Zalando uvádza kolekciu vychádzajúcu z ateliérového prístupu a využívajúcu najnovšie inovatívne materiály

Kolekcia s názvom ZIGN Studio je založená na ateliérovom prístupe k dizajnu, vďaka čomu je celá jej koncepcia ucelená a maximálne zjednodušená. Kolekcia pozostáva zo 41 dámskych a 39 pánskych modelov oblečenia, obuvi a doplnkov, kladie dôraz na kvalitu a najnovšie inovatívne materiály, pričom zohľadňuje cirkulárny dizajn.

 

Každý model je precízne spracovaný a vyznačuje sa inovatívnymi materiálmi, moderným strihom a modulárnym dizajnom v záujme väčšej univerzálnosti oblečenia.


Návrhársky tím Zalanda pristúpil k tvorbe kolekcie ako k príležitosti prehodnotiť svoju prácu od kresliacej dosky až po finálny produkt, a pokryť tak celý životný cyklus produktu od získavania materiálu, cez dizajnové riešenia až povýrobné procesy. Kolekcia ZIGN Studio zahŕňa najnovšie materiálové inovácie vrátane vylepšených výrobných procesov, biologických i obnoviteľných surovín a recyklovaných materiálov. Medzi inovatívne materiály použité pri tvorbe kolekcie patria látky z obnoviteľnej drevnej buničiny, ako je Naia™ Renew, imitácia kože vyrobená z kávovej usadeniny, recyklovaný nylon z rybárskych sietí, koža vyrobená z húb a ďalšie obnoviteľné a recyklovateľné materiály. Použité boli aj recyklované farbivá a pigmenty.


Kolekcia zapája koncepciu modulárneho dizajnu, ktorá prináša väčšiu všestrannosť odevov a rozširuje možnosti jej nosenia. Modulárne prvky ako odopínateľné rukávy na páperovej bunde umožňujú nosiť kúsky viacerými spôsobmi (v tomto prípade ako bundu i ako vestu). Veľká časť kolekcie je navrhnutá na základe Zásad cirkulárneho dizajnu agentúry circular.fashion a využíva monomateriálový prístup, kedy sa odevy vyrábajú z minimálne 95 % z jedného materiálu. Týmto spôsobom sú módne kúsky navrhnuté tak, aby zapadali do biologického alebo technického cyklu, t.j. aby sa biologicky rozložili alebo recyklovali a následne pretvorili na nové zdroje.


„Naše privátne značky sú inkubátorom nových nápadov: sú našim testovacím priestorom pre inovatívne riešenia v móde, predovšetkým v oblasti udržateľnosti, cirkularity, diverzity a inklúzie. ZIGN je vlajkovou loďou našej práce v oblasti udržateľnosti a cirkulárneho dizajnu a som nadšená, že vám dnes môžem predstaviť jej ďalšiu kapitolu: kolekciu ZIGN Studio. Kolekcia kombinuje trendy a kúsky vhodné na každodenné nosenie, inovatívne materiály, modularitu a cirkulárny prístup. Odráža naše ambície ponúkať zákazníkom vynikajúcu cenu a kvalitu a zároveň podporovať inovácie,” hovorí Sara Diez, viceprezidentka pre privátne značky, udržateľnosť a D&I produkt.


Kreatívny koncept prvej edície kolekcie Jeseň/Zima’23 sa sústredí na myšlienku “Natureverse”: súhra prírody a technológie. Tento koncept je odzrkadlený v návrhoch kombinujúcich inovatívne materiály so zemitými textúrami. Kolekcia obsahuje výrazné tvary, digitálne vzory a prvky inšpirované geologickými útvarmi. Kolekcia je teraz k dispozícii zákazníkom vo všetkých krajinách, kde Zalando pôsobí.


Zdroj: Zalando

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk