Počas mesiaca sa reťazcu Tesco podarilo vyzbierať takmer 13 t výrobkov

Tesco promptne zareagovalo na mimoriadne okolnosti hneď na začiatku koronakrízy. Ľuďom v núdzi reťazec pomohol jednorazovým darom potravín a potrebných výrobkov v hodnote viac ako 172-tisíc €.

 

potravinovazbierka leto


Aby čo najviac pomohlo Tesco rodinám v núdzi, spustilo potravinovú zbierku, ktorá prebieha vo všetkých 152 predajniach Tesca až do konca augusta. „Vďaka solidarite a štedrosti našich zákazníkov sa nám už podarilo dosiahnuť významný míľnik, takmer 13 ton vyzbieraných potravín a ďalších produktov. Poďakovanie patrí všetkým nakupujúcim Tesca, ktorí sa rozhodli pomáhať spolu s nami. Zároveň si vážime prínos našich kolegov, ktorí sa pridali k dobrovoľníkom z charitatívnych organizácií a spoločne vysvetľovali zákazníkom, ako sa môžu do zbierky zapojiť. Vďaka našim dlhoročným partnerom z tretieho sektora dokážeme pomôcť práve tým ľuďom, ktorí to teraz najviac potrebujú. Naša mimoriadna potravinová zbierka prináša pre každého možnosť, ako urobiť niečo prospešné pre celú komunitu. Chceme povzbudiť našich zákazníkov, aby sa pripojili, pretože každý darovaný výrobok má obrovský význam,“ uviedla Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.


Zapojiť sa do potravinovej zbierky a pomôcť môžu všetci zákazníci Tesca pri svojom bežnom nákupe. Stačí, ak sa rozhodnú zakúpiť trvanlivé potraviny či drogériové výrobky navyše a darovať ich ľudom v núdzi. Môže ísť o rozličné produkty z tohto sortimentu – príkladom je ryža, cestoviny, múka, cukor, olej, konzervy, zaváraniny, čaj, káva či produkty osobnej hygieny. Darovanie potravín je veľmi jednoduché a bezpečné: stačí ich odovzdať na vyznačené miesto za pokladničnou zónou.


Vyzbierané produkty odovzdáva Tesco Potravinovej banke Slovenska, ktorá zabezpečí ich distribúciu ľuďom v núdzi. Potraviny sa tak bezpečne dostanú k zraniteľným skupinám obyvateľstva, seniorom či tým, ktorí sa ocitli v ťažkej situácii v dôsledku straty zamestnania.


Zdroj: Tesco

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk