Peter Benický z PLANEO: Budúcnosť obchodu je v službách

CEO siete elektropredajní vidí ďalšie možnosti rastu obchodu v približovaní sa zákazníkom. „Služby sú to, na čo sa teraz budeme zameriavať,“ hovorí.

 

planeo benicky

 

Po otvorení 53. pobočky v Nitre si PLANEO Elektro upevnilo svoju pozíciu najrozšírenejšej siete predajní s elektronikou. „V otváraní nových pobočiek budeme pokračovať, je to súčasť našej obchodnej stratégie. Nakupovanie cez internet je určite pohodlné, no stále je tu veľká skupina spotrebiteľov, ktorí uprednostňujú klasické nákupy s prezretím si tovaru, prípadne s konzultáciou s predajcom,“ ozrejmuje generálny riaditeľ PLANEO Elektro Peter Benický.


Sortiment predajní a e-shopu planeo.sk tvoria elektrospotrebiče overených značiek. Napríklad SENCOR tento rok získal už piatykrát po sebe prestížne ocenenie Superbrands. Zákazníci na jednom mieste dostanú za dobrú cenu aj hobby tovar, potreby do domácnosti ako napríklad SodaStream, hodinky či hračky a vybrané školské potreby. Výber je pravidelne dopĺňaný o novinky a rozširujú sa aj jednotlivé sortimentové kategórie. Podľa P. Benického rozširovanie pobočiek a výberu tovaru nie sú jediné počiny, ktorými chce PLANEO zákazníkov zaujať a udržať si ich.


„Zákazník je citlivý tak na výber tovaru, ako aj na služby, ktoré dostáva. V čase lockdownov sme spustili službu Doprava domov s 13 vlastnými autami a 26 zamestnancami, ktorú sme teraz ešte zefektívnili. U nás si zákazník vyberie presne ten typ dopravy, aký mu vyhovuje. Niekomu stačí dovoz spotrebiča po prvé dvere, iný potrebuje iba odvoz starého. Naša Doprava Premium zahŕňa kompletné služby od privezenia spotrebiča cez jeho vynesenie, zapojenie a odvoz obalov aj starého spotrebiča na ekologické spracovanie,“ približuje strategické kroky CEO siete PLANEO.


V snahe poskytnúť svojim zákazníkom maximálny komfort začalo PLANEO spoluprácu s platformou Packeta. Pri nákupe cez planeo.sk tak k 53 výdajným miestam v kamenných predajniach PLANEO Elektro pribudlo ďalších 1 100 výdajných miest a 880 výdajných boxov Packety. „Touto spoluprácou sme sa zaradili k predajcom s najdostupnejším tovarom z hľadiska miesta aj času. Zásielky do 10 kg dokážeme cez Packetu doručiť už na druhý pracovný deň, pričom zákazník nie je limitovaný čakaním na kuriéra, ale svoj tovar si vyzdvihne tam a vtedy, kedy mu to vyhovuje,“ upresňuje P. Benický a dodáva, že spustenie novej služby budú sprevádzať výhodné akcie a výrazné zľavy.


„Pripravujeme ďalšie služby, ktorými zvýšime komfort našich zákazníkov od výberu tovaru cez výhodné ceny a dopravu až po servis. Najhoršie je však niečo zákazníkovi sľúbiť a potom to nevedieť kvalitne zrealizovať. Preto pôjdeme s novinkami von, až keď budú mať kvalitné technické zázemie,“ uzatvára P. Benický.


Zdroj a foto: PLANEO

 

(pp)

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk