STILL zrealizuje projekt budúcnosti pre Beiersdorf AG

Spoločnosť Beiersdorf AG buduje v Seehausene pri nemeckom Lipsku vysoko moderné centrum na výrobu kozmetických produktov.


V návrhu koncepcie a v realizácii zásobovania výroby a skladu vsadila v komplexnom miliónovom projekte na odbornosť spoločnosti STILL. V náročnom výberovom konaní sa intralogistický koncern presadil s tímom expertov na intralogistiku a automatizáciu.


Ide o prvý spoločný veľký projekt dvoch tradičných spoločností z Hamburgu. V šesťmesačnom výberovom konaní presvedčili špecialisti a špecialistky zo spoločnosti STILL okrem iného bohatými skúsenosťami vo vnútropodnikovej logistike a fundovanými odbornými znalosťami v automatizácii logistických procesov. Spolu so spoločnosťou STILL bude zapojená aj sesterská spoločnosť z koncernu KION, spoločnosť Dematic. Tá v rámci tohto projektu dodá prepravný systém paliet, ktorý vzájomne prepojí všetky subsystémy.


„Myslím, že okrem odbornej koncepcie sme zabodovali predovšetkým našou orientáciou na riešenia a konštruktívnou tímovou prácou so zákazníkom a jeho projektovým partnerom,“ hovorí Florian Kratzer, International Key Account Manager Automated Solutions. Potvrdzuje to aj logistický tím spoločnosti Beiersdorf: „Komunikácia bola od začiatku otvorená, rešpektujúca a intenzívne zameraná na výsledok. Tím nám predstavoval stále nové alternatívne prístupy a pri plánovaní predkladal kompetentné návrhy. Tieto konštruktívne diskusie a vynikajúce poradenstvo rozhodujúcim spôsobom prispeli k nášmu rozhodnutiu, že sme si za partnera vybrali spoločnosť STILL.“


Novostavba v blízkosti Lipska patrí k najväčším investičným projektom spoločnosti Beiersdorf v Európe. Aby výrobný závod dlhodobo vyhovoval požiadavkám budúcnosti, mali by byť procesy zásobovania výroby integrované podľa najnovších štandardov efektívnej organizácie skladu. Rozhodujúci význam má pritom automatizácia: O plynulý materiálový tok sa starajú prepravné systémy bez vodiča v dokonalej súhre medzi sebou aj s manuálne ovládanými strojmi a inteligentnými prvkami skladu – bolo tak možné zvýšiť produktivitu, optimalizovať procesy, znížiť náklady a zvýšiť kapacity. „Projekty takejto veľkosti nie sú v Nemecku na dennom poriadku. Špecialistom, ako sme my, prinášajú možnosť poskytnúť celé spektrum know-how,“ vysvetľuje F. Kratzer. „O to viac nás teší, že môžeme byť partnerom v tomto inovačnom projekte v tak štrukturálne dôležitej pobočke, ako je Lipsko.“


Konkrétne ide o príjem tovaru, kontrolu kvality, vnútropodnikovú prepravu a uskladenie prichádzajúceho materiálu, v ďalšom priebehu potom aj o jeho vyskladnenie a ďalšiu prepravu do výroby. Spoločnosť STILL pre tieto úlohy navrhla v úzkej spolupráci so spoločnosťou Beiersdorf komplexne integrovaný systém. V príjme tovaru a expedícii sa používajú manuálne elektrické vysokozdvižné vozíky a skladová technika STILL. Prepravná technológia koncernovej sestry Dematic zabezpečuje napojenie príjmu tovaru na sklad s úzkymi uličkami, v ktorom pracuje šesť plne automatizovaných regálových vozíkov STILL MX-X iGo systems. Okrem toho prepravná technika zabezpečuje prepravu materiálu zo skladu s úzkymi uličkami do výroby, kde tovar preberá šesť vysokozdvižných vozíkov STILL EXV iGo systems. Tie poskytujú plne automatizovanú prepravu k výrobným zariadeniam spoločnosti Beiersdorf.


„Veľkou výzvou projektu je už jeho objem a z toho vyplývajúca rozmanitosť,“ vysvetľuje F. Kratzer. „Máme tu ťažké bremená rôznych rozmerov, vysoké regály a dlhé trasy, ktoré sa musia rýchlo a bezpečne prekonať.“ Nainštaluje sa preto asi 140 metrov prepravných systémov a použije asi 25 manuálnych a automatizovaných vozíkov. Bolo potrebné zohľadniť rad rôznych nákladových jednotiek s hmotnosťou až 1 250 kilogramov na kus a v plne automatizovanom sklade s úzkymi uličkami umožniť výšku uskladnenia až 12,7 m.


Zdroj: STILL

 

PR

Video

Pozvánka na Retail Summit 2021

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk