Veselé videá od McDonald’s vysvetľujú prínosy materiálu rPET

Spoločnosť McDonald’s v spolupráci s dodávateľom Kofola Česko Slovensko ohlásila minulý rok predaj perlivých a neperlivých balených vôd značky Rajec v recyklovaných rPET fľašiach. 

 

Na začiatku nového roka tému recyklovania a udržateľnosti opäť otvára a motivuje nielen svojich zákazníkov, ale aj širokú verejnosť k šetrnému a zodpovednému správaniu k našej planéte prostredníctvom sociálnych sietí. V rámci zimnej kampane uvádza komunikáciu rPET fliaš Rajec vo formáte krátkych a zábavných loop videí.

 

rajec mcdonalds

 

McDonald’s ako jedna z mála spoločností pôsobiacich v gastrosegmente sa v rámci svojej činnosti správa k životnému prostrediu zodpovedne a neustále hľadá udržateľné riešenia a znižuje podiel emisií. Po výmene plastového riadu a slamiek za ekologickejší variant, spracovávaní 100 % použitého oleja vo väčšine reštaurácií na bionaftu či kompostovaní všetkého biologicky rozložiteľného odpadu bolo zavedenie rPET fliaš značky vody Rajec ďalšou aktivitou, ktorou sa McDonald’s priblížil k globálnemu záväzku používať do roku 2025 iba obaly z obnoviteľných, recyklovaných či certifikovaných zdrojov. Používaním rPET fliaš McDonald’s v spolupráci s dodávateľom Kofola Česko Slovensko ušetrí ročne na slovenskom trhu až 20 ton nového plastu a vyše 11 ton oxidu uhličitého. A práve ten je považovaný za hlavnú príčinu globálneho otepľovania.

 

Videami uverejnenými na sociálnych sieťach McDonald’s (celkovo štyri videá uverejnené na YouTube kanáli) vysvetľuje hravým a zároveň poučným spôsobom prínosy používania rPET materiálu a odkazuje na princíp udržateľnosti a obnoviteľnosti. Divák sa prostredníctvom nich dozvie základné dáta o množstve ušetreného plastu, oxidu uhličitého či ropy, o procese výroby či o možnej opakovateľnej recyklácii fľaše. ,,Myslíme si, že aj dôležité témy, ako je udržateľnosť, by mali byť komunikované pútavou formou. Tá častokrát povie viac než len strohé čísla. S cieľom osloviť čo najširšiu verejnosť sme sa rozhodli zvoliť cestu cez zábavné videá a loopy práve na našich sociálnych sieťach a obľúbenom Youtube. Tieto kanály si pre veľký pretlak obsahu priam vyžadujú kreativitu a originalitu, ktorou nové videá k rPET fľašiam vynikajú“ hovorí Lucia Poláčeková, PR manažérka pre McDonald’s na Slovensku.

 

mcdonalds rpet

 

Jedným z hlavných pilierov spoločnosti McDonald’s je minimalizovať používanie plastových obalov a zvýšiť recykláciu odpadu vo svojich prevádzkach nielen na Slovensku, ale aj po celom svete. ,,Znižovanie negatívneho vplyvu na životné prostredie je pre nás nesmierne dôležité, čo reflektuje aj naša dlhodobá udržateľná kampaň Naše Pretože. V rámci nej sme napríklad minulý rok na podporu lokálnej biodiverzity umiestnili vtáčie búdky a hmyzie hotely do okolia našich reštaurácií, predstavili projekt upratovacích čiat Trash Patrols zložených zo zamestnancov a dobrovoľníkov alebo pokračovali v spolupráci s najväčšou ekologickou šou ECO TOUR speváka Thomasa Puskailera,“ dodáva L. Poláčeková.

 

Zdroj a foto: McDonald's

 

(pp)

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk