Nový šéf komunikácie v Coca-Cola HBC je Lukáš Zapletal

Do pozície riaditeľa vzťahov s verejnosťou, firemnej komunikácie a udržateľnosti (Public Affairs, Communication & Sustainability) bol vymenovaný člen top manažmentu Lukáš Zapletal, súčasný riaditeľ Legal&Security pre Česko a Slovensko. Oddelenia sa týmto spoja.

 

lukas zapletal v


L.Zapletal v spoločnosti Coca-Cola HBC založil v roku 2011 právne oddelenie, ktoré vďaka svojmu proaktívnemu, inovatívnemu a obchodne orientovanému prístupu prispelo k rastu Českej a Slovenskej obchodnej jednotky prostredníctvom mnohých iniciatív, napríklad akvizície závodu Natura, zavedenia efektívnych compliance programov či riadenia medzinárodných projektov vedúcich k zjednodušeniu a zrýchleniu procesov. Počas korona krízy právne podporoval HoReCa zákazníkov a prispel k implementácii termokamier pre zvýšenie zdravia a bezpečnosti. V lete 2019 absolvoval rozvojový program v centrále The Coca-Cola Company v Atlante.


„Lukáš Zapletal rozšíril svoje zodpovednosti a po novom povedie aj Oddelenie vzťahov s verejnosťou, komunikácie a udržateľnosti (PA&C), s ktorým po celý čas popri svojej každodennej práci úzko spolupracoval. V jeho novej pozícii riaditeľa PA&C, Legal a Security CZ/SK bude aj naďalej rozvíjať spoluprácu medzi tímami tak, aby bolo novovytvorené oddelenie silným partnerom a prespievalo k udržateľnému podnikaniu, a dobrej reputácii spoločnosti,“ uviedla generálna riaditeľka Maria Anargyrou-Nikolić.


L. Zapletal ako člen špeciálneho tímu vedenia spoluvytváral program Youth Empowered, jednu z kľúčových iniciatív skupiny Coca-Cola HBC pre 28 štátov Európy, Ázie a Afriky v oblasti spoločenskej zodpovednosti. Zapletal na lokálnej úrovni dlhodobo podporuje iniciatívu To dáš!, ktorá v spolupráci s nadáciou Terezy Maxovej a ďalšími partnermi pomáha deťom zo znevýhodneného prostredia. L. Zapletal pôsobí aj ako člen vedenia Únie podnikových právnikov či v Expertnom tíme pre legislatívu pre Zväz priemyslu a dopravy ČR.


L. Zapletal získal titul doktor práv na Masarykovej univerzite v Brne, okrem iného postgraduálne študoval súťažné právo EU na King‘s College London či exekutívny program na IMD v Lausanne. Je držiteľom viacerých ocenení, medzi nimi CCHBC Legal Innovation Award či Legal 500: General Counsel Powerlist CEE.


Zdroj: Coca-Cola HBC

 

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW