Spoločnosť Allegro má nového generálneho riaditeľa

Od 1. septembra 2022 sa ním stáva Roy Perticucci. Je výkonným riaditeľom a zároveň členom predstavenstva spoločnosti Allegro.

 

roy perticucci v


Hlavnou úlohou nového generálneho riaditeľa je pokračovať v prebiehajúcej transformácii spoločnosti na európskeho šampióna v oblasti elektronického obchodu a úspešne dokončiť prebiehajúcu integráciu so skupinou Mall Group a kuriérskou službou WE|DO, ktorej kúpa spoločnosťou Allegro bola formálne dokončená na jar tohto roku. Doterajší generálny riaditeľ Francois Nuyts bude svojmu nástupcovi k dispozícii aj v nasledujúcich týždňoch, najmä v otázkach týkajúcich sa ďalšieho posilňovania medzinárodnej pozície spoločnosti.


R. Perticucci začal svoju kariéru ako softvérový vývojár v spoločnosti Accenture v Miláne a neskôr pracoval ako konzultant v spoločnosti Boston Consulting Group v Mníchove. Má viac ako 20 rokov skúseností s riadením maloobchodu a e-commerce na medzinárodnej úrovni, ako aj s budovaním samotnej organizácie. V rokoch 2013 až 2020 bol vedúcim European Operations/Customer Fulfillment v spoločnosti Amazon, pričom krátko zastával rovnakú pozíciu aj v Severnej Amerike. V minulosti zastával vedúce pozície aj v iných veľkých maloobchodných spoločnostiach vrátane spoločností Ahold (Albert.nl), Dixon's a Tesco v celej Európe.


Zdroj: Allegro

 

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk