BILLA pripravila akciovú ponuku rýb a papierenských výrobkov pochádzajúcich z ekologických zdrojov


Keďže trend zdravého životného štýlu a s ním spojený dopyt po rybách a rybích produktoch celosvetovo rastie, je dôležité vyhľadávať v obchodoch výrobky pochádzajúce z udržateľného rybolovu, ktorý nemá devastačný vplyv na rybie populácie a morskú faunu.

 

V predajniach BILLA nájdu zákazníci tuniaka privátnych značiek s certifikátom Dolphin Safe garantujúcim, že tuniaky pochádzajú zo šetrného rybolovu, počas ktorého neboli ohrozené delfíny. Rybie prsty, filety zo sleďov či treščiu pečeň zas BILLA v rámci vlastných značiek ponúka s certifikátom organizácie Marine Stewardship Council (MSC). Táto pečať zaručuje zodpovedné rybné hospodárstvo a udržateľný rybolov, čím prispieva k zdraviu svetových morí a oceánov.

 

Okrem toho sa pri rybích produktoch v BILLA zákazníci môžu stretnúť s certifikátom organizácie Aquaculture Stewardship Council (ASC) – takto označené výrobky pochádzajú zo zodpovedného chovu, ktorý prihliada na zachovanie životných podmienok pre ryby, ale aj zdravého životného prostredia.


Rovnako, ako sa spoločnosť BILLA zaujíma o kondíciu svetových morí, podporuje aj zodpovedné lesné hospodárstvo. Dohliada na to, aby pri výrobe papierenských produktov vlastných značiek boli používané iba suroviny, ktoré pochádzajú z udržateľných zdrojov. Preto toaletný papier, papierové utierky či papierové obrúsky nesú logo FSC organizácie Forest Stewardship Council. Tento certifikát zaručuje, že drevo použité na ich výrobu bolo vyťažené a spracované environmentálne, sociálne a ekonomicky zodpovedne. Papierové vreckovky vlastnej značky BILLA či kuchynské utierky XXL, ktoré sieť supermarketov aktuálne ponúka za zvýhodnenú cenu, zas nesie pečať PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification). Tá garantuje, že produkty boli vyrobené z dreva v lesoch obhospodarovaných trvalo udržateľným spôsobom za dodržiavania najvyšších ekologických, sociálnych a etických štandardov.


Akciová ponuka rýb, rybích produktov a papierenských výrobkov pochádzajúcich z ekologických zdrojov platí v predajniach BILLA do 5.7. alebo do vypredania zásob.


Zdroj: BILLA

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk