kaufland

kaufland veggie banner l

kaufland

mBank predstavuje eKartu – virtuálnu kartu na internetové platby

Klienti mBank si odteraz môžu priamo v mobilnej aplikácii alebo internet bankingu zriadiť eKartu – virtuálnu kartu určenú na platby na internete.


Vďaka tejto novinke tak môžu platiť online bez starostí, stačí si kartu len dobiť, teda previesť na ňu ľubovoľnú čiastku a s tou následne v internetovom prostredí disponovať.


Virtuálna karta je špeciálny typ karty, ktorá existuje iba v mobilnej aplikácii alebo internet bankingu. Nie je to teda klasická karta z plastu, čo prináša mnoho výhod - nie je možné ju odcudziť a netreba čakať na jej fyzické doručenie poštou. Klienti mBank ju majú k dispozícii okamžite.


„Pomocou eKarty chceme našim klientom umožniť, aby sa pri platbách na internete cítili pohodlne. Nie všetci klienti totiž majú k platbám cez internet dôveru. Práve preto je eKarta dobíjacia a umožňuje aj prevádzanie malých súm. Vďaka tomu nemusia mať obavy o svoje peniaze na bežnom účte. V prípade straty alebo odcudzenia údajov karty má podvodník prístup len k čiastke, ktorá je na virtuálnej karte prevedená. Navyše, k údajom o bežnom účte sa prostredníctvom eKarty dostať nemôže. Na karte nie je potrebné mať peniaze neustále. Ak klient kartu nepoužíva, môže ju vynulovať tak, že si z nej peniaze prevedie naspäť na svoj bežný účet. Všetky tieto úkony vyrieši pohodlne v mobilnej aplikácii alebo internet bankingu,“ hovorí Michal Staněk, produktový špecialista platobných kariet mBank.


O eKartu si klienti môžu požiadať priamo vo svojej mobilnej aplikácii alebo internet bankingu. Po schválení žiadosti je okamžite pripravená na použitie. Jej zriadenie a používanie je zadarmo.


eKarta od mBank je od účtu klienta oddelená. To znamená, že ak s ňou chce klient vykonať nejaké transakcie, je potrebné na ňu najskôr previesť prostriedky z bežného účtu, teda dobiť ju. Dobíjanie sa dá zrealizovať v mobilnej aplikácii alebo internet bankingu, stačí zadať požadovanú čiastku a potvrdiť. Potom si už len pri platbe online nákupu zobrazíte jej údaje, ktoré prekopírujete do platobnej brány, aby ste mohli online nákup dokončiť. Ak klienti nechcú dobíjať eKartu pred každým menším nákupom, môžu si na ňu previesť vyššiu čiastku naraz.


Zdroj: mBank

 

Video

Prvé ohlasy spotrebiteľov na recykláciu plastov

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk