KAUFLAND CARD

KAUFLAND CARD

KAUFLAND CARD

Česká eco-friendly módna značka Bohempia vstupuje na slovenský trh

Záujemcom ponúkne napríklad vegánske tenisky, barefootovú obuv a udržateľnú módu.

 

bohempia

 


Česká módna značka Bohempia sa už šesť rokov zaoberá výrobou tenisiek, barefoot obuvi, oblečenia a doplnkov z udržateľných materiálov, predovšetkým z konope. Po vstupe do Spojených štátov amerických a Japonska, kde otvorila i svoj prvý zahraničný kamenný obchod, vstupuje aj na Slovensko.


Kľúčom k ďalšiemu rastu značky je okrem iného posilňovanie pozície na domácom trhu a zahraničná expanzia, predovšetkým na európske trhy. Prvou európskou krajinou, kde otvára svoj ďalší on-line obchod, sa tak stáva Slovensko. I napriek tomu, že tam Bohempia doposiaľ nemala žiadne zastúpenie, Slovensko je prvým najväčším zahraničným trhom a tvorí viacej než štvrtinu celkového zahraničného obratu.


“Pretože máme na Slovensku po celých šesť rokov fungovania veľkú podporu a naši slovenskí zákazníci sú nám veľmi blízki, rozhodli sme sa vytvoriť lokalizovaný e-shop priamo pre nich. Ponúkame v ňom všetko, čo môžete nájsť i na našom českom e-shope, ale nachádza sa na doméne bohempia.sk a je plne v slovenskom jazyku,” komentuje zakladateľ Bohempia Tomáš Rohal.


Bohempia v ostatných mesiacoch pokračuje v mohutnom raste, ktorý je podporený záujmom o udržateľnú módu, ale i zrýchlením celosvetovej e-commerce. Udržateľné tenisky od Bohempia sa nosia na celom svete. Nájdete ich vo Veľkej Británii, Fínsku, Nemecku, USA, v Japonsku, na Novom Zélande alebo v Austrálii. Značka tak pokračuje v naplňovaní svojej ambície stať sa jedným z popredných celosvetových hráčov na poli udržateľných módnych produktov vyrobených z konope.


„Expanzia do zahraničia je pre nás jednou z tohtoročných priorít. V rámci rozširovania nášho portfólia produktov, ktoré český zákazník už detailne pozná, chceme rovnakú kvalitu a produkty ponúkať i v ďalších európskych krajinách. Po Slovensku bude určite nasledovať Nemecko a ďalšie veľké európske krajiny,“ dopĺňa T. Rohal.


Bohempia je jedinou módnou značkou na svete, ktorá nepoužíva technické konope dovezené z Číny, ale dodávateľov si starostlivo vyberá. Kladie dôraz na etickú a vysoko ekologickú výrobu, preto majú všetky produkty medzinárodný certifikát “PETA Approved Vegan”.


Zdroj: Bohempia

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk