Tesco spúšťa vo svojich predajniach hlasovanie o podpore 231 komunitných projektov

Až 374 nápadov na zlepšenie života v komunitách prihlásili na jeseň minulého roka miestne organizácie, samosprávy, školy či neziskové organizácie do grantového programu Tesca Vy rozhodujete, my pomáhame.

 

tesco vpm 2022


Program už po desiatykrát podporí vybrané projekty na Slovensku sumou vyše 182-tisíc €. Nezávislá komisia – v zastúpení Tesca a zástupcov neziskového sektora – vybrala z prihlásených projektov 231 projektov, ktoré postúpili do hlasovania zákazníkov. Víťazné projekty môžu hlasovacími žetónmi získanými za každý nákup podporiť zákazníci vo všetkých predajniach Tesca od 17. januára 2022 do 13. februára 2022. V každej predajni sú umiestnené hlasovacie stojany s 3 projektmi z blízkeho okolia. Nápad s najviac žetónmi od zákazníkov podporí Tesco sumou 1 300 €, na druhom mieste sumou 600 € a tretí nápad získa 300 €. O podpore navyše v celkovej výške 13 000 € rozhodnú v hlasovaní kolegovia z Tesca.


„Veľmi nás teší, že ľuďom čoraz viac záleží na okolí, v ktorom žijú a pracujú, a sami vymýšľajú projekty, ako zlepšiť život celej komunity. Do tohtoročnej edície grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame boli prihlásené najmä projekty z oblasti zdravia, športu, vzdelávania a kultúry. Projektom vybraným do hlasovania držíme palce a zákazníkom ďakujeme za každý jeden hlas,“ hovorí Michaela Lehotská, CSR manažérka Tesca.


Miestne organizácie, samosprávy, školy či neziskovky do 10. edície grantu prihlásili celkovo takmer 4 200 nápadov. Najviac projektov v aktuálnej 10. edícii prihlásili organizácie v Banskobystrickom a Žilinskom kraji.


Tesco dlhodobo podporuje komunity vo všetkých regiónoch, v ktorých pôsobí. V doterajších 9 edíciách projektu reťazec finančne podporil až 1 617 projektov celkovou sumou 1,33 milióna €. Zákazníci projektom odovzdali dokopy takmer 28 miliónov žetónov.


Grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame podporuje rozličné verejnoprospešné iniciatívy, a to z oblasti zdravia, športu, vzdelávania či kultúry. Môže ísť napríklad o vybudovanie detského ihriska či cyklotrasy, vytvorenie športovej aktivity pre škôlkarov či seniorov, bezpečnejšie fungovanie centra voľného času, postavenie hmyzieho hotela či ochranu včiel. Príležitosť dostanú i projekty, ktoré pomáhajú vyrovnať sa so súčasnou mimoriadnou situáciou po nástupe koronakrízy či podporiť zdravie a imunitu.


Celkový zoznam víťazných projektov z minulých edícií je k dispozícii na webstránke grantového programu.
Vďaka programu Vy rozhodujete, my pomáhame sa doposiaľ zrealizovalo v regiónoch popri stovkách iných projektov napríklad:


• 105 kultúrnych podujatí


• 58 ihrísk


• 199 vzdelávacích aktivít


• 154 úprav verejných záhrad a parkov


• 13 detských táborov


• 21 pomocí pre útulky pre zvieratá


• 8 aktivít na ochranu včiel.

 

Zdroj a foto: Tesco


(pp)

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk