí od 19.9.2019, kedy spustil svoju službu v Bratislave. Odvtedy rozšíril svoje pôsobenie v roku 2020 do Košíc, Trnavy a Banskej Bystrice a v roku 2021 aj do Nitry, Žiliny a Prešova.


Zdroj a foto: Wolt

Video

Pozvánka na Retail Summit 2021

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk