Talianske pivo Peroni Nastro Azzurro

 

Ležiak Peroni Nastro Azzurro sľubuje spojenie pivného zážitku s typickým životným štýlom La Dolce Vita a priateľskou atmosférou. Vo vybraných predajniach a reštauráciách sa toto pivo objavilo už v priebehu júna.

 

peroni v

 

V 74 krajinách sveta sa ho predá ročne viac ako 5,5 miliónov hektolitrov. Príbeh piva Peroni Nastro Azzurro sa začal písať v roku 1963 v podhorí Álp v Lombardii. Vtedy rodina Peroniových s úctou k tradičným talianskym hodnotám, kvalite a remeselnej zručnosti, vytvorila pivo zrodené z temperamentného ducha a životného štýlu La Dolce Vita, sladkého života. Svieži ležiak si rýchlo získal svojich priaznivcov a čoskoro sa rozšíril do celého sveta. Už tretia generácia majstrov sládkov ho varí s rovnakou starostlivosťou, pozornosťou zameranou na detail a vytvára tak obľúbený nápoj, ktorý dopĺňa taliansku povahu a typickú družnosť.


„Chceme dopriať slovenským milovníkom piva zážitok, ktorý majú možnosť zažívať na dovolenke v Taliansku. Preto sme sa stali výhradným distribútorom tejto talianskej pivnej ikony. Ocenia ho všetci, ktorí si potrpia na kvalitu, dobré jedlo a pitie. Každý, kto si rád užíva život naplno, či už pri rodinnej večeri alebo pri posedení s priateľmi,“ dodáva Roman Trzaskalik, marketingový riaditeľ Plzeňského Prazdroja.


Peroni Nastro Azzurro sa varí pre slovenský trh výhradne v pivovaroch v Bari, Padove a Ríme. Je to spodne kvasený ležiak zlatej farby s bielou penou. Nezameniteľnú chuť mu dodáva jačmenný slad obohatený o prídavok kukurice Nostrano dell’Isola pestovanej špeciálne pre Peroni a vyvážený pomer aromatických a horkých chmeľov. Jeho charakter pozitívne ovplyvňuje aj mäkká voda s minimálnym obsahom minerálov. Vo výsledku ide o viac prekvasené iskrivé pivo svetlejšej farby. Vo vyváženej chuti zaznievajú aj aromatické tóny citrusov. Charakteristickú jemnú horkosť pivu dodáva aromatický chmeľ. Ležiak obsahuje 5,0 % alkoholu a má stupňovitosť 11,45 %. Od typického ležiaka plzeňského typu sa líši v receptúre, základných surovinách aj niektorých technologických postupoch výroby.


Peroni Nastro Azzurro na náš trh vstupuje v sklenených 0,33l fľašiach, ktoré reprezentujú svetoznámu školu talianskeho dizajnu a dodávajú pitiu piva Peroni šarm a štýl.


Zdroj: Plzeňský Prazdroj

 

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk