Značka Šariš predstavuje limitovanú edíciu plechoviek

Opäť je inšpirovaná krásami slovenského folklóru. Tento rok je hlavná myšlienka venovaná ľudovému tancu, ktorý je slovenským unikátom a bohatstvom.

 saris limitovana edicia v


Vďaka siedmim novým dizajnom predstaví typické ľudové tance a tradičné kroje z rôznych kútov krajiny. Po úspechu v minulých rokoch odkazuje aj nová dizajnová edícia značky na naše dedičstvo a tradície.


„Prepojenie piva od značky Šariš a ľudového tanca bolo pre nás absolútne logické. My, Slováci, sme totiž plní temperamentu – vieme ho krásne prejaviť aj prostredníctvom tanca. Jeho vyobrazenie na plechovkách Šariš je preto úplne prirodzené. Ako slovenská značka sme inšpiráciu hľadali v každom regióne Slovenska, aby sme verne zachytili našu iskru v srdci. Lebo s ňou sme to stále my,“ hovorí Lenka Filkorová, marketingová manažérka Plzeňského Prazdroja Slovensko.

 

Dizajn jednotlivých plechoviek zobrazuje vždy jednu tanečnicu alebo tanečníka z konkrétneho slovenského regiónu. Západ Slovenska reprezentuje ženský kroj z Myjavských kopaníc a mužský kroj pochádza z Cífera. Stredné Slovensko má svoje zastúpenie v podobe ženského kroja zo Suchej Hory a mužského kroja z Detvy, ktorý je známy krátkou košeľou. Parchoviansky ženský kroj reprezentuje východoslovenský región Zemplín a zástupcom regiónu Šariš je mužský kroj z obce Raslavice.


Na plechovke so Šarišom tmavým ako na jedinej vynikajú tanečné páry, oblečené vo važeckých krojoch a krojoch z Východnej. Práve táto plechovka je poctou festivalu Východná. Hoci sa festival tento rok nekonal, značka Šariš ho chce aj touto formou podporiť.


Usmiate devy a švárni junáci na plechovkách oblečení v tradičných krojoch predstavujú vždy aj niektorý z našich ľudových tancov typických pre rôzne slovenské regióny. Roztancované postavy zobrazujú špecifické prvky tancov Vyhadzovaná, Cíferský čardáš, Goralský tanec, Podpoliansky odzemok, Parchovianska karička, Šarišská polka, tanec Do krutu či Važecká trojka.


Za dizajnom limitovanej edície stojí mladá dizajnérka Katarína Hutníková.


Zdroj: Plzeňský Prazdroj Slovensko

 

Video

Hašlerky oslavujú 100 rokov

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW