Reťazec Tesco už druhý rok po sebe zorganizoval v čase pandémie mimoriadnu letnú verziu potravinovej zbierky

Darované potraviny aj hygienické potreby od zákazníkov Tesca vážia spolu 22 182 kilogramov. Vyše 22 ton pomoci tak pomôže nasýtiť 52-tisíc porciami jedla ľudí v núdzi naprieč krajinou. Ľuďom v núdzi pomôžu nielen vyzbierané potraviny od zákazníkov, ale naviac aj darované produkty v hodnote 25-tisíc € od Tesca.

 

LPZ 2021

 

„Potravinová zbierka vytvorila príležitosť pre každého zo zákazníkov Tesca, ktorí mohli v období 4 týždňov pomôcť ľuďom v núdzi počas nákupu v ktoromkoľvek z našich obchodov. Spolu s naším príspevkom v hodnote 25-tisíc eur tak spolupracujúcim charitám poputuje viac ako 22 ton potravín a drogérie,“ hovorí Katarína Pšenáková, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.


Tohtoročná letná potravinová zbierka prebiehala od 2. augusta do 29. augusta 2021 vo všetkých 154 predajniach Tesca. Stačilo, ak pri bežnom nákupe zákazníci nakúpili trvanlivé potraviny ako napríklad cestoviny, ryžu, strukoviny, konzervy či zaváraniny alebo hygienické potreby navyše a odovzdali ich na zberné miesta za pokladničnou zónou v ktorejkoľvek predajni.


S výberom vhodných produktov pomáhali kolegovia v Tescu alebo dobrovoľníci z partnerských organizácií. Súčasťou zbierky bola aj možnosť zapojiť sa online – prostredníctvom služby Tesco Online nákupy, ktorá je dostupná pre 2,8 milióna ľudí na Slovensku. Online zbierka prebiehala od 3. do 31. augusta tohto roka. Pri online nákupe si mohli zákazníci vybrať spomedzi šiestich pripravených balíčkov pomoci v hodnote od 5 do 12 €.


Reťazec spustil prvú letnú potravinovú zbierku už vlani v lete v promptnej reakcii na vypuknutie koronakrízy. Práve vďaka potravinovým zbierkam Tesca sa podarilo podať pomocnú ruku veľkému množstvu ľudí v núdzi a rovnako to je aj pri ďalších aktivitách, ktorými Tesco každý deň podporuje tých najzraniteľnejších, či už ide o darovanie nepredaných potravín zo všetkých 154 predajniach reťazca alebo mimoriadne potravinové dary v doterajšej hodnote viac ako 220-tisíc € od vypuknutia pandémie.


Reťazec pomáha každodenne ľuďom v núdzi prostredníctvom darovania nepredaných potravín. Tesco doposiaľ darovalo viac ako 7 300 ton potravín, z ktorých bolo pripravených viac ako 17 miliónov porcií jedla pre ľudí v núdzi.


Zdroj: Tesco

Video

Pozvánka na Retail Summit 2021

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk