Petr Bena novým členom predstavenstva Alzy


Predstavenstvo významného českého e-shopu Alza.cz sa rozšírilo o nového člena. Do najužšieho vedenia firmy bol v polovici júna vymenovaný doterajší riaditeľ oddelenia Sales and Purchasing Peter Bena, ktorý bude teraz spolu s Tomášom Havrylukom zastávať pozíciu miestopredsedu predstavenstva. Predsedom zostáva zakladateľ spoločnosti Aleš Zavoral.

 

petr bena


Peter Bena vyštudoval Vysokú školu ekonomickú v Prahe a vo svete biznisu sa pohybuje už 28 rokov. Viac ako 23 rokov strávil v spoločnosti Procter & Gamble, z toho dvanásť rokov v zahraničí. Sedem rokov pôsobil v P&G ako obchodný riaditeľ pre deväť krajín strednej Európy. Korporátne prostredie tradičného výrobcu vymenil pred štyrmi rokmi za dynamický online svet jednotky českého e-commerce. V Alza.cz je zodpovedný za rozvoj obchodnej časti firmy a riadi viac ako sto členný tým, ktorý z veľkej časti vybudoval – okrem iného tiež stavil na čerstvých absolventov vysokých škôl, tak schopnosťou pritiahnúť ďalších seniorských lídrov.

 

Petr Bena bude v novej pozícii miestopredsedu predstavenstva zastrešovať predovšetkým obchodnú časť firmy a spoločne s Tomášom Havrylukom k tomu povedú expanziu do zahraničia alebo oblasť dopravy. Okrem toho bude aj naďalej pôsobiť ako Sales and Purchasing Director. „Z pozvánky do predstavenstva Alzy mám rešpekt a zároveň sa teším, že sa budem môcť spolupodieľať na smerovaní tak úspešného „projektu“, akým Alza.cz bezosporu je,“ povedal ku svojmu menovaniu nový člen boardu.

 

Zdroj: Alza

 

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk