Mattoni 1873 má nového generálneho riaditeľa

Vo vrcholovom manažmente Mattoni 1873 nastali od 1. apríla 2023 zmeny. Majiteľ a súčasný generálny riaditeľ Alessandro Pasquale sa posúva na pozíciu výkonného prezidenta skupiny. Novým CEO sa stáva Ondřej Postránský, súčasný riaditeľ strategického marketingu spoločnosti Mattoni 1873.

 

ondrej postransky v

 

Alessandro Pasquale reprezentuje už druhú generáciu na čele rodinného podniku. Z prvej baliarne minerálnych vôd v Kyselke pri Karlových Varoch sa spoločnosť postupne rozrástla na lídra stredoeurópskeho trhu s nealkoholickými nápojmi, ktorý kombinuje prvotriednu minerálnu a pramenitú vodu zo strednej Európy a svetové značky nápojov. Alessandro prevzal vedenie spoločnosti od svojho otca v roku 2007 a rozšíril rodinný podnik z Českej republiky do ôsmich európskych krajín, v ktorých sa minerálna voda vyrába v 11 závodoch a kde spoločnosť zamestnáva 3 200 ľudí. Rešpekt, ktorý si Alessandro Pasquale získal v Európe počas tohto úspešného a významného rastu, potvrdilo aj jeho zvolenie na vedúcu pozíciu Európskej asociácie minerálnych vôd (Natural Mineral Waters Europe) v júni 2022. Združenie sa zameriava na ochranu a podporu prírodných minerálnych a pramenitých vôd v Európe. Zároveň kladie čoraz väčší dôraz na udržateľnosť podľa princípov cirkulárnej ekonomiky.


Od 1. apríla 2023 sa generálnym riaditeľom spoločnosti Mattoni 1873 stane Ondřej Postránský, súčasný riaditeľ strategického marketingu spoločnosti Mattoni 1873. Do spoločnosti nastúpil v roku 2002 krátko po ukončení štúdia na Vysokej škole ekonomickej v Prahe a postupne prešiel viacerými marketingovými pozíciami. V roku 2008 sa stal marketingovým riaditeľom zodpovedným za celé portfólio značiek v Českej republike a na Slovensku. Od roku 2016 vo svojej súčasnej pozícii riaditeľa strategického marketingu riadil stratégiu značiek Mattoni 1873 na všetkých trhoch, kde

skupina pôsobí.


Zdroj: Mattoni 1873

 

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk