KAUFLAND CARD

KAUFLAND CARD

KAUFLAND CARD

Sieť obchodných centier LIPA PARK má nového správcu

Správu siete obchodných centier LIPA PARK preberá holandská spoločnosť MVGM, ktorá na Slovensko vstúpila koncom roka 2019 akvizíciou profesionálneho tímu property managementu realitno-poradenskej spoločnosti JLL.

 

lipa

 

Portfólio LIPA PARKOV tvorí 10 obchodných centier umiestnených v regiónoch západného, stredného i východného Slovenska s celkovou rozlohou takmer 40 000 m2 prenajímateľnej plochy. Projekt LIPA PARK kumulatívne združuje viac než 70 nájomcov, medzi ktorých patria napríklad prevádzky Billa, Mountfield, dm drogerie, Pepco, Dráčik, Tedi, Takko Fashion, Super Zoo, Kik či Deichmann. Ich špecifikom je okrem mixu nájomcov aj ich strategická poloha v lokalitách vybraných krajských či okresných miest, a to Žilina, Zvolen, Nové Zámky, Dunajská Streda, Detva, Banská Štiavnica, Poprad, Michalovce, ale aj v menších mestách ako Želiezovce a Krupina.


„Zvyšovanie a udržiavanie vysokej výkonnosti portfólia spravovaných nehnuteľností je pre náš fond kľúčové. Aj preto sme sa pri jednom z našich najúspešnejších projektov, sieti obchodných centier Lipa Parkov, rozhodli pre spoluprácu s medzinárodnou správcovskou spoločnosťou, ktorej tím dokáže zabezpečiť odbornú a špecializovanú prácu s uvedenými obchodnými centrami. Od zefektívňovania denno-dennej prevádzky, cez optimalizáciu prevádzkových nákladov až po strategickú prácu s existujúcim mixom nájomcov. Ide o partnera, ktorý do spolupráce prinesie vysokú odbornosť a zároveň bohaté skúsenosti a poznatky o aktuálnych retailových trendoch okolitých trhov Európy,“ hovorí Andrej Lehocký Head of Real Estate fund v Tatra Asset Management.


„Hlavným cieľom nášho tímu bude zúročiť dlhoročné skúsenosti a profesionálny prístup so zámerom optimalizovať prevádzku, posilňovať existujúci mix nájomcov a jednotnú identitu parkov, a tak pre majiteľa maximalizovať hodnotu spravovaného portfólia. Naša značka na Slovensku pôsobí druhý rok, no odborníci, ktorí tvoria slovenský MVGM tím, disponujú s viac než dvadsaťročnými skúsenosťami pri správe všetkých typov komerčných nehnuteľností v regióne CEE,“ hovorí Filip Polomský, konateľ spoločnosti MVGM na Slovensku. „Aktuálne máme pod svojou správou portfólio s celkovou výmerou 480 tisíc m2 a touto transakciou sa nám podarí navýšiť hodnotu MVGM spravovaného portfólia na Slovensku na úroveň 670 mil. €. Tento nový mandát je pre nás dôležitým krokom vpred a je dôkazom strategického smerovania našej firmy, ktorá má ambíciu stať sa nielen európskym lídrom v oblasti správy nehnuteľností, ale najmä strategickým a špecializovaným partnerom majiteľov prvotriednych komerčných nehnuteľností na Slovensku.“


Spoločnosť MVGM pôsobí v 10 krajinách Európy, združuje vyše 1700 zamestnancov a jej súčasné portfólio predstavuje hodnotu viac ako 20 miliónov m2. MVGM v posledných piatich rokoch rástla prostredníctvom akvizícií nemeckého Vivanium v roku 2020 a PropertyFirst v roku 2019, fúziou s Verwey v roku 2018 a akvizíciou holandskej spoločnosti Actys v roku 2016. Spoločnosti MVGM a JLL ohlásili transakciu v júli minulého roka, vďaka ktorej spoločnosť MVGM posilnila pôsobenie v ďalších 8 krajinách s 540 zamestnancami v Španielsku, Portugalsku, Belgicku, Luxembursku, Poľsku, Českej republike, Rumunsku, na Slovensku a rozšírila existujúce tímy v Holandsku a v Nemecku. MVGM zabezpečuje profesionálne služby pre lokálnych i medzinárodných investorov, banky a finančníkov, bytové združenia, podnikateľov, DGA, poisťovacie spoločnosti, vlády a vládne agentúry. Na Slovensku MVGM tím aktuálne zodpovedá za portfólio 24 nehnuteľností s čistou prenajímateľnou plochou 480 000 m2 pri celkovej hodnote majetku prevyšujúcej 670 mil. €.


Zdroj: MVGM

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk