Nový klaster riaditeľ v Mondelez International

Spoločnosť Mondelez International oznámila menovanie Tomasza Szpyta za nového klaster riaditeľa pre Slovensko, Česko, Maďarsko, Grécko a Bulharsko. Tomasz Szpyt bude primárne vykonávať svoju funkciu v bratislavskej čokoládovni Mondelez International.

 

tomasz szpyt v

 

Tomasz Szpyt bude viesť juhovýchodný stredoeurópsky výrobný klaster, ktorý pozostáva z štyroch závodov v Bratislave (Slovensko), Székesfehérváre (Maďarsko), Svoge (Bulharsko) a Aténach (Grécko). Tieto závody vyrábajú rôzne cukrovinky, ktoré miluje celá Európa, vrátane značiek Cadbury, Milka, Côte d’Or, Lacta a TUC, a aj miestne tradičné značky Figaro a Pilota.


Tomasz Szpyt prináša bohaté skúsenosti, pretože v segmente spotrebného tovaru pracuje viac ako 25 rokov. Má za sebou úspešný rast obchodu a vedenie úspešných obchodných tímov. Predtým, ako prišiel do Mondelez International, pracoval Tomasz Szpyt 23 rokov pre Procter & Gamble, kde viedol jeho aktivity po celom svete, vrátane riadenia výrobného závodu v Nigérii. Tiež pracoval pre Philip Morris International ako riaditeľ výroby v Poľsku.


"Teším sa na novú výzvu a na príležitosť pracovať v tíme Mondelez v Bratislave," povedal T. Szpyt. "Teším sa na spoluprácu s talentovanými zamestnancami na Slovensku a v ostatných krajinách, aby sme podporili rast a ďalej posilnili našu výrobu v regióne." Celková výrobná kapacita závodu v Bratislave je 50 000 ton čokoládových výrobkov ročne, pričom väčšina z toho ide na export.


Zdroj: Mondelēz International

 

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk