Lidl bude mať od mája nového generálneho riaditeľa

Adam Miszczyszyn nahradí Matúša Gálu, ktorý prevezme Lidl Belgicko a Luxembursko.

 

adam miszczyszyn


Lidl Slovenská republika mení od 1. mája generálneho riaditeľa. Novým generálnym riaditeľom sa stane Adam Miszczyszyn. Bude v poradí tretím generálnym riaditeľom Lidla na Slovensku.


Matúš Gála, ktorý viedol slovenský Lidl od júna 2016, prevezme od mája vedenie diskontného reťazca v Belgicku a Luxembursku. Adam Miszczyszyn pôsobí v Lidli už od roku 2002. V Poľsku pôsobil do roku 2013 ako obchodný riaditeľ na rezorte nákupu. Následne sa presunul do medzinárodnej štruktúry a v rámci Lidl Stifftung pôsobil ako riaditeľ medzinárodného nákupu tovaru.


„Za takmer šesť rokov sa nám spolu s kolegyňami a kolegami podarilo posilniť pozíciu Lidla ako predajcu kvalitných výrobkov za výhodnú cenu, ktorý si zakladá na čerstvosti, je atraktívnym zamestnávateľom a tiež lídrom v spoločenskej zodpovednosti. Som hrdý na naše spoločné výsledky a Lidlu prajem veľa ďalších úspechov,“ povedal Matúš Gála. „Lidl Slovenská republika je úspešná a hlavne zdravá firma, jeden z lídrov medzi predajcami potravín a tiež zamestnávateľmi. Tím je na všetkých úrovniach vyskladaný veľmi dobre a preto verím, že spoločne budeme pre zákazníkov, zamestnancov, dodávateľov a všetkých našich partnerom aj naďalej správnou voľbou,“ doplnil Adam Miszczyszyn.

 

Diskont pôsobí na slovenskom trhu od roku 2004. Aktuálne má 155 klasických predajní, dva outlety predávajúce spotrebný tovar a prevádzkuje aj vlastný onlineshop. V predajniach, troch logistických centrách a na centrále zamestnáva dokopy viac ako 6500 ľudí.


Zdroj a foto: Lidl

 

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk