Výrobca domácej sódy SodaStream rozbieha spoluprácu s distribútorom potravín Lunys

Predmetom spolupráce je dovoz originálnych bombičiek ku koncovým spotrebiteľom. Používatelia systému SodaStream mali doteraz možnosť vymeniť si bombičku na viac ako 600 predajných miestach po celom Slovensku, medzi ktorými sú aj exponované super- a hypermarkety.


Od septembra bude výmena, resp. kúpa originálnych bombičiek jednoduchšia. Spoločnosť Fast Plus s. r. o., ako výhradný dovozca výrobkov značky SodaStream pre Slovensko uzatvoril spoluprácu so spoločnosťou Lunys, ktorá zaváža potraviny, drogériu a chovateľské potreby v rámci celej republiky.


„Hľadáme ďalšie možnosti, ako vyjsť našim zákazníkom v ústrety. Objednávanie potravín domov zažíva v tejto dobe boom a výrazne nám uľahčuje život v týchto už mesiace neštandardných časoch. Voľba preto padla na spoločnosť s dlhoročným zázemím, spoľahlivou logistikou a kvalitným sortimentom,“ vysvetľuje pozadie spolupráce produktový manažér pre SodaStream Attila Forgon.


„Na slovenskom trhu pôsobíme už 25 rokov. Od viac než 500 osvedčených dodávateľov rozvážame tovar po celej republike vo vyše 150 chladiarenských vozidlách. Najväčší dôraz kladieme na kvalitu ponúkaného sortimentu a pri potravinách obzvlášť dbáme na čerstvosť,“ dopĺňa Renáta Karašová, marketingová špecialistka Lunys-u. „Naši pracovníci každú hodinu zabalia približne 5 ton rôznych výrobkov, ročne tak k zákazníkom dovezieme až 28 miliónov kíl tovaru,“ dodáva.


Výmenu originálnej bombičky si tak spotrebitelia môžu objednať spolu s potravinami, drogériou alebo chovateľskými potrebami. Službu začína SodaStream testovať najprv na západnom Slovensku. „Službu budeme samozrejme postupne rozširovať. Na stránkach sodastream.sk zákazníci nájdu prehľadný zoznam obcí a miest, v ktorých doručovanie bombičiek SodaStream domov funguje,“ približuje A. Forgon. Okrem výmeny bombičky s doručením až domov a možnosti dokúpenia si ďalšej, tzv. rezervnej bombičky sa v portfóliu spoločnosti Lunys objavia aj originálne príchute SodaStream, vyrobené špeciálne pre perlivú vodu a neskôr sa sortiment rozšíri aj o ďalšie výrobky ako sú samotné prístroje na výrobu perlivej vody, fľaše na sýtenie či dizajnové poháre.


Na využitie možnosti dovozu bombičky SodaStream až ku dverám stačí registrácia na lunys.sk a následná aspoň 30-eurová objednávka. Podľa slov produktového manažéra je táto suma dočasná, onedlho bude možná výmena bombičky aj pri nižšej hodnote nákupu, resp. len samotná výmena bombičky. V takýchto prípadoch sa k hodnote nákupu pripočíta cena dopravy, stanovená spoločnosťou Lunys.


Zdroj: SodaStream

 

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW