Zmena vo vedení Fairtrade Česko a Slovensko

Organizáciu Fairtrade Česko a Slovensko odteraz povedie Lubomír Kadaně. Prináša so sebou skúsenosti z operatívy, obchodu aj marketingu.

 

lubomir kadane


Vo Fairtrade Česko a Slovensko bude zodpovedať za riadenie celého tímu, reprezentáciu Fairtrade, šírenie myšlienky spravodlivého obchodu a rozvoj spolupráce s Fairtrade International. „Fairtrade Česko a Slovensko približuje ľuďom v ČR situáciu pestovateľov v krajinách globálneho Juhu, povzbudzuje záujem o to, za akých okolností vznikajú produkty našej dennej spotreby, a vedie nás k tomu, aby sme každodenným nákupným rozhodovaním sami prispeli k zlepšeniu života ľudí v Afrike, Ázii a Latinskej Amerike,“ vysvetľuje L. Kadaně, čo ho priviedlo k záujmu o prácu vo Fairtrade. „Spojenie obchodu, etiky a udržateľnosti je ohromne silná kombinácia, z ktorej majú výhody všetci, ktorí sú súčasťou reťazca, vrátane prírody – čo je pre mňa tiež podstatná téma,“ dodáva. V čele Fairtrade Česko a Slovensko strieda Hanu Malíkovú, ktorá odchádza na materskú dovolenku.


Lubomír Kadaně je absolvent Filozofickej fakulty Karlovej univerzity, odboru estetika. Počas rokov 2018 až 2020 získaval v ZOO Praha skúsenosti s fundraisingom a s projektmi na ochranu ohrozených druhov zvierat v ich prirodzenom prostredí, z predchádzajúceho pôsobenia má obchodné skúsenosti v oblasti B2B a riadenia a rozvoja zahraničnej siete. Viedol marketingový aj obchodný tím KOUKAAM Distribution a.s. a predtým pôsobil v oddelení reklamy Českomoravskej stavebnej spořitelny. Prešiel tak úspešne korporátnou spoločnosťou aj firmou rodinného typu.


Zdroj: Fairtrade Česko a Slovensko

 

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk