Kaufland 450x1010

Kaufland 450x1010

Kaufland

Amazon na Slovensku zvyšuje celkovú pracovnú silu na 3 000 stálych pracovných miest

Spoločnosť Amazon v Logistickom centre v Seredi, od otvorenia v roku 2017, vytvorila 2 000 stálych pracovných miest a v jej bratislavskej kancelárii viac ako 1 000 pracovných miest, čím sa celkový počet stálych slovenských zamestnancov spoločnosti zvýšil na 3 000.


Zamestnanci na Slovensku zastávajú najrôznejšie pozície s rôznou úrovňou skúseností, zručností a vzdelania, od veľkého množstva vstupných pozícií v prevádzke, cez oblasti ako sú financie a dane, mzdy a Amazon biznis, až po tímy pre reklamu a katalógy, so sídlom v Bratislave.


„Rozširujeme naše podnikanie a vytvárame pracovné pozície pre ľudí z regiónov v blízkosti nášho sídla, a pritom ponúkame konkurenčné mzdy a komplexné zamestnanecké výhody už od prvého pracovného dňa. Ponúkame tiež veľké príležitosti profesionálom, od prevádzkových manažérov a inžinierov cez odborníkov na HR, financie, IT alebo aj program pre absolventov, aby sa pripojili k našim tímom,“ hovorí Radek Stegbauer, generálny riaditeľ spoločnosti Amazon v Seredi.


Zamestnanci Amazonu v reverznom centre v Seredi dostávajú platy od 5,50 € (pozície na základnej úrovni) alebo od 7,00 € (vedúci tímov) na hodinu. Okrem zamestnaneckých výhod v odbore, ako je dodatočný až 20% mesačný bonus stanovený na základe dochádzky a výsledkov prevádzky a ročný bonus až 8,5% brutto, spoločnosť Amazon zároveň poskytuje súkromnú zdravotnú starostlivosť, životné poistenie, doplnkový dôchodkový plán, autobusovú dopravu s mesačným poplatkom iba 24 €, stravovanie za 1 €, zľavy na nákupy na Amazon.de, program Ramp Back pre rodičov a mnoho ďalších, vrátane inovatívneho programu Career Choice, ktorý pokrýva až 95 % školných výdavkov.


Career Choice pomáha školiť zamestnancov na pracovné miesta v Amazone a ďalších spoločnostiach. Tento program preplatí až 95 % školného za kurzy vo vybraných žiadaných odboroch, bez ohľadu na to, či sú tieto zručnosti relevantné pre budúci kariérny postup v Amazone. Na Slovensku začal program Career Choice fungovať koncom roka 2018 a bolo v rámci neho celkovo investovaných do odbornej prípravy a vzdelávania zamestnancov 132 tisíc eur. Od začiatku programu tento program na Slovensku podporil viac ako 240 zamestnancov a celosvetovo viac ako 19 tisíc. Hoci bol počet záujemcov pre prvý polrok 2020 ovplyvnený pandémiou COVID-19, program má stúpajúcu tendenciu. Medzi najobľúbenejšie kariérne kurzy patria IT kurzy, kurzy ekonómie a účtovníctva.


Amazon tiež ponúka tradičné, vzostupné kariérne postupy, ktoré umožňujú ľuďom rozvíjať sa a pripravovať sa na manažérske pozície. Od začiatku spustenia prevádzky spoločnosti Amazon na Slovensku v roku 2017 bolo v rámci interných štruktúr spoločnosti povýšených viac ako 80 zamestnancov.


Amazon v Bratislave v súčasnosti vytvára viac ako 1 000 pracovných miest. Korporátna jednotka spoločnosti Amazon sa naďalej rozrastá vo viacerých oblastiach a má otvorených viac ako 100 pracovných pozícií. Rôzne tímy v súčasnosti hľadajú skúsených kandidátov aj absolventov, z odborov financií, miezd, daní, reklamy, správy účtov a jazykových špecialistov na preklady a lokalizáciu.


„Naše tímy sú veľmi rozmanité a medzinárodné, v kancelárii máme 60 národností, viac ako polovicu našej pracovnej sily tvoria ženy a tiež 53% všetkých manažérskych pozícií zastávajú ženy,“ uviedla Barbora Slivková, HR manažérka spoločnosti Amazon prevádzky v Bratislave.


Zdroj: Amazon

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW