Nový krémový nápoj v ekologickom obale

Značka Alpro uviedla na trh kokosový a mandľový krémový nápoj v ekologickom obale.

 

alpro creamy almond v

 

Fľaša je vyrobená 50% z recyklovateľného rPETu (polyethylentereftalát). Odhadovaný počet predaných produktov v novom obale je 0,5 ton za mesiac. Slovensko a Česko patria medzi prvé krajiny, kde sa novinka začala predávať. Nasledovať bude Maďarsko.


Mandľový nápoj je vyrobený zo španielskej odrody mandlí Soft Marcona a Valencia. V kokosovom nápoji sú obsiahnuté kokosy z Indonézie a na ich spracovanie sa využíva technika cold press, aby sa zachovala ich čerstvosť. Obaly prémiových nápojov sú zložené z recyklovateľného materiálu rPET,čo znamená, že materiál už raz recyklačným procesom prešiel, a z viacerých vrstiev, ako napríklad nylonová vrstva, vďaka ktorej fľaša neprepustí kyslík a nápoj zostane dokonale čerstvý.


Etiketu, ktorá je taktiež vyrobená z PETu, je vhodné z fľaše odstrániť pred separovaním. V niektorých krajinách je možné etiketu recyklovať, ale nepoužije sa na výrobu novej fľaše, skôr sa využije ako vlákno do spacieho vaku.


„rPET je 100% recyklovateľný a myšlienka, že z fľaše sa stane opäť fľaša sa nám veľmi páči. Neustále pracujeme na zvýšení podielu rPETu v našich obaloch. Zatiaľ nás limituje dostupné množstvo tohto materiálu na trhu. Zároveň sa však snažíme vymyslieť spôsob, ako nahradiť tenkú vrstvu nylonu udržateľnejším materiálom,“ uviedla Barbora Horníková, brand manažérka značky Alpro.


Zdroj: Danone

 

Video

Hašlerky oslavujú 100 rokov

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW