Šéf Mattoni stojí na čele Európskej asociácie výrobcov minerálnych vôd

Šéf spoločnosti Mattoni 1873, Alessandro Pasquale, sa ako prezident Európskej asociácie výrobcov minerálnych vôd chce zamerať na ochranu a propagáciu kvality prírodných minerálnych vôd a bude sa usilovať aj o zavedenie cirkularity v nápojovom priemysle.

 

alessandro pasquale

 

„Naše odvetvie musí chrániť cenný produkt, ktorý dodávame na stôl ľuďom v celej Európe. Môžeme to dosiahnuť ochranou podzemných zdrojov, podporou biologickej rozmanitosti a zavedením princípov cirkulárnej ekonomiky“ uviedol A. Pasquale po svojom vymenovaní do funkcie.

 

Výroba pramenitých a minerálnych vôd má podľa neho šancu stať sa plne cirkulárnou. „Tejto príležitosti sa musíme chopiť a bez odkladu sa zamerať na zavedenie účinných a efektívnych riešení, premeniť ich v komplexný a funkčný systém. Súčasťou musí byť aj prednostný prístup k našim recyklovaným fľašiam, aby bolo možné lokálne uzavrieť kruh“ dodal.

 

O udržateľnosť a zavedenie princípov cirkularity nie len vo vlastnej spoločnosti, ale v celom nápojovom priemysle sa Alessandro Pasquale snaží dlhodobo. Mattoni 1873 pre štyrmi rokmi spoluzaložila v Čechách iniciatívu Zálohujme.cz, ktorá presadzuje zavedenie plošného cirkulárneho zálohovacieho systému na nápojové PET fľaše a plechovky.


Zálohovací systém tento rok zaviedlo aj Slovensko. „Som rád, že Slovensko patrí medzi prvé krajiny EÚ, ktoré sa do zálohovacieho systému zapojili. Zavedenie zálohovacieho systému je úspešný projekt, na ktorý si väčšina spotrebiteľov rýchlo zvykla. Našim ďalším cieľom je zvýšiť aktuálne množstvo zberu nápojových obalov zo 60% na 90%. Plastové fľaše a plechovky sú cenný materiál a nie odpad. Ich recyklácia spať do nových fliaš má veľký zmysel“ dopĺňa víziu spoločnosti Mattoni 1873 country manager Karol Ponesz.

 

Ďalšou prioritou v Čechách a na Slovensku vrátane ďalších krajín Európskej únie je pre Alessandra Pasqualeho podpora biodiverzity. Spoločnosť Mattoni 1873 v spolupráci s Českým zväzom ochrany prírody najnovšie predstavila nový projekt „Motýlí louky Rudiho Mattoni“, pomenovaný po pravnukovi zakladateľa firmy a zameraný na rozšírenie druhovej rozmanitosti v okolí výrobných závodov.

 

Zdroj: Mattoni 1873

 

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk