Plzeňský Prazdroj má nového riaditeľa pre distribúciu a plánovanie

Od februára sa ním stal Glenn Burgess. Na tejto pozícii nahradil Davida Udala, ktorý sa presunul na post IT riaditeľa skupiny Asahi Europe&International.

 

glenn burgess

 

Glenn Burgess pracuje v pivovarníctve už 14 rokov. Doteraz pôsobil na pozícii riaditeľa dodávateľského reťazca v rumunskom pivovare Ursus, ktorý rovnako ako Prazdroj patrí do skupiny Asahi. Predtým pracoval vo Veľkej Británii pre pivovarnícke skupiny Asahi a SABMiller. Realizoval viacero strategických projektov, ktoré pomohli k optimalizácii a efektivite v riadení zásob a efektívnemu zapojeniu ľudí v pivovaroch.


„Som veľmi rád, že Glenn prináša do Prazdroja ďalšie skúsenosti naprieč rôznymi aktivitami a odbormi, navyše obohatené nadšením pre vývoj technológií. Napriek tomu, že pivovarníctvo je tradičným odvetvím, inovácie a moderné technológie nám pomáhajú strážiť najvyššiu kvalitu našich pív a zásadne pomáhajú rozvíjať aj oblasť distribúcie, aby sme dokázali uspokojiť potreby našich spotrebiteľov. Patríme v tejto oblasti medzi lídrov a verím, že Glenn bude so svojím tímom v tomto trende pokračovať,“  hovorí Dragos Constantinescu, generálny riaditeľ Plzeňského Prazdroja.
Glenn Burgess zastáva funkciu riaditeľa pre plánovanie a distribúciu Prazdroja od februára 2023, a to nielen pre Česko, ale aj pre Slovensko, Nemecko a Rakúsko. Pochádza z Nového Zélandu a má dve deti.


David Udal (50) bol členom Prazdroja viac ako 20 rokov na rôznych pozíciách. Šesť a pol roka bol jeho finančným riaditeľom, od začiatku roku 2022 zastával funkciu riaditeľa pre distribúciu a plánovanie. Pod jeho vedením sa podarilo dokončiť nový, plne automatizovaný sklad v Plzni, najväčšiu investíciu v plzenskom pivovare od roku 2006. „David dokázal posilňovať celkový výkon firmy a sebavedome viedol náš biznis v období covidu. Jeho veľkými prednosťami sú schopnosť motivovať tím, rovnako ako pragmaticky, pokojne a cieľavedome komunikovať s partnermi. Nie je zďaleka prvým manažérom Prazdroja, po ktorom siahla naša materská skupina Asahi, čo predstavuje vysoké ocenenie nášho tímu,“ dodáva Dragos Constantinescu.


Zdroj: Plzenský Prazdroj

 

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk