New Retail Summit odhalí už onedlho budúcnosť obchodu

Slovenský obchod sa mení. Aké je jeho budúcnosť? A ako v nej môžu obchodníci a dodávatelia uspieť? Odpovede sa pokúsi nájsť konferencia New Retail Summit 2021. Uskutoční sa už 8. septembra 2021 v Bratislave.

 

nrs 2021


Digitalizácia, udržateľnosť a flexibilita. To sú v súčasnosti tri najčastejšie skloňované pojmy aj medzi slovenskými obchodníkmi. Zameria sa na ne aj mimoriadne pestrý a zaujímavými lákadlami nabitý program blížiacej sa konferencie New Retail Summit 2021. Organizuje ju spoločnosť Blue Events v spolupráci so Slovenskou alianciou moderného obchodu, Zväzom obchodu a Slovenským združením pre značkové výrobky. Toto vrcholové stretnutie si rovnako ako minulý rok nenechá ujsť množstvo záujemcov. S ohľadom na kapacitu priestorov a aktuálne opatrenia však museli organizátori registrácie obmedziť a týždeň pre akciou už prihlasovanie ukončili.


V rámci programu podujatia vystúpi niekoľko šéfov obchodných a dodávateľských firiem. O digitalizácii obchodu budú diskutovať napríklad Martin Beháň, prevádzkový riaditeľ Tesco pre strednú Európu, konateľ dm drogerie markt Martin Podhradský, šéfka Alza.sk Andrea Slaná, či Branislav Chmela, zo siete lekární Dr. Max Slovakia.


O vzťahu udržateľnosti a podnikania bude hovoriť Jannis Samaras z Kofoly, ale tiež riaditeľka obchodného domu IKEA Bratislava Lucia Klečková.


Pripravovaný depozitný systém môže byť zaujímavou biznisovou príležitosťou. Hovoriť o tom bude Roman Postl zo spoločnosti Tomra. Ako skrátiť dodávateľský reťazec a zvýšiť podiel lokálnych potravín, to sa účastníci konferencie dozvedia od Stanislava Čajku, generálneho riaditeľa spoločnosti Terno. Nad budúcnosťou tradičného obchodu sa zasa zamyslí Iveta Schwarzová, prevádzková riaditeľka COOP Jednota Galanta.


Pandémia urýchlila automatizáciu a digitalizáciu retailu, program tohto podujatia preto kladie silný dôraz aj na technológie. Trendy v retail technológiách vo svete a u nás predstaví Marta Nováková, majiteľka U&Sluno, ktorá považuje obchod za hlavného ťahúňa zmien a inovácií na trhu. Úspech sa nezaobíde bez šikovnej práce s dátami. Ako môže obchodník využiť platobné dáta, ukážu spoločne Michal Rajter, CEO spoločnosti Panta Rhei a Ondřej Knot, CEO spoločnosti Dateio. Jana Pleskačová z Icelandu zasa predstaví cestu od plánogramov v Exceli ku category manažmentu riadenému dátami. To, ako je slovenský trh pripravený na omnichannel prezradí Matěj Kapošváry zo spoločnosti Shopsys.


Na konferencii New Retail Summit vystúpi tiež nová prezidentka Zväzu obchodu SR Nadežda Machútová. V programe nebudú chýbať ani aktuálne analýzy Evy Sadovskej (WOOD & Company) a Ladislava Csengeriho (GfK). Odhalia, ako sa pod vplyvom pandémie mení slovenský spotrebiteľ a s čím treba počítať. Zaujímavé prípadové štúdie zamerané na marketing majú pripravené zástupcovia spoločností Dedoles, GreenCoop a Slovenská sporiteľňa. Celodenný program prednášok a diskusií vrcholí odovzdaním slovenských cien Mastercard Obchodník roka.

 

Viac informácií nájdete na webe konferencie.


Zdroj a foto: New Retail Summit/Blue Events

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk