Whirlpool s novým generálnym riaditeľom

siva mNa pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti Whirlpool pre Českú republiku a Slovensko nastúpil Mark Siva, ktorý je zodpovedný za rozvoj všetkých značiek portfólia na oboch trhoch a tiež za dokončenie procesu integrácie súvisiacej s minuloročnou akvizíciou spoločnosti Indesit.

Whirlpool je popredným svetovým a európskym výrobcom domácich spotrebičov a na českom a slovenskom trhu si prostredníctvom portfólia značiek Indesit, Whirlpool a Hotpoint udržiava významný trhový podiel.

Na pozícii generálneho riaditeľa Whirlpool Česká republika a Slovensko strieda Mark Siva doterajšieho riaditeľa Radka Novotného, ktorý počas svojho 14-ročného pôsobenia priviedol Whirlpool na pozíciu popredného a obľúbeného distribútora veľkých domácich spotrebičov a lídra v kategórii vstavaných spotrebičov. Mark Siva je britskej národnosti a prichádza z talianskej centrály spoločnosti. V biznise s domácimi spotrebičmi sa pohybuje takmer 15 rokov, v priebehu ktorých pracoval pre rôzne spoločnosti a pôsobil na viacerých trhoch. V priebehu posledných osem rokov bol v spoločnosti Whirlpool zodpovedný za kategóriu mikrovlnných rúr a následne za kategóriu varenia pre región EMEA, neskôr pôsobil ako generálny riaditeľ írskej pobočky Whirlpool. Od roku 2012 až doposiaľ na globálnej úrovni zodpovedal za spoluprácu s kľúčovym partnerom IKEA.

Jeho úlohou vo vedení významných trhov Česka a Slovenska bude tiež dokončenie integrácie súvisiacej s nedávnym prevzatím spoločnosti Indesit a vyťaženie synergií pre obchodné kanály aj koncového spotrebiteľa.

„Whirlpool má na tuzemskom trhu významný trhový podiel a veľmi vysokú preferenciu značky. Nedávna akvizícia nás posilňuje a vypĺňa prázdne miesta v pôvodnych produktových portfóliach spoločností Whirlpool a Indesit. Na tom budeme stavať a uvedieme postupne ešte silnejšie portfólio s lepšími inováciami. Naším cieľom je vytvárať ‚hodnotu‘ v tomto biznise, a to určite nie iba formou nových výrobkov. Dôležitá je aj logistika a popredajné služby, a preto si berieme z oboch firiem iba to najlepšie, čo je tiež niečo, čo môžeme zdieľať s našimi obchodnými partnermi a čo je aj pre mňa prioritou,“ hovorí o svojich plánoch Mark Siva.

Tridsaťsedemročný Mark Siva vyštudoval marketing a obchod na Swansea University, EMILYON Business School a University of Mannheim. Narodil sa vo Veľkej Británii. Hovorí anglicky, francúzsky a nemecky. Je ženatý a má dcéru.

Zdroj: redakcia

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk