Pekári, cukrári a cestovinári sa rozširujú a svoje záujmy chcú presadzovať intenzívnejšie

Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov bude zastupovať záujmy ďalších 200 zamestnancov v sektore. Rady svojich členov zväz rozšíril o spoločnosti Tina plus, FLORIL, Taliansku pekáreň Bageta, MPC CESSI. Tie sa zaoberajú produkciou rôznych výrobkov od chleba, bagiet, cestovín, zákuskov až po oblátky.


„Pekári sú chrbtovou kosťou slovenského potravinárstva. Zamestnávame viac ako tretinu pracovníkov celého sektora a pôsobíme naozaj vo všetkých regiónoch. Zároveň sa nám darí spájať všetkých pekárov, cukrárov a cestovinárov od najmenších po najväčších pre spoločný záujem. Tým je fungujúce, zdravé a udržateľné pekárstvo, cukrárstvo a cestovinárstvo v našej krajine,“ povedal Milan Lapšanský, predseda Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC).


Spoločnosť Tina Plus, s. r. o., z Váhoviec pokračuje v tradícii svojho zakladateľa, ktorý sa už od roku 1985 špecializuje na výrobu oblátok pre slovenský i český trh. Striktne trvá na používaní slovenských surovín ako sú syr či bryndza, pričom nepoužíva žiadne farbivá či umelé a konzervačné prísady. Moderný rodinný podnik FLORIL, s. r. o., sa zasa špecializuje na cukrársku výrobu a produkciu slaného pečiva už viac ako 11 rokov.


Spoločnosť Talianska pekáreň Bageta, s. r. o., z Bratislavy pôsobí na trhu už 27 rokov. Zameriava sa na výrobu rôznych druhov chleba, pečiva a cukrárskych výrobkov. Spoločnosť MPC CESSI, a. s., sídliaca v Spišskej Novej Vsi vznikla v roku 1992. Okrem toho, že sa zaoberá výrobou cestovín, pečiva a cukrárskymi výrobkami, disponuje mlynom, kde vyrába vlastnú múku do svojich výrobkov i pre koncových zákazníkov.


„Našu vyjednávaciu silu sme zvýšili o spoločnosti, ktorých celkové ročné tržby sa spolu blížia hranici 20 miliónov € a zamestnávajú viac ako 200 ľudí naprieč Slovenskom. Aj naďalej budeme aktívne komunikovať, rokovať a v prípade potreby upozorňovať na nečinnosť štátu či politikov. Slovenským spotrebiteľom totiž chceme ponúkať kvalitné potraviny za prijateľné ceny a s nízkou uhlíkovou stopou. To však za aktuálne rastúcich cien vstupov bez podpory štátu a zmien legislatívy nie je možné,“ doplnil M. Lapšanský.


Zdroj: Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk