Rastlinná novinka z dielne Ryba Žilina Vegan Exklusiv

V Žiline úspešne pokračujú v rozširovaní svojho vegánskeho portfólia. Na pultoch predajní sú už dva vegánske šaláty, dva druhy párkov, štyri druhy nárezov a od apríla aj výrobky Vegan Exklusiv a Vegan Mayo.

 

vegan exklusiv rybazilina v


Vegan exklusiv je rastlinná alternatíva tresky. Hlavnou surovinou, ktorá nahradila tresku, je okara. Padla na ňu voľba po dlhšom hľadaní, nakoľko musela spĺňala kvalitatívne požiadavky, byť čisto rastlinného pôvodu a ešte k tomu aj chutná. Jedná sa o pasterizovaný rastlinný výrobok, ktorý vzniká pri spracovaní sóje a má všestranné použitie.

 

Vegan Exklusiv je bohatá na Omega-3-mastné kyseliny a vlákninu. Má nízky obsah cukru a neobsahuje glutén. Tak, ako aj ostatné vegánske produkty z Ryba Žilina, aj Vegan Exklusiv má medzinárodný certifikát určený pre vegánske a vegetariánske výrobky V-Label. Spojením okary, domácej bezvaječnej „majonézy*“ a marinovanej zeleniny vznikla rastlinná alternatíva Tresky, ktorú si môže vychutnať naozaj každý.


Na pultoch predajní je tak ďalší výrobok, ktorý búra predsudky o nevábnej a nie príliš chutnej strave pre vegánov. Vegan Exklusiv získala na obľube aj medzi fanúšikmi mäsa. V Žiline totiž pri vývoji nových produktov spolupracujú aj so spotrebiteľmi, ktorí výrobky vopred degustujú a ich názor je pri finálnom dolaďovaní braný do úvahy. Nadšení boli nielen zástancovia rastlinných produktov, flexitariáni, ale aj najviac rozšírená skupina zákazníkov, ktorí pravidelne konzumujú mäsové výrobky.

 

„*produkt obsahuje rastlinnú alternatívu majonézy – studenú emulgovanú omáčku“

 

Zdroj a foto: Ryba Žilina

 

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk