Lidl bude mať prvú generálnu riaditeľku

Novou generálnou riaditeľkou Lidl Slovenská republika sa od marca 2023 stane Zita Szlavikovics.

 

zita szlavikovics


Doterajší generálny riaditeľ Adam Miszczyszyn bude od apríla viesť Lidl v Českej republike. A. Miszczyszyn prišiel do slovenského Lidla v máji 2022, kedy po šiestich rokov vymenil Matúša Gálu, ktorý sa presunul do Lidl Belgicko a Luxembursko.


„Veľmi si vážim túto kariérnu výzvu, ktorou je pre mňa post generálnej riaditeľky Lidl Slovenská republika je. Teším sa na spoznávanie jednotlivých tímov, kolegýň a kolegov, a našu spoluprácu,“ uviedla Zita Szlavikovics, ktorá v Lidli pôsobí viac ako 15 rokov. Okrem rodného Maďarska pracovala v Lidli aj v Rumunsku či Dánsku, v oboch krajinách ako konateľka zodpovedná za predaj a zároveň bola spoluzodpovedná za ich vedenie.


„Spolu s tímom Lidl Slovenská republika sa nám toho podarilo mnoho – otvorili sme šesť nových predajní, vytvorili stovky nových pracovných miest a spoločne prispeli k tomu, aby bolo Slovensko lepším miestom pre život. Som presvedčený, že Zita je správna voľba a zároveň potvrdenie, že Lidl na Slovensku o diverzite nielen hovorí, ale ju aj naozaj žije, “ povedal Adam Miszczyszyn.


Lidl pôsobí na Slovensku od roku 2004. Aktuálne prevádzkuje 161 kamenných predajní, dva outlety a eshop so spotrebným tovarom. V predajniach, troch logistických centrách a na centrále zamestnáva viac ako 6500 ľudí. V oblasti sortimentu sa Lidl sústredí predovšetkým na privátne značky, ktorých podiel predstavuje až 80%. Čo sa týka prínosu pre slovenské hospodárstvo, audítorska spoločnosť Mazars vypočítala, že ekonomická pridaná hodnota Lidla predstavuje bezmála 1,6 miliardy € ročne.


Zdroj: Lidl

 

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk