Finančná správa zverejnila novú aplikáciu Virtuálna registračná pokladnica 2

Virtuálna registračná pokladnica 2 (VRP 2) bude mať aj funkciu zaokrúhľovania. Od 1. júla totiž nadobúda účinnosť novela zákona o cenách, ktorou sa obmedzí obeh jednocentových a dvojcentových mincí na Slovensku. Stiahnuť aplikáciu si je možné z platformy Google Play, dostupná je aj cez webové rozhranie.

 

Hoci novela zákona o cenách nadobudne účinnosť až 1. júla, používatelia si ju môžu otestovať už v predstihu. Do uvedeného dátumu je VRP 2 určená predovšetkým na testovanie funkčnosti. Pokladničné doklady by nemali evidovať, vytvárať môžu neplatné doklady.

 

Aplikáciu pre operačné systémy Android 5 a vyššie si klienti môžu stiahnuť z platformy Google Play [nové okno], dostupná aj cez webové rozhranie [nové okno]. V prvej fáze programovania bol dôraz kladený na podporu tlače pokladničných dokladov, preto nie je VRP 2 zatiaľ dostupná pre iOS zariadenia. Finančná správa vyvíja maximálne úsilie, aby bola VRP 2 dostupná čoskoro aj pre týchto používateľov.


Ak si podnikatelia nastavia ceny tak, že nepodliehajú zaokrúhľovaniu, tak budú môcť dočasne používať aj pôvodnú aplikáciu Pokladnica. Aplikácie je možné simultánne používať, avšak používateľ nemôže byť prihlásený do oboch naraz. Finančná správa SR odporúča klientom, aby si stiahli a používali novú aplikáciu VRP 2, pretože súčasnú aplikáciu Pokladnica plánujú čoskoro odstaviť z prevádzky.


VRP 2 disponuje všetkými dôležitými funkciami ako aplikácia Pokladnica. Podporuje tlač na termotlačiarňach, skenovanie EAN kódov, prihlasovanie biometriou a obsahuje aj dlaždice najpoužívanejších tovarov a služieb. Prínosom je zapracovanie responzívneho dizajnu, ktorý robí použitie aplikácie komfortnejším, napr. aj pri použití webového rozhrania na mobilnom telefóne.


Na špecializovanej podstránke na portáli finančnej správy nájdu podnikatelia všetky dôležité informácie. Zverejnená je aj používateľská príručka a ďalšie infomateriály. Nápomocné je aj call centrum finančnej správy kde podnikateľom poradia konzultanti a zodpovedajú prípadné otázky.


Zdroj: Finančná správa SR

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk