Aupark víta leto. Návštevníkov čaká aj pozoruhodná hydroponická záhrada

Obchodné centrum Aupark môže jedným z miest trávenia letných dní a usiluje sa urobiť preto všetko potrebné. Centrum pripravilo záživné workshopy a jedinečnú hydroponickú záhradu s čerstvou zeleninou a bylinkami.

 

aupark hydroponia

 

Počas najbližších dvoch týždňov Aupark ponúka príležitosť nahliadnuť pod pokrievku reštaurácií a kaviarní. Do 11.7. majú záujemcovia možnosť zastaviť sa na špeciálnej ochutnávke v stánku Everyday Tasty a vyskúšať to najlepšie z Aupark gastronómie. Nespresso butik zasa posunie kávové zážitky na úplne inú úroveň. Milovníkom sushi zrejme ulahodí Sushitime a Aupark nezabúda ani na študentov, ktorým práve končí školský rok. Do Starbucks si môžu zájsť nielen po dobrý nápoj, ale aj darček k vysvedčeniu. Foodcourt v Auparku ponúka viacero ďalších možností, napríklad možnosť vyskúšať stredomorskú kuchyňu na terase v Duetto Ristorante s romantickým výhľadom na hrad, ázijské jedlo v Soho, či Kubu s chutnými domácimi cestovinami. Na prízemí čaká milovníkov káv sladká bodka v podobe kávy v Blue Bear caffe and bar, ostatných osviežujúca zmrzlina v Cream parku.

 

Zaujímavým tohtoročným lákadlom je hydroponická záhrada. Hydroponické záhrady sú založené na pestovaní rastlín bez zemitého substrátu. Všetky potrebné živiny čerpajú z vodného roztoku, do ktorého sú pridávané hnojivá podľa potrieb jednotlivých rastlín. Výhodami takejto záhrady sú bezpochyby jej jednoduchá údržba, pôsobivý vzhľad a zaujímavé možnosti umiestnenia. Na vlastné oči si teraz môžu záujemcovia jednu takúto záhradu prísť pozrieť aj do Auparku.


Rastliny rastú v hydroponickom prostredí rýchlejšie a rovnomernejšie, ich plody sú chutnejšie a bohatšie na vitamíny a minerály. Za rok dokáže podobná záhrada vyprodukovať 430 kg bazalky, 620 kg koriandru a až tonu listového šalátu. Zároveň je v porovnaní s bežným spôsobom pestovania rastlín spotreba vody o 95% nižšia, takže objav hydropónie poteší všetkých fanúšikov udržateľnosti.


Až do 11.7. majú návštevníci Auparku možnosť priložiť ruku k tvorbe hydroponickej záhrady. Záujemcovia si môžu overiť, ako tento spôsob pestovania funguje, ale aj vyskúšať, ako zelenina vypestovaná bez klasického substrátu chutí. V ponuke je bazalka, mangold, koriander, medovka a listový šalát. Čerstvá úroda sa zbiera v Aupark Bratislava každý piatok medzi 16:00 a 18:00.


No a pre členov vernostného programu si Aupark tentokrát okrem zliav pripravili aj čerstvú dávku zeleniny priamo z hydroponickej záhrady. Po svoju nádielku vitamínov si tak možno prísť do Auparku každý piatok a to až do minutia zásob.


Zdroj: Unibail-Rodamco-Westfield

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk