Pri zriaďovaní predajne pomôže virtuálna realita

Vďaka virtuálnej realite môžete zažiť váš budúci projekt skôr, než ho začnete fyzicky realizovať.

 virtuplex v

 

Česká spoločnosť Virtuplex je popredným VR laboratóriom v Európe, ktoré pomáha využívať virtuálnu realitu v podnikaní, okrem iného aj v oblasti retailu. Vďaka špičkovej technológii a know-how je možné v VR hale Virtuplexu nasimulovat budúcu podobu vašich obchodných, výrobných či kancelárskych priestorov, a to ešte predtým, než vzniknú, bez nutnosti použitia makiet a mokapov.

 

Táto forma budovania predajní, či showroomov šetrí preukázateľne čas aj peniaze. Vytvoriť sa tu dá aj priestor pre virtuálne obchodné rokovanie s účastníkmi z celého sveta alebo platformu pre školenie a tréning zamestnancov - napríklad v oblasti nebezpečných či krízových situácií, ktoré v realite nasimulovať nie je možné. Virtuálna realita tu umožňuje takisto prototypovať a prezentovať produkty všetkého druhu od automobilov cez lietadlá až po električky - a to kdekoľvek po svete, bez toho, aby ste ich museli komplikovane transportovať z miesta na miesto.

 

Vo Virtuplexe môže na ploche 600 m2 súčasne až 5 ľudí pracovať na širokom spektre zariadení - k dispozícii sú okuliare XTAL od spoločnosti VRgineers, VIVE Pro od HTC či Rift a Quest od Oculusu a takisto high-end profesionálny headset HP Reverb s rozlíšením 4K. Výhodou virtuálneho prostredia je obvykle možnosť rýchlo a menej nákladne iterovať, vylepšovať a meniť produkty alebo čokoľvek, čo sa v ňom práve nachádza.

 

Medzi unikátne vlastnosti Virtuplexu patrí aj partnerstvo s renomovanou agentúrou Ipsos, ktorá ponúka zákazníkom možnosť otestovať si ich návrhy priamo vo Virtuplexe. Môžu tak zistiť, ako sa budú návštevníci v novej pobočke cítiť, ako sa budú orientovať zamestnanci v nových kanceláriách či zrealizovať focus groups na akúkoľvek tému.

 

Zdroj: Virtuplex