Kaufland 450x1010

Kaufland 450x1010

Kaufland

Nestlé Česko a Slovensko má nového generálneho riaditeľa

Michiel Kernkamp nastupuje na pozíciu generálneho riaditeľa Nestlé Česko a Slovensko 1. októbra. Sídliť bude v Prahe, odkiaľ bude mať priamu zodpovednosť za Česko a Slovensko.

 

Michiel Kernkamp

 

Od 1. januára 2021 k týmto krajinám pribudne aj Maďarsko, Poľsko a pobaltské štáty. Michiel vystrieda vo funkcii súčasného generálneho riaditeľa Torbena Emborga, ktorý riadil podnikanie Nestlé na slovenskom aj českom trhu od roku 2010 až do súčasnosti.


„Teším sa na spoluprácu so slovenským aj českým tímom, rovnako ako na tímy z Maďarska, Poľska a Pobaltia. Spoločne budeme objavovať a ponúkať silu ukrytú v potravinách pre zlepšenie života našich spotrebiteľov a komunít v týchto krajinách,“ hovorí Michiel Kernkamp, nastávajúci generálny riaditeľ Nestlé Česko a Slovensko.


Michiel Kernkamp začal svoju kariéru v roku 1995 v Nestlé Malajzia, kde zastával rôzne pozície v oblasti predaja a marketingu. V roku 1998 bol vymenovaný za prevádzkového riaditeľa pre Čínu, Japonsko, Kóreu a Oceániu so sídlom vo Švajčiarsku. V roku 2001 sa vrátil do Malajzie ako riaditeľ divízie kávy a nápojov v Nestlé Malajzia/Singapur. Od roku 2005 do roku 2009 viedol japonské podnikanie v oblasti kávy a nápojov z pozície divízneho riaditeľa so sídlom v Kobe. Následne vstúpil do Nestlé Professional na pozíciu riaditeľa globálnych značkových nápojov so sídlom vo Vevey. O sedem rokov neskôr sa Michiel presunul na škandinávsky trh ako tamojší generálny riaditeľ. Vďaka svojmu rozhodnému vedeniu a neformálnemu a pragmatickému prístupu v ostatných piatich rokoch riadil transformáciu podnikania Nestlé v škandinávskych krajinách. Michiel tak za sebou zanecháva prosperujúci nordický trh s rastúcou ziskovosťou, lepšou nákladovou štruktúrou a lepším vnímaním spoločnosti Nestlé.


Michiel sa aktívne zaujíma o spoluprácu s ďalšími subjektmi v potravinárskom reťazci pri zlepšovaní udržateľnosti, inklúzii a zdravia v potravinárskom systéme. Počas svojho pôsobenia v severských krajinách pravidelne vystupoval na miestnych aj medzinárodných fórach venovaných témam lepšieho využitia potravín a znižovania ich plytvania.
Súčasný generálny riaditeľ Nestlé Česko a Slovensko, Torben Emborg, ktorý na svojej pozícii pôsobil desať rokov, prevezme pozíciu generálneho riaditeľa škandinávskeho trhu a vystrieda práve Michiela Kernkampa.


Zdroj: Nestlé

 

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW